UKRjizn.com
Image default
Свята

День карного розшуку в 2022 році, трохи історії, традиції

Є свята, про існування яких знає вся країна. Їх відзначають широко, з розмахом. Інші, більше відомі вузькому колу професіоналів, їх друзям і родичам.

С Днем работника уголовного розыска

Один з останніх – День карного розшуку. Співробітники цього відділу МВС вибрали життя, присвячене служінню людям, пов’язану з ризиком, прагненням до істини.

Коли буде День карного розшуку в 2022 році?

 Своє професійне свято працівники всіх відділень карного розшуку країни відзначають — 5 жовтня. Дата чітко зафіксована, не змінюється під впливом будь-яких факторів.

Відзначають подію слідчі, працівники оперативного відділу, кримінологічних лабораторій, інші працівники, діяльність яких пов’язані з попередженням, розкриттям злочинів. У 2022 році, День карного розшуку Росії, випадає на понеділок, 5 жовтня.

Наручники на фоне уголовного дела

Свято є державним, а тому працювати винуватцям доведеться за звичайним робочим графіком 2022 року. Працівники відповідних відділів, в цю дату, виходять на роботу, ризикують своїм життям для забезпечення порядку, добробуту жителів країни.

Трохи історії

Популярною і відомою професія слідчого карного розшуку стала після виходу кінокартини «Місце зустрічі змінити не можна», але свято і історія спеціальності не пов’язані з фільмом.

Швидше святкова дата-відображення долі реально існуючих людей. Так, прототипом Гліба Жеглова був співробітник УГРО Станіслав Жеглов. Поняття “кримінальний розшук” існувало ще за часів Російської імперії. Після скасування кріпосного права різко зросла кількість злочинів, пов’язаних з крадіжками і грабежами.

Коллаж про героев кинофильма

Імператор Олександр II прийняв рішення про необхідність створення сискної поліції для стабілізації обстановки, зниження рівня злочинності в Петербурзі.

Пізніше, в 1908 р. був виданий указ, що визначає утворення спеціальних розшукових відділень. У 1918 р. рішенням НКВС замість відділень розшуку був організований Центрозиск. Сталося це 5 жовтня.

Діяльність оновленої організації пов’язувалася з охороною порядку, боротьбою з бандитизмом, розслідуванням злочинів, розшуковими діями. До цієї дати пізніше і був приурочений професійне свято всіх слідчих і людей, що працюють з ними над пошуком справедливості та істини.

Сьогодні підрозділи та головне управління карного розшуку функціонують в рамках МВС. Це одне з найважливіших відділень міністерства. Діяльність спрямована на запобігання вчинення злочинів, їх розкриття, виявлення зниклих або підозрюваних у реалізації протиправних дій людей, здійснення розшукових заходів.

Отпечаток пальца под лупой

Традиції святкування в Росії

Це професійне свято відзначатимуть всі працівники карного розшуку. За час його існування сформувалися особливі традиції. Відзначилися працівників нагороджують грамотами, преміями, підносять їм невеликі подарунки, заохочують іншими існуючими способами.

На зустрічах, спеціально організованих святкових заходах звучать слова подяки, відбувається підвищення співробітників у званні. Проводяться концерти, банкети, корпоративи, в яких бере участь більшість працівників слідчих підрозділів.

Основна частина заходів має вузький характер – тільки для співробітників. Проте, інформація про свято доноситься і суспільству. Телебачення транслює кінокартини Про слідчу роботу. Незмінна стрічка «Місце зустрічі змінити не можна», «Бандитський Петербург».

Важливість професії

Важко переоцінити значимість роботи співробітників карного розшуку. Без них населені пункти, особливо великі міста, перетворювалися б на осередки неконтрольованої злочинності, а життя звичайних людей піддавалася б постійній небезпеці.

Слідчі і люди, що працюють з ними над виконанням одних завдань, розслідують протиправні дії, проводять заходи з пошуку злочинців, впізнання їх жертв, запобігають вчинення злочинів.

Вони займаються розплутуванням:

 • Комерційних махінацій.
 • Вбивств.
 • Розкрадань.
 • Крадіжок.
 • Грабежів.
 • Актів бандитизму.
 • Тероризму.
 • Шукають викрадене.
 • Розшукують зниклих людей.

Щорічно працівники карного розшуку розкривають в Росії близько 45 тисяч злочинів, пов’язаних з крадіжками, грабунком, близько 20 тисяч випадків вбивств. Всього розкриваність становить близько 70% всіх протиправних дій.

Важлива роль слідчих у профілактиці розповсюдження:

 • Зброї.
 • Наркотиків.
 • Підробленої продукції.

Більшість співробітників відрізняють здатність протистояти небезпечним обставинам, сила духу, готовність захищати простих людей від злочинців. Професіонали зобов’язані вміти ретельно зважувати всі обставини, швидко приймати рішення.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.