UKRjizn.com
Image default
Свята

День науки в 2022 році

Важко знайти більш цікаву професію, ніж робота вченого. Вона має на увазі творчий пошук, можливість створення чогось нового, вчинення відкриттів. Хоча легким цю працю назвати не можна!

День науки в 2020 году

Серед наукових дисциплін трапляються настільки складні, що освоїти їх можуть виключно уроджені генії. До того ж, вченим доводиться задовольнятися невеликими зарплатами, оскільки їх робота в РФ оплачується вкрай низько.

Людям науки доводиться діяти на чистому ентузіазмі, не маючи фінансової підтримки. Тому так важливо не забувати про професійне свято всіх вчених.

Коли буде День російської науки в 2022 році?

 Для затвердження офіційної дати святкування в Росії є вагомі підстави. До того ж, подібних Днів засновано кілька, і всі вони схожі. Крім міжнародних аналогів, є російський день науки, присвячений всім трудящим в такій важливій сфері.

Щороку, 8 лютого, всі вчені знають, що настає їх професійне свято, і чекають приємних привітань. У Росії, в 2022 році, День науки випадає на суботу, 8 лютого.

Научные центры в России

Дане свято відзначається й в інших країнах, приміром, у Казахстані ця дата припадає на 12 квітня, в Білорусі на останню неділю у січні (в 2022 р. — 26 січня ), а в Україні на третю суботу травня (2022 р. — 16 травня).

Наукова сфера сьогодні є стрімко розвивається, і на її просування витрачаються величезні кошти. Влада Росії приділяє багато уваги комфорту вчених, відкривають нові лабораторії, укомплектовані за останнім словом техніки. Тому так приємно, що в РФ існує особливе свято, присвячене особисто всім вченим. Щоб привітати всіх наукових діячів, і тих, хто ще тільки проходить навчання, слід звернутися до дати 8 лютого.

Історія свята поява

Дня Науки сталося понад 20 років, в 1999 році. Тоді був затверджений Указ президента, який поставив дату в ранг державних подій. Затвердження даної дати, вибрано не випадково, і має закономірне підставу.

Більше 300 років тому, саме 8 лютого, відбулося заснування Російської Академії Наук. Ініціатором відкриття установи виступив великий Петро Перший, і відкрилася академія в Санкт-Петербурзі. Зміна назви відбувалася кілька разів, і в ньому фігурувало слово «імператорський». Після 1917 року заклад отримав статус всесоюзного, але сучасне найменування повернулося до академії після 1991 року. РАН виступає найбільшим науковим центром, і надає базу для багатьох дисциплін.

Російське свято відбулося від Дня радянської науки. Дата збіглася насилу Володимира Ілліча Леніна, і цей шедевр поклав початок Радянським дослідженням.

День Российской науки

Зробити наукові дослідження більш популярними намагаються і зараз, по-старому. Тому Квітневе торжество стає все більш актуальним і затребуваним. За старим стилем, розглянутий День випадав на 21 квітня.

Традиції святкування

Наука сьогодні привертає максимум уваги влади, оскільки гарантує розвиток економіки, появу нових пристроїв і механізмів. Традиційно всіх наукових діячів, які особливо відзначилися на професійній ниві, вітають перші особи держави.

Відбувається вручення дипломів, почесних грамот і подяк. Урочистий захід прийнято влаштовувати в стінах Кремля, куди запрошують видатних фахівців. Міністерство науки затверджує гранти, покликані надати фінансову підтримку прибутковим проектам.

Опрос сред население "Какие сильные стороны в науке РФ"

Щорічно в Свято проводяться тематичні семінари та конференції, в навчальних заклади організовують вікторини. Класичним варіантом освітлення теми є різноманітні виставки, з показом наукових фільмів, трансляцією програм про винаходи.

Що стосується подарунків, то самим типовим варіантом залишається красива листівка з теплими побажаннями. Приміром, у ВУЗах і школах часто проводять власний День присвячений науці, для чого підбирається дата, найбільш зручна для установи.

В рамках урочистих годин проводяться виступи професорів, лекції та інші наукові бесіди. Кращим студентам і викладачам вручаються цінні призи, грошові премії та приємні дрібниці. Говориться багато теплих слів.

Про міжнародний День науки

В міжнародному форматі існує своя версія свята – День гуманізму і науки або ж День Дарвіна. Відзначається він, як і належить, в день народження вченого-12 лютого. Вперше його святкували в 2001 році, і після подія отримала міжнародне звання.

https://www.youtube.com/watch?v=14yShPvhlVs

Свято Дарвіна більше прославляє особистість самого діяча, ніж дисципліни і праці в цілому. Однак, пам’ятати і знати необхідно всі важливі віхи історії, і вшановувати всіх легендарних особистостей. Є ще одне міжнародне свято в 2022 році-День науки за мир і розвиток, його відзначають 10 листопада, і цієї традиції вже більше 15 років.

Затверджена дата була в 2002 р., і з тих пір її проведення контролює ЮНЕСКО. Приєднатися до торжества завжди поспішає весь світ.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.