UKRjizn.com
Image default
Свята

День прикордонника в 2022 році:

День прикордонника в 2021 році – професійне свято для тих, хто мав відношення до прикордонних військ або зараз там служить. Не забудьте привітати рідних і знайомих прикордонників. Пам’ятайте, що робота у них складна і небезпечна, вони, як ніхто, гідні поваги і уваги, адже їм доводиться щодня ризикувати життям.

День прикордонника

Коли День прикордонника в 2021 році

У 2021 році дата свята не зміниться. Тим, хто має відношення до прикордонних військ, не потрібно нагадувати, якого числа відзначати професійне свято особового складу Прикордонних військ.

Свято в Росії проходить незмінно 28 травня, незалежно від дня тижня. Тому запам’ятати, коли вітати “прикордонників” зовсім неважко. Цього року російські прикордонники відзначать 103-й ювілей служби.

Історія свята

Кожна держава має свою територію, межі якої окреслюють кордони. Ще в Стародавній Русі кордони охороняли і контролювали, оскільки існувала небезпека нападу кочівників. Князі намагалися зміцнити кордони фортецями і заставами. З кінця XIV століття набіги татар почастішали, тому було вирішено створити спеціальні загони для захисту кордонів.

Складно повірити, скільки років тому з’явилася прикордонна охорона. Вперше 28 травня 1918 вийшла постанова Ради Народних Комісарів про заснування прикордонної охорони. У 1919 р прикордонну охорону стали називати військами.

Прикордонні війська багато разів переходили з одного відомства в інше. Вони підпорядковувалися то ВКЧ, то ОГПУ, то НКВС. Після ВВВ прикордонного війська стали підпорядковуватися Міністерству держбезпеки, з 1953 р.їх доручили МВС, а з 1957 р. відповідальним за прикордонників став КДБ.

З 1958 р.святкування стало проводитися на офіційному рівні. Змінювалися політичні режими, підрозділи, що охороняють кордони, називалися по-різному, але суті це не змінювало.

У 1991 р СРСР перестав існувати, але необхідність охороняти кордони нікуди не поділася. У 1992 р прикордонна РФ увійшли до складу Міністерства безпеки. А в 1993 р.було вирішено вивести прикордонників в окрему структуру, яка підпорядковувалася Президенту і Кабінету Міністрів. У 1994 р День Прикордонних військ був офіційно встановлений в РФ. З 2003 р Прикордонні війська відносяться до ФСБ і іменуються «прикордонна служба ФСБ РФ». Співробітники прикордонної служби охороняють найдовший у світі кордон довжиною понад 60 тис. км.

День прикордонника РФ

Професія прикордонника завжди була актуальна і затребувана. Сучасні війська мають сухопутну техніку (броньовані авто), спеціальні судна (патрульні катери), літаки, дистанційні засоби спостереження. В рамках програми озброєння підрозділам “зелених кашкетів” передали новітнє озброєння, бойову техніку, безпілотники, засоби зв’язку, радіолокаційні станції, тепловізори, різні датчики. Все це необхідно для дистанційного контролю обстановки на рубежах.

Сучасна техніка працює за різними принципами, що дозволяє зафіксувати порушників в будь-який час дня і ночі незалежно від погодних умов.

Особовий склад має спеціальну форму. Відмінні риси: головний світло-зелений убір (бере або кашкет), тільняшка з біло-оливковими смугами, погони і нарукавний знак з символікою РФ.

Перед прикордонними восками поставлені наступні завдання:

  • захист і охорона державних кордонів, оборона в разі нападу;
  • контроль дотримання законності перетину кордонів;
  • проведення розвідки з метою захисту незалежності;
  • боротьба з особами, що займаються контрабандою, браконьєрством, затримання нелегальних мігрантів, терористичних і диверсійних угруповань.

Щоб бути прикордонником, треба або пройти строкову службу, або навчитися в навчальному закладі ФСБ.

Святкування Дня прикордонника покликане довести, що бойова міць Прикордонних військ знаходиться на високому рівні, показати, що Росія – потужна наддержава, а також підняти і зміцнити бойовий дух Вартових кордонів.

Офіційні та неофіційні традиції святкування

Прикордонники отримують привітання від рідних, від товаришів по службі, а також від чиновників різного рівня, аж до президента.

Святкування Дня прикордонника ділять на офіційну і неофіційну частину.

Офіційна частина

О 09: 00 на офіційному сайті Президента Росії з’являється відеозвернення глави держави, де він вітає ветеранів і особовий склад прикордонної служби. Президент завжди робить акцент на важливості їхньої служби і дякує за те, що вони роблять щодня.

Хоча це і не вихідний день, але відзначають його з розмахом. Тим, хто проявив себе на службі, вручають нагороди та почесні грамоти. Ті, хто особливо відзначився, отримують нові звання і підвищення по службі.

У цей день прийнято згадувати тих, хто віддав своє життя, захищаючи кордони, тому прикордонники покладають квіти і вінки до меморіалів у своїх містах. Найбільш відвідувані місця: Могила Невідомого Солдата( Москва), Могила Євгена Родіонова (село Сатино-російське, Троїцький округ Москви), Обеліск «місту Герою Ленінграду» (Санкт-Петербург), Пам’ятник «прикордонникам — захисникам рубежів Вітчизни» (Астрахань), Пам’ятник «прикордонникам всіх поколінь» (Ветлуга).

На площах у центрі міста влаштовують концерти, проводять виставки військової техніки та зброї, які допомагають прикордонникам у захисті рубежів. Закінчується все феєрверком у вечірньому небі з супроводом артилерійських залпів.

Неофіційна частина

Прикордонники відзначають з 20 години 27 травня. Все тому, що саме в цей час починається доба у «прикордонників». Особовий склад, який не заступив на охорону кордону, зустрічається, щоб згадати кумедні і сумні ситуації на службі.

Прикордонники різного віку і звань між собою дуже дружні. Після участі в офіційних святкуваннях, служиві збираються компаніями, щоб посидіти в кафе або провести час на природі.

Святкуючих часто зустрічають з їх символами і талісманами:

  • червоно-зелений прапор Прикордонних військ з геральдичним знаком у центрі;
  • прикордонний стовп з смугами червоного і зеленого кольору.

Прикордонники всіх поколінь шанують і зберігають пам’ять про тих, хто віддав життя, захищаючи російські кордони.

Відслужили прикордонники теж мають особливу традицію, пов’язану зі своїм професійним днем. Всі, хто коли-небудь служив в Прикордонних військах, дістають свою форму, надягають її і відправляються на зустріч з колишніми товаришами по службі. Місцем збору часто служать міські парки.

А ще “погранці”, як і десантники, теж купаються у фонтанах. Тільки “зелені кашкети « – у травні, а» блакитні берети” – у серпні.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.