UKRjizn.com
Image default
Свята

День святого Валентина в 2022 році

День святого Валентина в 2021 році святкуватиметься 14 лютого. Цей день важливий для багатьох закоханих пар, оскільки дозволяє в черговий раз нагадати про свої почуття і створити для другої половинки романтичну атмосферу.

День святого Валентина

Дата святкування

Традиційно День Всіх Закоханих і в світі, і в Росії відзначається 14 лютого. Ця дата пов’язана з днем пам’яті святих мучеників Валентина Інтерамнського і Валентина Римського. День значимий для представників різних культур, але офіційним неробочим днем не є.

У 2021 році Валентинів день випадає на неділю. І це відмінний привід провести вихідний разом з близькою людиною і влаштувати йому сюрприз.

Легенди про Валентина

Хоча, на думку дослідників, витоки свята беруть свій початок за часів язичництва і пов’язані з днем родючості в Римі, сучасну інтерпретацію він отримав завдяки Валентину. Є 2 притчі про це святе, достовірність їх не підтверджена.

Римлянин Валентин жив в епоху пізнього середньовіччя. Час був важким, влада вела боротьбу за захоплення території. Валентин трудився лікарем на полі бою, але пізніше пройшов навчання і отримав сан священика. Він продовжив допомагати військовим, лікувати їх і слухати сповіді.

Імператор Клавдій II, якому підпорядковувалися і Валентин, і солдати, одного разу вирішив випробувати нову військову стратегію. Він подумав, що полки будуть завзято йти в бій і проявляти відвагу, якщо їх не пов’язують зобов’язання. Клавдій заборонив юнакам будувати стосунки, одружуватися, заводити дітей.

До ВАЛЕНТИНА звернувся один з солдатів. Він був закоханий і хотів провести обряд вінчання зі своєю дівчиною. Валентин, побачивши щирі почуття молодих людей, вирішив йти проти закону. Він поєднував шлюбом не одну пару, поки його секрет не був розкритий. Валентина заарештували.

Чекаючи смертної кари, Валентин познайомився з дочкою тюремника і зрозумів, що вперше полюбив по-справжньому. Він залишив дівчині лист з зізнаннями, але прочитати його вона змогла тільки після смерті священика.

Інша легенда розповідає про Валентина, який належав до вищих верств суспільства і був добре забезпечений. Він проповідував християнство, що є новою і несхвальною вірою. Однак Валентин не боявся розповідати про релігію і звертати в неї бажаючих. У традиціях християнства він проводив обряди вінчання з коханими для слуг і солдатів.

Під час однієї зі шлюбних церемоній увірвалися вартові і заарештували молодят. Їм загрожувала смертна кара за зраду віри. Статус Валентина не дозволив посадити його у в’язницю, тому Валентин на волі домагався звільнення невинних. Він писав молодятам таємні записки, а сам зміг умовити відпустити хлопця і дівчину ціною свого життя.

Дарунки на День святого Валентина

Валентина заарештували і засудили до смерті. Вирушаючи на ешафот, Валентин зустрів незрячу дівчинку і віддав їй в руки лист, де говорив про цілющу силу любові. Дитина прозрів, і це визнали дивом.

І в тій, і в іншій історії страта Валентина відбулася 14 лютого. Цей день очевидці подій стали вважати днем пам’яті Валентина. Пізніше дата трансформувалася в самостійне свято, присвячене силі любові.

Традиції, що подарувати

Дізнавшись легенди про Валентина, стає зрозуміло, якого числа варто зізнаватися в любові і писати найщиріші і ніжні листи. З цим і пов’язана основна традиція свята-відправка коханому коротких записок на листках у формі серця. У народі вони називаються» валентинками ” і дозволяють в лаконічній формі розповісти про почуття.

Традиційним кольором свята вважається червоний. З його допомогою декорують приміщення, оформляють листівки, використовують в одязі на честь дня Всіх Закоханих.

У свята є і традиційні квіти, які чоловік підносить коханій: червоні тюльпани і червоні троянди.

Крім квітів, другій половинці можна подарувати:

 • м’яку іграшку;
 • шоколадні цукерки;
 • насолода;
 • квитки на концерт;
 • спільну фотосесію;
 • фотокнига;
 • прикраса.

Будуть доречні і парні подарунки, що підкреслюють любовний союз: однакові гуртки, футболки з написами, комплекти піжам, брелоки на ключі і т. п. коли ще можна порадувати свою другу половинку цікавим сюрпризом, якщо не в найромантичніший день в році – День святого Валентина?

Прикмети та повір’я

У свята існує кілька цікавих звичаїв:

 • у ніч на 14 лютого Самотня дівчина може загадати собі майбутнього коханого: потрібно написати листа про те, яким вона бачить свого обранця, прибрати в конверт, обернути шовковою хусткою і прибрати під подушку. Суджений з’явиться уві сні. На ранок лист потрібно заховати в затишному місці і нікому не показувати. Якщо чоловік з листа з’явиться в реальному житті, конверт потрібно спалити, не розповідаючи нікому про це;
 • приготувати печиво-сердечка» з сюрпризом ” – в деякі додати сіль, перець або щось незвичайне, пригостити їм оточуючих. Той, кому дістанеться особливе печиво, знайде удачу в любовних справах;
 • кинути у відкритий водойму квітка, загадавши таємне любовне бажання-воно повинно здійснитися.

У 2021 році варто звернути увагу і на народні прикмети в День святого Валентина:

 • той, хто вранці 14 лютого побачив зграю птахів, скоро зустріне другу половинку і одружиться;
 • перша тварина, яка зустрінеться на вулиці з ранку: собака-вірний коханий, кішка-легковажний партнер;
 • можна запитати ім’я у першого зустрічного перехожого – так зватимуть другу половинку.
Вітання на День святого Валентина

Найважливіше-дарувати “валентинки” коханим людям, щоб показати почуття.

Як святкують в інших країнах

У Росії свято тільки набирає обертів, оскільки став повсюдним і відзначається не більше 20 років тому. Але в світі День Всіх Закоханих-улюблене торжество. Ось як його відзначають в різних країнах:

 • Італія: закохані дарують один одному багато солодощів у формі серця;
 • Нідерланди: дівчина може зробити пропозицію руки і серця будь-якій людині. Відмовив чоловік зобов’язаний зробити їй подарунок. Якщо серце чоловіка зайнято, він повинен прикріпити собі на чільне місце валентинку;
 • Німеччина: головна квітка свята-маргаритка і хризантема, ними прикрашають будинки і дарують близьким людям;
 • Англія: свято влаштовують не тільки для людей, але і для улюблених домашніх тварин. Їх наряджають і годують смаколиками;
 • Франція: у Парижі встановлюється великий екран, де закохані публікують електронні послання своїм другим половинкам;
 • Японія: у цей день жінки вітають чоловіків, вручаючи їм шоколад. Відповідний подарунок представниці прекрасної статі отримують від коханих тільки через місяць в традиційний для країни «білий день».

Привітання

Побажання в цей день повинні бути щирими і йти від серця. Їх можна сказати особисто, написати в “валентинці” або відправити листом поштою. В Інтернеті можна знайти Тексти заготовок для поздоровлень у віршах і прозі подібного типу:

Я вірю в щастя і в любов,

В її чарівну силу.

І в День Святого Валентина

Хочу, щоб разом були ми завжди.

Але все ж краще зупинитися на побажаннях власного твору, які будуть унікальними і адресованими конкретній людині.

День святого Валентина в 2021 році порадує тих, хто любить романтичні вечори, визнання в почуттях і душевні подарунки. Провести свято краще з коханою людиною, щоб забезпечити союзу благополуччя.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.