UKRjizn.com
Image default
Свята

День танкіста в 2022 році

День танкіста в 2021 році – свято тих, хто відноситься до цієї військової сфері. Приймають поздоровлення всі службовці в танкових підрозділах на контрактній основі або на строковій службі, ветерани, педагоги військових кафедр і військових навчальних закладів, курсанти, працівники НДІ, які розробляють техніку, а також ті, хто має якесь відношення до танкових з’єднань.

До святкування приєднуються рідні та друзі. Коли відзначають День танкіста в Росії? Якого числа вітають танкістів? Читайте далі.

Вітання з Днем танкіста

Коли відзначається День танкіста в 2021 році

Немає точної дати, коли в Росії святкується День танкіста. Свято проходить у другу вересневу неділю. 12 вересня – той день, коли відзначається свято в 2021 році. Дата щорічно змінюється.

Історія свята

Бронетехніку винайшли на початку минулого століття. Над цим працювала не одна держава. У Російській імперії проектував Менделєєв-молодший.

Проекти, розроблені ним, могли стати прототипом теперішніх танків. Це було хобі, яким він займався після роботи. На жаль, армію його ідеї не зацікавили. Але це не змінює того, що саме Менделєєв-молодший став одним з перших, хто запропонував варіант броньованої машини.

У 1916 році танки вперше використовувала Англія. Ряд держав на той момент замислювалися про інші підходи до ведення бойових дій.

У 1920 рік з’явився перший радянський танк. Влітку в Нижньому Новгороді закінчили виробляти броньовану бойову машину під назвою Російський Рено або Танк м.Це був аналог французького легкого танка. Далі Радянське танкобудування почало стрімко розвиватися.

У підсумках Другої світової війни танкові з’єднання зіграли основоположну роль. Є велика кількість прикладів героїчної поведінки екіпажів.

Під час святкового параду 1946 року в столиці брало участь Танкове з’єднання. Щоб віддати данину поваги до професії і підкреслити важливість танкових підрозділів у перемозі над Німеччиною, був заснований День танкіста. Довгий час свято відзначали 11 вересня.

У 1980 році вирішено було за торжеством закріпити другу неділю першого осіннього місяця. Після розпаду Союзу свято перейшло Росії у спадок. У 2006 році це професійне свято офіційно визнали. Згідно з Указом Президента РФ, дату святкування вирішили не міняти.

Традиція

Для винуватців торжества організовуються різного роду заходи. Привітання надходять з федерального і регіонального рівня. На місцях проходять урочисті побудови. Відзначилися і найбільш добре проявили себе бійці отримують нові звання, підвищення по службових сходах, нагороди, премії.

День танкіста в РФ

Не обходиться і без цивільних заходів. Десь проходять танкові паради, десь виставки танків, розповідають про нові розробки в танкобудуванні. Після проходять концерти: можна почути як сучасні хіти, так і військові пісні. Увечері запускають салюти.

ЗМІ не обходять стороною день, коли свято у танкістів. По телеканалах показують документальні та художні фільми про танки і танкістів, висвітлюють сучасний стан справ у бронетанковій галузі.

У народі популярністю користується комп’ютерна гра World of Tanks. Організатори святкувань враховують ці переваги і проводять спеціальні турніри з World of Tanks для всіх бажаючих.

І нехай зараз це торжество проходить без розмаху, але все одно про танкістів не забувають і приділяють їм увагу.

Цікаві факти про танки і танкісти:

  • “Танк” з англ. перекладається»бак”. Першими танки стали використовувати британці. Контррозвідка приховувала цей новий вид зброї. Секретну техніку перевозили в закритих коробках, в яких нібито були баки для питної води. Росіяни перевели дослівно і перші бойові машини називали»лохань”.
  • У 1914 році в Російській імперії з’явився новий підрозділ. З цього моменту можна говорити про створення танкових військ.
  • У порівнянні з іншими танками, найбільше важить німецький “Маус «(188 тон), а найменший танк – » Борсук” – менше метра в ширину.
  • Кращим танкістом в історії вважається німець м. Віттман. Він винищив 138 танків противника. Кращий танкіст в СРСР-Д. Лавриненко (52 танки).
  • Існують держави, в армії яких немає бронемашин. Наприклад, їх немає в Мексиці, Непалі, Панамі. У Сінгапурі, навпаки, велика щільність броньованої техніки на площу країни. У російських збройних сил в наявності найбільше танків у світі.
  • Всього членів екіпажу в танку-чотири: командир, навідник, заряджаючий, механік, всі вони вважаються танкістами.
  • Про дивну техніку, що нагадує танки, згадується у Леонардо да Вінчі. Він описував великі закриті залізні колісниці, які валять супротивників.
  • В СРСР намагалися розробити літаючий танк.
  • Американці вважали, що Т – 34 схожий на Міккі Мауса, тому що кришки люків нагадували мишачі вушка.

Привітання

*** ***

Вітаємо з Днем танкіста!

І бажаємо довгих років.

Нехай дорога і терниста,

Все ж чекає тебе успіх.

Дій, ніколи не баріться,

Кожен постріл буде в ціль

І з задоволеною усмішкою

Ворог твій буде переможений.

Екіпаж-Друзі навіки.

В танку ти невразливий.

Будь здоровий, а про аптеки

Ми з іншим поговоримо.

У це найголовніше свято

Подяки прийми.

Будь відважний, чесний, щасливий,

Довго-довго ти живи!

*** ***

Танк-найпотужніша машина.

Стань ти техніці під стать.

Без відваги і без сили

Дуже складно перемагати.

Ти-приклад для дуже багатьох,

Побажаю: так тримати!

За статутом жити непросто,

Але так можна краще стати.

Бруду танки не бояться,

Їм взагалі все дарма.

Краще за всіх танкістів братство –

Не розділиш і вогнем!

*** ***

Російський танкіст-це дуже серйозно:

Він сміливий, відважний і пре напролом.

Бажаємо успіхів, здоров’я і точно

Успішним завжди бути і першим у всьому!

Нехай міцні нерви допоможуть не злитися.

Нехай буде надійним домашній твій тил.

Не буде нехай воєн, атаки і вибухів.

Будь щасливий і віддано кимось любимо.

*** ***

Вітаємо з Днем танкіста!

І бажаємо на сто років,

Щоб небо було чистим,

Висвітлював всіх сонця світло.

Будь здоровий ти, веселий, щасливий,

Будь любимо, живи без бід,

Будь відважний і щасливий,

Знаємо, чекає тебе успіх!

*** ***

Без танків жити не можна на світі – точно!

Танкістам-честь, хвала, шана навік.

Вони вирішують всі проблеми терміново

І кожен в танку-супер людина.

Нехай міць в навчаннях тільки стане в нагоді.

Війна нам з вами явно ні до чого.

Бути позитивним і до добра прагнути –

Не завадить точно нікому.

Бажаю щастя, сміливості і віри.

На службі нехай все сперечається завжди.

Приємною і не задушливої атмосфери,

Здоров’я, сил на багато років!

Це свято в інших країнах

День танкіста святкують у всіх країнах колишнього Союзу. У Білорусії, в Казахстані, в Україні у другу вересневу неділю вітають службовців у танкових військах, курсантів та інших, хто якимось чином обслуговує броньовані бойові машини.

День танкіста в 2021 році пройде традиційно. У військовослужбовців танкових військ і працівників танкобудівної галузі відповідальна робота, треба не забути привітати з їх професійним днем.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.