UKRjizn.com
Image default
Свята

День хіміка в 2022 році, традиції свята

Важко знайти більш дивну науку, ніж хімія, недарма їй намагаються займатися мільйони вчених. У ній повно важливих відкриттів, несподіваних винаходів, і взагалі, поле для фантазії – величезна.

Поздравление С Днем Химика

Вчені, які присвятили життя хімічній науці, називаються хіміками. У Росії офіційно свято, на честь всіх хіміків, відзначається в останню неділю травня. Вітати в цей день прийнято всіх людей, пов’язаних з хімією: професорів, викладачів, технологів, студентів.

Особливою популярністю торжество користується лише у вузькій сфері. Хоча хімічна галузь розвивається дуже швидко, залучаючи все більше ентузіастів.

Коли буде День хіміка в 2022 році?

 Основна прив’язка свята – місяць, а не конкретний день. За часів існування СРСР торжество випадало на останню травневу неділю, але ж спочатку його чекали в першу квітневу суботу.

У 2022 році, День хіміка в Росії відзначатимуть 31 травня, що припадає на неділю. У цю ж дату, тобто 31 травня 2022 року, це свято відзначать і в Узбекистані, Україні, Білорусі та Казахстані. Сучасний побут неможливо уявити без розробок хімічних заводів, адже навіть натуральних тканин сьогодні майже не залишилося.

Задовольнити всі потреби суспільства допомагає така наука, як хімія, і в цій сфері працює величезна кількість вчених. Вітати всіх фахівців даної галузі прийнято в кінці травня.

Трохи історії

В минулому столітті зафіксовано підйом хімічної промисловості, адже в середині століття зросли державні потреби, змінилися орієнтири.

Химики за работой

Для задоволення всіх виникаючих потреб потрібно винаходити все більше косметичних речовин, побутової хімії, будівельних матеріалів, синтетичних тканин. Для цього відкривалися нові підприємства, все більше хіміків випускалися з університетів.

 З ростом числа дипломованих фахівців з’явилася необхідність передбачити для них своє свято. У 1960 році, з чотирьох студентів Петербурзького хімфаку почалася історія торжества. Хлопці хотіли привітати колег, і присвятити коханій науці цілий день. Вони написали сценарій невеликої вистави, придумали конкурси, приготували частування.

Пафосу у вечірки не було, але вона припала до душі всім. Потім традиція отримала постійну основу, і слідом за пітерцями хіміків підтримали і москвичі. У МДУ почали теж проводити святкові заходи, прямо в стінах навчального закладу.

Розпочавшись зі студентського середовища, свято поширилося на промислову галузь. Свій офіційний статус день отримав лише в 1980 році, і тоді ж виникла загальна дата. По-старому, пам’ятаючи радянські часи, вчені продовжують відзначати Травневе торжество. Дивіться також: День матері в 2022 році

Традиції свята

Підприємства, на яких виробляють косметику, побутові хімікати, сільськогосподарські препарати та речовини, та інші штучні волокна і матерії, святкують день хіміка щорічно.

Фахівці, що працюють на благо суспільства, вважають своїм професійним днем неділю, що випадає в травні останнім. Їх праці присвячені вивченню і виготовленню речовин, матеріалів, взаємодії елементів між собою.

Вітають тих, хто розробляє нові будівельні матеріали, синтетичні тканини та інші товари. Студенти, що навчаються на хімфаках, і їх викладачі також отримують поздоровлення. Традиційно хіміки зустрічаються в травні для проведення наукових конференцій, круглих столів, конференцій і семінарів.

Дети химики в лаборатории

Метою цих зустрічей є обговорення інноваційних відкриттів і винаходів, ведення бесід про перспективи сучасної науки. Працівники хімкомбінатів отримують можливість відвідати спеціальні виставки, побувати на святкових заходах.

Активним співробітникам вручають дипломи, грамоти та премії. На свято запрошують зірок естради, народні колективи. У фіналі офіційної частини, після концерту влаштовується банкет або фуршет. Студенти організовують «капусники», з номерами, конкурсами, іграми та коктейлями.

Щороку отримує неофіційну посвячення конкретному елементу з таблиці Менделєєва. Звичайно, документально це ніде не відображено. Менделєєв, взагалі, визнається найвідомішим хіміком в країні, хоча Нобелівської премії йому так і не дали.

Свято найбільш масштабно відзначають в тих населених пунктах, де є хімзаводи або комбінати. Часто поєднують з днем міста, і мер вручає кращим працівникам подарунки. В кінці вечора влаштовують видовищні феєрверки. Дивіться також: Духів день в 2022 році

Святкування Дня хіміка в МДУ

Ленінградські студенти, що показали приклад святкування цієї події, дуже надихнули учнів Московського Державного Університету.

Студенти підхопили ідею зі святом, і в МДУ цей святковий день відзначати почали в 1966 році. Тоді, у 60-х план вечора розписали детально: “капусник” провели за ролями, провели цікаві конкурси, влаштували тематичні змагання та виставки. Об’єднали разом таблицю Менделєєва і торжество всіх фахівців.

Першим елементом, якому присвятили день, був водень. У 2019 покровителем став ксенон, номер 54. Серед традицій МДУ найбільш відомі ніч хіміка і Вистава на сходинках.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.