UKRjizn.com
Image default
Допомога

Дитячі посібники в 2022 році в Україні

Вже на початку 2021 року ЗМІ повідомляли про деякі негативні тенденції у виплаті зарплат бюджетникам і військовим, соціальних допомог. Вони торкнулися і дитячих нарахувань, навіть незважаючи на вкрай тривожну демографічну ситуацію в країні, значне превалювання смертності над народженням нового покоління.

Влада запевняє, що нарахування дитячих грошей в 2022 році в Україні буде стабільним і навіть виросте в розмірах, хоча аналіз об’єктивних реалій не дає підстав для оптимізму.

Дитячі посібники в 2022 році в Україні

Останні повідомлення

Сайт Мінфін розмістив актуальну інформацію, згідно з якою у ВРУ знаходиться кілька законопроектів, що передбачають зростання допомоги на дитину, вироблене відповідно до підвищень прожиткового мінімуму. На кожного малюка визначена сума ПМ, але в роз’ясненнях вказується, що вона залежить не тільки від вікових критеріїв – є ще деякі нюанси, розібратися з якими в Україні завжди важко:

  • якими будуть дитячі посібники в новому році, можна дізнатися тільки в кінці попереднього, коли стартує обговорення держбюджету;
  • щорічно влада повідомляє про підвищення розміру на 5-10%, але виявити це одержувачам практично не вдається-інфляція і підросли ІСЦ з’їдають всі надбавки вже на початку року;
  • у новому законопроекті передбачено збільшення виплат на новонародженого, але відразу платити будуть як і раніше чверть суми, а все інше-розтягувати на три роки;
  • перераховувати їх почнуть тільки з 2023 року, за умови, що проект закону отримає схвалення у депутатів ВРУ.

Україна-країна, в якій розмови про оптимізацію народжуваності і твердження, що це – соціальна держава, мають під собою невеликі підстави, і частіше спростовуються, ніж підтверджуються рішеннями Уряду. Це можна побачити за прийнятими нововведеннями, згідно з якими, щоб заощадити дитячі гроші в Україні, нарахування матерям одиначкам мінімізували і розширили вимоги до одержувачів. В результаті число жінок, поодинці виховують дитину і отримували допомогу від держави, скоротилося, а гроші перенаправили на інші потреби.

Держдопомога: реалії

Отримувати допомогу можуть тільки жінки з українським громадянством, постійно проживають на території країни, Перелік з невеликою кількістю пунктів, має на увазі, що вони можуть оформити:

  • одномоментні виплати за народження, не пізніше, ніж через півроку, інакше звані допомогою По вагітності та пологах;
  • держдопомога (виплату за народження, розмір якої незмінний протягом 7-річного періоду);
  • допомога матерям одинакам – за новим законом – зі змінами і доповненнями, право на отримання невеликої суми мають далеко не всі, навіть отримали офіційний статус;
  • виплати від держави при відсутності аліментів;
  • допомога сім’ї, в якій виховується дитина-інвалід.

Говорити про зростання або зниження дитячих грошей поки рано: наприклад, в 2021 виплати проводяться відповідно до закону, прийнятого в 2020, а в минулому вони залишалися практично на рівні 2019.

Притаманна українським сайтам манера видавати бажане за дійсне, означає, що зростання виплат при народженні ще не прийнято. Є ймовірність, що вони не збільшаться, якщо до кінця поточного року не приймуть один з внесених законопроектів – про зростання до 50 тисяч для всіх дітей або поетапне збільшення з кожним наступним малюком в сім’ї. Якщо закон приймуть на початку 2022, то, згідно з українським законодавством, він вступить в дію тільки в 2023.

Дитячі посібники в Україні онлайн

Як виплачується

В Україні немає такого поняття, як дитячі посібники до 1.5 років: у 2022 році розмір щомісячних виплат може збільшитися тільки за умови, що збільшиться допомога при народженні малюка. Буде це 40 або 50 тисяч, деяка сума виплачується відразу, а інша – протягом 36 місяців. Це не Росія, де є материнський капітал, а допомога нараховується окремо. Подавши документи, потрібно 10 днів чекати розгляду і ще 5-отримання відповіді. Нещодавно з’явилася можливість звернення в електронній формі – через портал з адмінпослугами або офіційний сайт Міністерства соціальної політики.

На питання, через скільки приходять дитячі гроші після оформлення, відповісти складніше. На правових сайтах запевняють, що процедура оформлення стала гранично доступною і зрозуміла кожному, хто звернеться, не чекаючи закінчення терміну (після цього право на отримання дитячих грошей втрачається).

Швидкість отримання

Далі все залежить від швидкості, з якою крутиться бюрократична машина в конкретній області. Так, наприклад, в одних цілком реально отримати допомогу в наступному місяці, якщо розібратися з органами на початку поточного. Іноді і це не допомагає, гроші приходять через місяць і пізніше.

Посилатися на практичний досвід інших батьків складніше – вирішальними факторами в Україні можуть стати банківський рахунок, відкритий в певному банку, або стан держбюджету, в якому немає достатнього надходження податків і штрафів, коректна робота місцевої влади. Рекомендують мати розрахунковий рахунок в перевіреному банку, щоб не вибирати з переліку, який пропонують при оформленні паперів.

Інші виплати

Дитячі гроші до 3 років в 2022 році – в Україні та ж категорія, що і до півтора. Це-одноразова виплата, залишок якої розтягнутий на три роки. Розмір у 2022 залежить від того, чи буде прийнятий законопроект про зростання. Хоча, як показує практика, таких розмов було багато, але конкретними результатами вони не увінчалися.

Дитячі посібники до 18 років – це виплати інвалідам і тим, хто не отримує аліментів. За ними потрібно звертатися до органів соцзахисту, але точний розмір визначити однією цифрою не вийде. Він залежить від віку і формули розрахунку, яка, як і всі в таких категоріях в країні насилу розуміється середньостатистичним громадянином без фінансової освіти.

Дітям-інвалідам

Розмір визначається законом» про соціальну допомогу…”, але залежить від присвоєної категорії та ПМ, встановленого на момент звернення. Періодично відбуваються невеликі зміни, наприклад, інвалід 1 групи підгрупи в Став з надбавкою отримувати в 2021 2,653 тис.гривень, замість 2,568 в 2020. Набагато гірше доводиться матерям-одиначкам, позбавленим за новим законом допомоги на дитину. У них в 2022 нічого не з’явиться і не додасться.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.