UKRjizn.com
Image default
Допомога

Дитячі виплати в 2022 році в Україні

Сім’ї з дітьми сьогодні заслуговують особливої підтримки від держави, тому що їм доводиться дуже складно в умовах кризи. Звичайно, є й інші соціально незахищені верстви населення, і їм теж потрібна увага, але сьогодні варто обговорити останні новини про зміни дитячих виплат в Україні.

Дитячі виплати в 2022 році в Україні

50 000?!

Сьогодні уряд погоджує новий законопроект, який говорить про те, що державна допомога при народженні дитини збільшиться з 41 000 до 50 000 гривень. Термін дії призначений на січень 2022 року, але цей документ повинен прийняти парламент. Сьогодні молоді сім’ї заслуговують на підтримку і зростання дитячих допомог-це тільки частина всього того, що планує влада. Паралельно поліпшується якість медицини для дітей, будуються дитячі садки і школи, також розвивається програма пільгової іпотеки.

На поточний момент розмір допомоги становить 41 280 гривень. Частина грошей виплачується відразу-25% або 10 320 гривень, інша частина сплачується протягом наступних 36 місяців. Така підтримка необхідна, тому що, наприклад, в 2020-му році в Україні спостерігалася найнижча народжуваність дітей за останні десятиліття. Всього народилося близько 300 000 чоловік, а померло при цьому близько 600 50 000 чоловік. Статистика за 2021 рік поки відсутня.

Чи допоможуть 10 000?

На сьогоднішній день державну допомогу в Україні отримують частинами. Спочатку дитині потрібно багато речей-ліжечко, коляска і так далі, а в подальшому гроші будуть витрачатися на засоби особистої гігієни та харчування. Однак батьки стверджують, що одержувані щомісяця 860 гривень – це дуже мало.

Одна пачка підгузників коштує мінімум 250 гривень, і вистачає її приблизно на тиждень, стільки ж коштує дитяче харчування, якщо дитина не перебуває на грудному вигодовуванні.

Дитячі виплати в 2022 році

Мінімальна сума, на яку доводиться розраховувати батькам – це 1240 гривень. Це ще не береться до уваги той факт, що малюкові потрібен одяг, молоко і так далі. Відповідно, додаткові 10 000 гривень точно зайвими не будуть.

Що говорять в уряді?

Влада досить неоднозначно ставиться до того, що потрібно збільшувати допомогу на народження дитини. Вони вважають, що бюджет спочатку потрібно витрачати на армію, тому що це захист особистих кордонів і життя людей. Другий пункт за значимістю – це фінансова безпека, і третій – це виплати на дітей, але тільки тоді, коли сім’я потрапляє в складну демографічну ситуацію.

У свою чергу влада пропонує змінити податкову систему для сімей з дітьми, тобто полегшити навантаження на батьків. Крім цього Трудовий кодекс повинен захищати матерів і батьків. Тут мова йде і про матерів-одинаків, і про батьків, які йдуть в декрет. Також необхідно розвивати дружню інфраструктуру для тих сімей, у яких є діти.

Таким чином, невідомо, чи приймуть законопроект, який збільшить допомогу при народженні дитини на 10 000 гривень. Правда і про те, чи скасують дитячі виплати в 2022 році в Україні, теж ніхто не говорить. Точніше не так-про це навіть не йдеться, тому що демографічна ситуація і так нестабільна, тобто збільшувати виплати ніхто не планує, але і скасовувати їх також не будуть.

Допомога матерям-одиначкам

Сьогодні в Україні налічується близько 200 000 матерів-одинаків. Сума виплат для них в середньому становить за місяць 2500 гривень. Вони також можуть розраховувати на ряд пільг, в тому числі і на одноразову допомогу при народженні дитини – до 10 000 гривень.

Дитячі виплати в Україні

Природно, дані виплати не можна назвати великими, особливо з урахуванням того, що жінкам доводиться виховувати дитину однієї. Однак на поточний момент в Державному бюджеті немає додаткових коштів для того, щоб поліпшити матеріальне забезпечення саме цієї категорії населення. Відповідно, дитячі виплати в 2022 році в Україні матерям одинакам залишаться колишніми.

На що можна розраховувати надалі?

В цілому, влада хоче брати до уваги таку тенденцію, що чим більше дітей буде в сім’ї, тим більше грошей за них платитимуть. Наприклад, при народженні другої дитини пропонується віддавати 100 000 гривень, а за умови появи в сім’ї третьої дитини – 150 000 гривень. Природно, мова йде про часткову виплату, ну і це вже непогано. Так що не варто обходити увагою дитячі виплати в 2022 році в Україні, зміни вже відбуваються.

Чи зможе така фінансова допомога вирішити проблему з народжуваністю? Питання риторичне. Для зміни поточної ситуації необхідно багато факторів-нормалізація трудової зайнятості, якісна система дошкільної освіти, дитячі садки-це комплекс. І, звичайно, податкові пільги.

У цьому плані відмінним прикладом для України виступає Франція, де дуже розвинене надання допомоги матерям в перші три роки життя дитини. Наприклад, для дошкільника безкоштовно наймається няня, також в країні поширені Державні дитячі садки, і якщо мати хоче займатися дитиною сама, то вона може розраховувати на допомогу, а сім’я в цілому – на податкові пільги.

Перераховувати їх можна дуже довго, і це поки не дуже актуально, тому що в Україні такий обсяг допомоги для сімей з дітьми на поточний момент недоступний, але саме до цього варто прагнути. Особливо додаткової підтримки потребують багатодітні сім’ї.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.