UKRjizn.com
Image default
Нерухомість

Дме з пластикових вікон, що робити

У цій статті ми розповімо, що робити, коли дме із пластикових вікон. Як утеплити, відрегулювати та вирішити проблему. Розглянемо, через що з’являється холодне повітря з вікон і яка основна причина. Що слід замінити і як зробити ремонт, щоб більше не дуло.

Чому дме з пластикових вікон

Основні причини, чому дме з пластикових вікон:

  • Неправильне встановлення.
  • Зміни в конструкції вікон через час.
  • Утворення щілин через зовнішні впливи.

З усіма цими проблемами можна впоратися. Головне знайти звідки дме та усунути проблему. Ми розповімо, як це зробити.

дме з пластикових вікон

Як знайти точку, звідки дме

Щоб вирішити проблему холодного повітря з вікон – потрібно спочатку точно визначити джерело проникнення холоду і лише після цього шукати шляхи вирішення проблеми.

Для цього можна використовувати руку та провести по всій поверхні ваших металопластикових вікон. Якщо ви відчули холодне повітря, це і є точка, звідки дме.

Другий метод – запаліть сірник або свічку та проведіть по всій поверхні примикання вікна до рами. Додатково проведіть під підвіконням та на укосах. Свічка повинна бути майже нерухома під час руху. Якщо вогонь погас через вітер – це точка продування.

Як перевірити щільність прилягання резинок

Щоб перевірити, чи щільно прилягають гумки до рами, потрібно взяти білий аркуш паперу. Підкладіть білий лист до кожної зі сторін стулки та закрийте вікно ручкою. Ви повинні затиснути білий лист між гумкою та рамою.

Коли ви закрили стулку, спробуйте витягнути аркуш паперу. Якщо лист не витягується, то стулка щільно прилягає і гумка добре виконує свою функцію. Якщо лист легко витягується, то потрібне або регулювання вікна або заміна ущільнювача.

Як утеплити вікна, щоб не дуло

Найчастіша проблема, чому дме з вікон – руйнування монтажної піни через вплив ультрафіолету із зовнішнього боку. Після встановлення, монтажники завжди кажуть – потрібно зробити укоси із зовнішнього боку вікна та з внутрішнього, щоб захистити піну від зовнішніх впливів.

Але не всі захищають піну із зовнішнього боку шаром штукатурки. Згодом вона руйнується та деформується. Через це дме зазвичай на укосах і під підвіконням. Вирішити цю проблему досить легко.

Вам знадобиться піна монтажна Soudal в Україні. За виробниками можете вибрати будь-яку, але щоб було якісно, ​​вибирайте Soudal виробник поліуретанових пін. Вони мають побутову лінійку і можна вибрати піну під наші потреби.

Є зимові піни, якщо ви хочете закрити щілини, а на вулиці мінусова температура. А є лінійки для теплої погоди. Вибирайте піну, яка підійде вам за кліматичними умовами, в яких ви плануєте працювати. Якщо на вулиці мінусова температура, беріть зимовий варіант.

Як використовувати монтажну піну для закладення щілин

Після покупки просто відкрийте піну за інструкцією. Прикріпіть трубочку, струсіть і заповніть всі щілини під підвіконням, на укосах і так само обробіть все із зовнішнього боку.

Попередньо варто очистити щілини від сміття, бруду та старої монтажної піни. Через час після обробки піна заповнить весь простір і вам перестане дмухати. Після всієї процедури слід заштукатурити укоси або закрити декоративними планками.

Як обманюють при покупці квартири

Звідки у пластикових вікнах може дути

Розглянемо всі варіанти, звідки може дмухати у пластикових вікнах.

Дме з укосів або підвіконня

Якщо дме з укосів або з-під підвіконня, то вам потрібно спочатку закласти щілини монтажною піною або будь-яким іншим утеплювачем, а після поштукатурити. Це точно вирішить проблему холодного повітря з укосів.

Дме з кута вікна

Якщо дме з кута вікна, то, швидше за все, у вас не відрегульована правильно стулка або вікно перекосилося. Щоб вирішити проблему, потрібно провести регулювання. Як це зробити, ми розповімо нижче у відео.

Так само проблема може полягати в гумі ущільнювача. Вона могла порватися чи зноситися. Перевірте візуально резинку. Якщо вона порвана, потрібно її замінити по всьому периметру вікна.

Купити нову гумку можна у будь-якому магазині, який спеціалізується на комплектуючих до металопластикових вікон.

Дме з щілин і з-під гумки

Якщо щілина утворилася між стулкою та рамою, то найімовірніше фурнітура вікна недостатньо фіксує стулку в рамі. Можливо потрібне регулювання рами. Так само дмухати зі щілин може через гуму, що зносилася.

В крайньому випадку можна наклеїти додаткову гумку по всьому периметру рами. Так дуть точно перестане і з’єднання стане більш щільним. Гумку можна купити на будь-якому будівельному ринку або в будівельному супермаркеті.

Дме з боку петель або з ручок

Ця проблема усувається щільнішим притисканням ручки до вікна. Можливо, вона просто розбовталася і утворилася щілина. Ручку потрібно просто прикрутити на місце щільніше. Так само варто вчинити і з петлями, якщо вони розбовталися.

Якщо ви бачите видимі щілини та дірки, то їх можна закласти будь-яким утеплювачем. Це може бути вата, пінопласт, герметик, піна монтажна і т.д.

Як відрегулювати стулку вікон, щоб не дуло

На відео докладно розказано, як самостійно відрегулювати вікна, щоб гумка щільніше прилягала до рами і вам не дуло. Також періодично вікна можуть перекошуватися під своєю вагою і тоді потрібне регулювання.

Фіксатори можуть не потрапляти у свої пази та вікна можуть зовсім перестати закриватися. Як усунути ці проблеми дивіться у відео нижче. Все детально описано.

Чи так важливо вирішити проблему вікон

Багато людей думають, що з вікон взагалі не повинно нічого дмухати і вони повинні бути повністю герметичні. Але це не завжди правильне рішення. Для нормального життя людині потрібне свіже повітря. Він повинен постійно оновлюватися та циркулювати по квартирі чи будинку.

Якщо ви повністю закупорите всі вікна, двері та зробите їх герметичними, то свіже повітря в квартиру надходитиме з інших щілин, але його буде мало.

Нестача повітря та його слабка циркуляція у житлі можуть призвести до проблем зі здоров’ям та хвороб. Всім людям потрібне свіже повітря для здорового життя та гарного імунітету.

Чим корисні щілини у вікнах

Через щілини вам у квартиру чи будинок надходить свіже повітря. Так він може бути холодним, але надходження свіжого повітря в квартиру необхідні для здорового життя людини та всієї її родини.

Тому якщо з вашого вікна трохи дме, то ставтеся до цього як вентиляції. Не повинно сильно дмухати. Якщо дме сильно, то проблему потрібно вирішити. Але якщо ви відчуваєте невеликий вітерець, то в цьому немає нічого страшного. Ваша родина буде тільки здоровішою.

Якщо вам холодно, то справа не у вікнах. Самі собою вікна не обігріють приміщення. Додати трохи опалення в квартирі і проблема вирішиться.

Висновки, що робити, коли дме із пластикових вікон

Вирішити проблему досить просто. Головне знайти джерело, звідки дме у вікнах і постаратися його усунути. Знайти джерело, звідки дме можна просто рукою або використовувати свічку. Після цього вже варто зайнятися усуненням щілин.

Найчастіша проблема

Найпоширеніша проблема, звідки дме – це щілини під підвіконням і в місцях кріплення рами до стіни на схилах. Це відбувається через руйнування монтажної піни по периметру вашого вікна.

Зазвичай таке трапляється через зовнішній вплив ультрафіолету, якщо ви не вкрили монтажну піну із зовнішнього боку штукатуркою та фарбуванням.

Рішення досить просте – купити новий балон монтажної піни і задути по периметру вікна всі щілини. Це допоможе усунути протяги на укосах та під підвіконням. В іншому, варто відрегулювати вікно і, якщо потрібно, замінити гуму ущільнювача на стулці вікна.

Яка користь, коли вікна не герметичні

Пам’ятайте, не обов’язково робити вікна повністю герметичними. Невелике проходження повітря крізь раму не завадить. Це – вентиляція приміщення.

На деяких вікнах є навіть особливий режим – зимове провітрювання. Це мікрощілини по всьому периметру вікна. Свіже повітря буде тільки корисним для вашого здоров’я. Якщо вам холодно – просто додайте опалення до кімнати і проблема вирішиться. Тепер ви знаєте, що робити, коли дме з пластикових вікон.

Сподіваємося, тепер ви знаєте, що робити, коли дме з пластикових вікон і зможете вирішити проблему. Хай щастить.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.