UKRjizn.com
Image default
Новини

До Трудового кодексу 2021 року внесено деякі зміни

Трудовий кодекс-документ, що регулює всі робочі моменти, в тому числі відносини між працівниками компанії, підприємства, начальником. Право на відпустку, лікарняний, відрядження також регулюється Кодексом законів про працю (КЗпП).

До Трудового кодексу 2021 року внесено деякі зміни

Іноді, в основному, після зміни влади, в закон вносяться якісь зміни, правки. Останній раз правки вносилися в одинадцятому році, до початку Майдану чотирнадцятого року, військових протистоянь на Донбасі. Зараз депутати готують новий КЗпП України 2021 російською мовою.

Трудовий кодекс: загальні відомості

Закон України, що регулює робочі обов’язки кожного підприємства, компанії, включає в себе вісімнадцять глав, найголовніші моменти яких повинен знати кожен роботодавець, найманий працівник, який влаштовується на роботу:

1. Що таке трудовий кодекс, обов’язки сторін, різні категорії громадян викладені в першому розділі Кодексу під назвою «Загальні положення».

2. Друга глава « “колективний договір”, розповідає про даний вид договору, етапи його укладення, сторони, між якими він підписується, які положення він містить.

3. Третя глава-статті про правила укладення договору, гарантії, терміни дії, норми при звільненні, прийнятті на роботу. Новий КЗпП України 2021 вийде зі змінами саме в другому, третьому пункті, в цих пунктах буде найбільше змін.

4. Четвертий пункт-норма часу, що регулює кількість робочих годин, категорія осіб, які мають право на скорочення робочих годин, інші нюанси, пов’язані з робочим часом.

5. П’ятий пункт Трудового кодексу-список статей, які описують право на обідню перерву, вихідні дні, відпустку, інші положення пов’язані з робочим відпочинком.

6. Шостий розділ-норми праці, які встановлюються для тих українців, які працюють з технікою, технологіями, норми присвоюються по досягненню певного рівня володіння технікою, технологіями.

7. Сьомий пункт регламентує норми оплати праці.

8. Восьма глава розповідає про гарантії збереження колишньої посади на час їх обрання в державні органи, а також різного роду компенсацій.

9. Дев’ята глава регламентує всі гарантії, обов’язки працівників, на яких покладено збитки за моральний, матеріальний збиток на підприємстві.

У десятому розділі під назвою «трудова дисципліна» йдеться про відносини між начальником, підлеглим, співробітниками.

Про створення безпечних умов праці, небезпечних підприємствах йдеться в одинадцятій главі Трудового кодексу.

Види діяльності, заборонені для жінок, інші права на працевлаштування представників жіночої статі описані в дванадцятому розділі Кодексу.

Права молоді, неповнолітніх можна подивитися в тринадцятому розділі Закону.

Існують якісь пільги для тих, хто поєднує робочу діяльність з навчальною. Про список таких пільгів, правила їх оформлення можна прочитати в чотирнадцятому пункті.

Існує таке поняття, як» трудові спори”, саме про них йде мова в п’ятнадцятому розділі Трудового кодексу.

Права на об’єднання в трудові спілки регламентуються в шістнадцятому пункті кодексу.

У сімнадцятому розділі йдеться про соціальну страховку, надану державою.

Вісімнадцята глава описує процес нагляду, контролю за додержанням законів про працю.

Новий КЗпП України з коментарями передбачає зміну в декількох статтях, що стосуються трудового, колективного договору, нагляду і контролю додержання законів, звільнення, порядку відшкодування майнової шкоди в разі матеріальної відповідальності співробітника.

Прожиточный минимум в Украине в 2021 году

Новий КЗпП України 2021 російською мовою зі змінами

КЗпП України зі змінами включатиме сім правок у законі, а саме:

  • чітке визначення трудових відносин;
  • обов’язкове підписання трудового договору при прийнятті людини на роботу;
  • поява нових видів робочих договорів;
  • нововведення в розірванні договору;
  • зміна розміру матеріальної шкоди роботодавця за порушення строків розрахунок з працівником;
  • зміни в порядку відшкодування шкоди у разі матеріальної відповідальності працівника підприємства;
  • зміни в правилах державного нагляду за дотриманням трудового законодавства.

Вже в двадцять першому році не можна буде приховати трудові відносини між начальником, працівником. Згідно з нинішнім законом, власник підприємства може найняти тимчасово людину для оптимізації своєї діяльності. Після внесення змін потрібно буде укладати договір, в якому буде прописано обов’язкове отримання регулярної заробітної плати, надання інструментів, техніки в процесі роботи (у разі необхідності), виконання всіх обов’язків.

На сьогоднішній день підписувати трудовий договір не обов’язково, достатньо лише подачі заяви про прийняття на роботу. У новому Кодексі письмовий трудовий договір стане обов’язковою умовою.
З’являться також нові договори, що дозволяють поєднувати роботу з навчанням (до шести місяців), працювати віддалено, Дистанційно, згідно з цим видом договору можна буде регулювати години роботи. Також з’явиться сезонний договір до восьми місяців, короткостроковий до двох місяців, Фріланс (нефіксований робочий час).

КЗпП України 2021, звільнення – роботодавець зможе розірвати договір, попередивши працівника заздалегідь, або ж звільнити, виплативши працівникові компенсацію і звільнити відразу.
Якщо начальник не буде платити зарплату вчасно, він буде змушений платити пеню в розмірі 0,05% за кожен день відсутності грошей, або 0,5% невиплачених коштів до самого дня звільнення.

Зміни щодо матеріального збитку мають на увазі обов’язкову компенсацію працівником за пошкоджене майно, яке було видано під розписку, це було прописано в договорі, співробітник був п’яний на робочому місці. Сума компенсації-повна вартість пошкодженого майна.

Нововведення в державному нагляді мають на увазі прибуття інспектора в будь – який час для перевірки актів кожного працівника, умов праці.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.