UKRjizn.com
Image default
Фінанси

Добові в Україні з 1 січня 2020 року

Є такі установи і підприємства, функціонування яких тим чи іншим чином пов’язане з відряджанням працівників за кордон або в інші міста на території України. Звичайно, такі відрядження досить затратні для самого працівника, але, згідно з чинним законодавством, роботодавець зобов’язується компенсувати частину витрат співробітника. Але при цьому витрати працівника не повинні бути надмірними, а тому розмір компенсацій має свої обмеження. Тому у відряджаються працівників часто виникають питання про те, якими будуть добові в Україні з 1 січня 2020 року, що в них входить, і яка їх частина не оподатковується.

Добові

Нормативна база для нарахування добових

Відрядження – це від’їзд працівника зі звичного місця роботи в інший населений пункт або навіть в іншу країну з метою виконання своїх службових обов’язків або ж певного доручення від роботодавця. При цьому витрати під час відрядження частково компенсуються самим роботодавцем, згідно з чинним законодавством на додаток до нарахування заробітної плати за цей період.

Для нарахування і виплати добових використовуються різні нормативні акти, наприклад, мінімальний розмір добових в Україні для бюджетників встановлюється відповідно до 121 статті Трудового кодексу. Також цією статтею встановлюється правило, відповідно до якого роботодавець зобов’язується зберігати за відрядженим людиною робоче місце. А ще є Інструкція про службові відрядження за кордон та по території України, яка встановлює порядок правильного оформлення відрядження. Що стосується виплат, то вони встановлюються Кабміном, докладніше про них можна в постанові «Про суми та склад витрат на відрядження».

Суточные в Украине

Добові в Україні з 1 січня 2020 року

Компенсація витрат забезпечується тільки в тому випадку, коли у працівника є документи, що підтверджують витрати під час поїздки. Компенсація здійснюється в межах встановлених законодавством розмірів. Отже, станом на початок 2020 року, добові по території України визначаються згідно з мінімальною заробітною платою, вони становлять 10% від неї. Оскільки мінімалка буде піднята до 4723 гривень, сума добових складе 472 гривні. Але це ще не все, оскільки добові при відрядженнях за кордон складають не більше 80 євро на кожен день.

Згідно з останніми даними, добові в 2020 році, які не підлягають оподаткуванню, повинні перебувати в заданих межах. Якщо роботодавець виплатив співробітнику більше, ніж належить, то в такому випадку цей вид компенсації підлягає оподаткуванню. Ці нюанси повинні обов’язково враховувати не тільки самим роботодавцем, але і співробітником підприємства. Також при нарахуванні виплат роботодавцю не варто забувати про максимальні терміни відрядження. Поїздки повинні не перевищувати 30 днів, а ось за кордоном працівник може проводити не більше 60 днів.

Що входить в добові?

Також відряджаються особам обов’язково потрібно знати про те, що входить в добові витрати в Україні, оскільки є такі види витрат, які покриватися роботодавцем вже точно не будуть. Компанія в будь-якому випадку зобов’язується відшкодувати співробітнику витрати на:

  1. Особисті потреби, в які найчастіше входить пошук житла, харчування і дрібні потреби.
  2. Проїзд. Суду входять витрати на бронювання квитків, пересування по місту і навіть витрати на білизну під час поїздки. Ось тільки замовлення таксі компенсуватися не буде, краще користуватися міським транспортом.
  3. Житло. Це стосується не тільки проживання в який-небудь готелі або хорошому готелі, але і оренди житла, квартири або цілого будинку.
  4. Інші витрати, пов’язані зі службовою діяльністю. У цю категорію входить спілкування по телефону, витрати на Інтернет, а також на банківські та поштові послуги.
доллары в руке

Насправді всі ці компенсації повинні бути відображені в трудовому договорі, який складається самою компанією і підписується з кожним співробітником. Але є такі витрати, які не рекомендується відображати в договорі, щоб уникнути зловживання з боку працівників. Наприклад, використання послуг різних фірм, додаткове харчування, платні послуги за місцем проживання і не тільки.

Добові в 2020 році в Україні за кордон мають такий великий розмір внаслідок великих витрат. При такому відрядженні роботодавцю додатково треба відшкодовувати витрати на оформлення закордонного паспорта, на відкриття візи і навіть на покупку страхового поліса.

Додатково компенсуються витрати, викликані особливістю перебування в тій чи іншій країні, комісії при обміні валюти в касах або банках іншої держави і не тільки. Також не варто забувати про транспортування багажу, якщо це не передбачено перевізником.

Як здійснюються виплати?

Останні новини про добові, відрядження 2020 в Україні говорять про те, що поки не планується змінювати порядок їх нарахування і сплати. Це означає, що відряджається працівнику буде заздалегідь надаватися аванс, який він зможе витратити на оплату проїзду, оренду житла і харчування. Тільки таке правило діє далеко не у всіх установах, а тому подібні нюанси варто заздалегідь уточнювати у свого начальства або у фінансовому відділі.

Якщо ж відрядження не відбудеться з певних причин, то в такому випадку працівник повинен повернути всі нараховані кошти. Інша частина добових, разом з компенсацією витрат виплачується вже після повернення людини з відрядження. Нарахування здійснюється на основі авансового звіту та документів, які підтверджують суми витрат, їх призначення.

курса доллара

При цьому треба враховувати, що компенсації і самі добові не читаються прибутком працівника, а це значить, що вони не повинні обкладатися податком. Але, як вже говорилося раніше, якщо їх сума перевищує встановлені законодавством граничні суми, то в такому разі вони вважаються звичайною заробітною платою, а тому на них нараховується прибутковий податок разом з військовим збором.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.