UKRjizn.com
Image default
Допомога

Допомога матері-одиначки в 2021 році в Україні

Як показує практика багатьох матерів, в Україні не так вже й просто виховувати дитину самостійно. Через те, що в країні постійно зростають ціни не тільки на продукти харчування, а й на різні дитячі товари, самого посібника часто не вистачає на всі потреби. Посібники бувають різні, наприклад, по втраті годувальника і не тільки, але дана проблема добре відома тим, хто отримує допомогу матері-одиначці в Україні. Останні заяви з боку уряду говорять про те, що дані виплати будуть переглянуті і збільшені, щоб забезпечити дітям комфортні умови проживання, а також надати їм все необхідне для зростання і нормального розвитку.

допомога

Кого в Україні можна назвати самотньою матір’ю?

Насправді в чинному українському законодавстві чітко описується те, кого можна вважати матір’ю-одиначкою, за яких умов присвоюється Даний статус, що для цього потрібно і як саме відбувається надання матеріальної допомоги. Матерями-одинаками є жінки:

1. У яких в свідоцтві народження дитини або дітей не зазначено ніякої інформації у відповідній графі про батька. Це має на увазі, що жінка бере на себе всі зобов’язання по догляду за дитиною.

2. Які усиновили дитину. При цьому жінки в обов’язковому порядку повинні бути єдиним опікуном, тобто вони не повинні перебувати в шлюбі.

3. Які втратили чоловіка і змушені виховувати дитину або дітей самостійно. При цьому матеріальна допомога надається тільки тим матерям, які не отримують виплати по втраті годувальника. Також вдови мають право на отримання допомоги навіть після повторного вступу в шлюб, але тільки якщо новий чоловік не подасть документи на усиновлення дитини.

Виходить, що тільки в цих випадках мати-одиначка може претендувати на оформлення грошової допомоги, а в інших випадках, наприклад, після розлучення і оформлення аліментів, держава відмовляє в посібнику, адже офіційно дозволяється отримання тільки одного виду матеріальних виплат. При цьому в законодавстві також є деякі уточнення, які покликані дати чітке роз’яснення і позбутися від можливих випадків шахрайства, наприклад, якщо жінка є розлученою, не отримує аліментів, але проживає спільно з батьком своїх дітей і веде з ним господарство, то вона не є матір’ю-одиначкою.

Якщо ж якісь положення законодавства залишилися незрозумілими, то краще звернутися за допомогою до юриста. Вся справа в тому, що поняття матері-одиначки досить розмито і буває так, що рішення з надання даного статусу приймається в індивідуальному порядку, а тому можлива плутанина. А ще в законодавстві вказується, що допомога надається жінці до моменту досягнення дитиною 18 років, але якщо дитина вступає до навчального закладу і не може сам себе забезпечувати, то надання виплат продовжується аж до досягнення ним 23 років.

Допомоги матері-одиначки в 2021 році в Україні є не єдиною допомогою з боку держави. Також жінкам з даним статусом надаються різноманітні пільги, додаткові 10 діб оплачуваної відпустки і не тільки.

Що потрібно для оформлення матеріальної допомоги?

Для того, щоб отримати Даний статус, потрібно пройти кілька простих етапів. Все починається зі збору документів, яких не так вже й багато, а після для оформлення матеріальної допомоги потрібно звернутися до найближчого управління соціального захисту громадян. На той час потрібно мати при собі такі папери:

1. Заповнена заява на надання матеріальної допомоги. Бланк заяви можна отримати в самому управлінні соціальної допомоги або ж завантажити в Інтернеті.

2. Паспорт, ідентифікаційний код та їх ксерокопії.

3. Свідоцтво про народження дитини. У разі, якщо дитина була усиновлена, то потрібно ще мати при собі постанову про усиновлення.

Одинокие матери в Украине

4. Довідка та РАГС, в якій свідчить про відсутність інформації про батька. Якщо інформація про батька все ж присутня, але вона оскаржувалася, то потрібно відповідне підтвердження.

5. Ще потрібні документи або свідоцтва, в яких підтверджується спільне проживання матері і дитини.

6. Якщо мова йде про втрату годувальника, то також потрібно взяти відповідну довідку.

Останні новини в Україні про допомогу матері одиночці нагадують, що зараз додатковою вимогою при оформленні допомоги є подача декларації про доходи. Справа в тому, що раніше з цим посібником проводилося багато махінацій і його отримували навіть ті люди, які проживають в достатку і ні в чому не потребують.

Спочатку замислювалося, що ці гроші будуть виплачуватися сім’ям, які дійсно потребують грошей, щоб створити комфортні умови для проживання і дорослішання дитини. Тому за допомогою декларації за останні шість місяців перевіряється, який насправді дохід має мати дитини, і чи потребують ця сім’я матеріальної допомоги. Це все і повинна довести мати-одиначка, розрахунок допомоги в 2021 році в Україні є максимально прозорим і чесним.

Так яким же буде допомога в 2021 році?
У цьому питанні все дуже просто. Максимальна сума допомоги матері – одиначці 2021 в Україні надається в розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідної вікової категорії. У 2021 році ця сума складе 1921 гривню на початку року для дітей до шести років і 2069 Гривень в кінці року, а також 2395 гривень для дітей у віці від шести до вісімнадцяти років на початку року і 2579 Гривень в кінці року. Якщо ж одинокій матері покладені аліменти, то в такому випадку вона має право на отримання лише половини допомоги, а в деяких випадках матеріальна допомога не надається зовсім. Але якщо дитина була усиновлена, то тоді допомога має інші розміри – воно надається в подвійному розмірі. Потрібно не забувати, що держава має право скасувати виплату цієї допомоги, якщо були виявлені випадки порушення законодавства.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.