UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Думки експертів сьогодні про прогноз економіки України на 2020 рік

Нестабільність економічної ситуації заважає скласти точний прогноз економіки України. Досить складно передбачити, як в прийдешньому 2020 році буде розвиватися ситуація.

Ускладнюється це ще й відсутністю у експертів єдиної думки. Тим не менш, багато хто впевнений, що країну очікують потрясіння і складності на шляху до процвітання і розвитку.

Графік підвищення економіки України

Є й ті, хто впевнений в позитивному результаті ситуації. Аргументується це тим, що на чолі держави виявився лідер, який вибрав зовсім новий для країни вектор розвитку.

Фактично, існує три варіанти розвитку подій:

  • негативний;
  • нейтральний;
  • позитивний.

Говорячи про кожен з можливих сценаріїв, слід спиратися на думки експертів сьогодні про прогноз економіки України на 2020 рік.

Почнемо з негативного сценарію

За словами експертів з JPMorgan Chase і UBS Group, розраховувати на позитивні зміни в майбутньому році не варто. Вони вважають, що країна може позбутися траншів від МВФ, що надаються їй на базі програми stand-by.

В якості причини називається зниження ціни на газ. Зроблено це було перед виборами для того, щоб прилягти увагу виборців. Однак, таке свавілля суперечило умови договору з МВФ.

Експерти впевнені, що подібний вчинок Україні не пробачать, а значить вже до кінця 2019 року країна може втратити грошових вливань.

При цьому ще однією “червоною ганчіркою” для МВФ стала відмова парламенти у прийнятті законів антикорупційної спрямованості. Це також налаштувало МВФ негативно по відношенню до України.

Фахівцями інвестиційного банку «Morgan Stanley» також озвучується несприятливий прогноз. За словами експертів інфляція залишиться високою, що знижує привабливість держави для потенційних інвесторів. За попередніми прогнозами в 2020 рік Україна зробить крок з курсом в 31 гривню за 1 Долар США.

Деякі експерти говорять про можливість зниження облікової ставки НБУ до 14%. Проте, це ніяк не є свідченням будь-яких фінансових перспектив. Єдиним позитивним моментом в даному випадку може стати невелике зниження дефіциту. З 4 до 3,6%. 

Крім того, висловлюються прогнози про те, що країні загрожує «проблема Коломойського».

Якщо Зеленський дозволить і «ПриватБанк» буде повернута попередньому власнику, то це негативно вплинути на імідж держави на міжнародному рівні. Тоді інвестори внесуть країну в список найбільш неблагонадійних держав і без того необільний грошовий потік стане крихітним струмком. А це означає повний розрив відносин з валютним фондом і занурення країни у величезну боргову яму.

Однак, існує і нейтральний прогноз економіки України на 2020 рік

Директором українського центру соціально-економічних досліджень Дмитром Боярчуком було озвучено думку про те, що незважаючи на економічні складнощі країни, співпраця з МВФ ні в якому разі не перерветься.

Прогноз зростання ВВП

У держави просто відсутні інші варіанти зовнішнього фінансування в таких масштабах, а значить і погляди нинішнього президента дуже швидко зміняться. При цьому Боярчук упевнений, що і МВФ не стане різко розривати всі угоди і пред’являти до країни і нових членів уряду надто високі вимоги.

На його думку, інвестори ззовні звикли до подібних «штормів» української економіки і вони не стануть різко виводити гроші з країни, а значить, ніякої фінансова криза країні не загрожує і ніяких прямих загроз для падіння курсу гривні немає.

Єдине, що турбує Боярчука – це тривожний настрій самого населення. За його словами, саме це може стати каталізатором для падіння національної валюти. Якщо українці самі поспішать обмінювати гривні на долари, це викличе штучне зростання курсу американської валюти.

Є й оптимістичний прогноз зростання економіки України на 2020 рік

Новий президент країни Володимир Зеленський отримав підтримку від Брюсселя. Він планує зберігати нормандський формат переговорів. Крім того, зазначається той факт, що новий лідер планує знизити рівень корупції в Україні і активно займатися реформами для вирішення цього питання. Без сумніву, такий підхід додасть плюсів до іміджу України. 

У Зеленського є відмінний потенціал реформатора. За допомогою підтримки Євросоюзу він буде прагнути до поліпшення рівня життя громадян своєї країни, що, без сумніву, заслуговує похвали і має бути першочерговою метою для будь-якого політичного лідера.

За рахунок правильно обраного політичного курсу Зеленський зможе не просто зміцнити державну фінансову структуру, але і вивести Україну на рівень, на який її раніше не виводив ні один президент.

Формування позитивного іміджу приверне увагу інвесторів і потік грошей, що надходять в країну, буде постійно зростати.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.