UKRjizn.com
Image default
Економіка

Джо Байден прилетів до Саудівської Аравії

Президент Джо Байден розпочав свій візит до Саудівської Аравії в п’ятницю з того, що привітав наслідного принца Мохаммеда бін Салмана, доторкнувшись кулаками, після чого потис руку королю Салману. Як повідомляє «Рейтер», Вашингтон сподівається перезавантажити свої відносини з країною, яку нинішній президент США колись обіцяв зробити ізгоєм на світовій арені.

На думку багатьох політологів у США, енергетика та інтереси безпеки спонукали Байдена та його адміністрацію ухвалити рішення про покращення відносин з країною, яка є одним із найбільших гравців на світовому нафтовому ринку.

Байдена, який прибув до Джідди з Ізраїлю, привітав принц Халід аль-Файзал, голова адміністративного округу Мекки, на території якого знаходиться Джідда.

Потім президент США попрямував до королівського палацу, де саудівське телебачення показало, як він і наслідний принц вітали один одного. Державне інформаційне агентство SPA пізніше опублікувало фотографію Джо Байдена, що стискає руку королю Салману бін Абдулазізу.

На початку поїздки Байдена на Близький Схід офіційні особи заявили, що він уникатиме тісних контактів, таких як рукостискання, як запобіжний засіб проти COVID-19. Однак в Ізраїлі президент, зокрема, потис руку колишньому прем’єру Біньяміну Нетаньяху.

У Білому домі заявили, що Джо Байден проведе двосторонню зустріч із королем Саудівської Аравії Салманом бін Абдель Азізом, а потім зі своєю командою проведе робочу нараду зі спадкоємним принцем та міністрами Саудівської Аравії.

Переговори короля Саудівської Аравії Салмана бін Абдулазіза з Джо Байденом у палаці аль-Салман у Джидді, Саудівська Аравія, 15 липня 2022 року

Переговори короля Саудівської Аравії Салмана бін Абдулазіза з Джо Байденом у палаці аль-Салман у Джидді, Саудівська Аравія, 15 липня 2022 року

У ході візиту Байдена до Ер-Ріяду спостерігачі пильно стежитимуть за поведінкою президента та його риторикою, а також аналізуватимуть його здатність покращити стосунки зі спадкоємним принцем – фактичним правителем королівства.

Американська розвідка дійшла висновку, що спадкоємець принц безпосередньо схвалив вбивство оглядача Washington Post Джамаля Хашоггі в 2018 році, в той час як сам Салман заперечує свою причетність до злочину.

Байден хотів би «переглянути» відносини Вашингтона з Саудівською Аравією, а не розривати їх, наголосив у розмові з журналістами Джейк Салліван, радник Білого дому з національної безпеки.

Байден обговорить енергетичну безпеку з представниками нафтової індустрії Перської затоки і сподівається побачити подальші дії ОПЕК+ щодо збільшення видобутку, але навряд чи за підсумками переговорів будуть зроблені будь-які двосторонні заяви, додав Салліван, спілкуючись із журналістами на шляху до Джидди з Ізраїлю.

«Ми вважаємо, що будь-які подальші дії, які були здійснені для забезпечення достатньої кількості енергоресурсів для захисту здоров’я світової економіки, здійснюватимуться в контексті ОПЕК+, — сказав Салліван. — Ми сподіваємося, що найближчими тижнями побачимо додаткові дії з боку ОПЕК+».

Байден став першим американським президентом, який вилетів з Ізраїлю до Джідди прямим рейсом, що, за словами Білого дому, символізує потепління ізраїльсько-саудівських відносин. Два роки тому Ер-Ріяд не став виступати проти нормалізації відносин Об’єднаних Арабських Еміратів та Бахрейну з Ізраїлем.

Посол Саудівської Аравії у Сполучених Штатах, принцеса Риму бинт Бандар аль-Сауд, заявила, що зусилля США та Саудівської Аравії щодо забезпечення миру та безпеки мають бути зосереджені на розширенні співробітництва та «зміцненні системи, заснованої на правилах», щоб протистояти «баченню хаосу, який просуває Іран».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.