UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Економіка України в 2021 році

Хоч політики і намагаються всіма силами зміцнити економічну ситуацію в Україні, це зробити не так вже й просто, адже сама економіка залежить не тільки від внутрішніх, але ще і від безлічі зовнішніх факторів. Тому протягом усього 2020 року можна було спостерігати різкі скачки цін, зміну курсу іноземних валют і не тільки.

Зараз же простих громадян цікавить, що саме відбуватиметься з економікою держави в 2021 році і як же це позначиться на їхньому житті. Відносно всього цього вже є множинні прогнози експертів про майбутнє України, з якими можна ознайомитися і зрозуміти, що саме чекає країну найближчим часом і як до цього підготуватися.

Якою бачать економіку країни українські чиновники?

Як і в минулі рази, уряд говорить тільки про позитивні зміни. Верхівка української влади просто не вірить в те, що в країні може відбутися чергова хвиля економічної кризи. Це підкріплюється і прогнозами МВФ і Світового банку. Більш того, влада говорить про стабільне економічне зростання і хороших показниках в третьому і четвертому кварталі.

Навіть з урахуванням того, що бізнесу серйозно дісталося через коронавірус, багато хто лише зміцнив своє становище на ринку і знайшли нові шляхи розвитку свого бізнесу.

Прогнози економістів для України, які можна віднести до першого варіанту розвитку економіки держави, полягають в тому, що країна втратить приблизно 5% ВВР, а також трохи зростуть показники інфляції, а в окремих регіонах буде прогресувати безробіття, але це не призведе до будь-якої катастрофи. Фахівці стверджують, що зараз у Державному бюджеті достатньо коштів для підтримки стабільної ситуації в країні і для всіх потреб населення.

Як показує практика, уряд щороку публікує позитивні прогнози, щоб випадково не посіяти паніку серед народу. Прогнози зазвичай некоректно відображають реальний стан справ і часто виправдовуються лише частково, тому багато економістів відкрито критикують заяви політиків.

А яка думка склалася У інших фахівців?

Українські та багато інших українських фінансових експертів дотримуються кардинально іншої думки і вважають, що зберігати спокій в такій ситуації просто не вийде. Грошові резерви України поступово скорочуються, а прогнози щодо курсу валют поки тільки невтішні. Це добре видно по курсу долара, який останнім часом тільки зростає.

Чого варте тільки те, що влада потроху відкладає реформи і законопроекти щодо збільшення заробітних плат. А якщо враховувати зростаючу безробіття, то країна буде поступово скочуватися в прірву.

Звичайно, країна буде перебувати наплаву завдяки допомозі з боку МВФ та інших кредиторів, які зацікавлені в збереженні відносно стабільної ситуації. Ось тільки фінансові агентства і міжнародні аналітичні компанії поступово погіршують свої прогнози по Україні, заявляючи, що справи в країні будуть йти все гірше і гірше.

Але це ще далеко не все, що чекає економіку України в 2021 році. Справа в тому, що економічний спад очікується у всій Європі. У кожної країни будуть свої проблеми, з якими потрібно буде впоратися, а тому проблемам України буде приділятися все менше уваги. Навіть якщо 2021 рік не буде фатальним, то ще більших проблем варто очікувати з початком 2022.

Астропрогноз на 2021 рік для України

А чи є третій варіант розвитку подій?

Не таке вже й просте майбутнє України, прогнози експертів це підтверджують. Йдеться про те, що країні в будь-якому випадку доведеться зіткнутися з множинними проблемами, але є прихильники того, що з цим всім можна певним чином впоратися або хоча б згладити наслідки. Якщо влада держави зробить все правильно, зможе оптимізувати бюджет, звівши до мінімуму всі витрати, а також приймуть важливі реформи, то в підсумку кризова ситуація не зможе зробити серйозного впливу на економічну стабільність України.

Якщо говорити про конкретні цифри, то в гіршому випадку падіння економіки може досягти приблизно 11%, але при правильних рішеннях падіння досягне максимум 3-4%, А до кінця року можна буде спостерігати навіть жваве зростання економіки.

Як все це може позначитися на житті українців?

Якщо раніше заробітні плати, а також пенсії, соціальні гарантії і різні допомоги стабільно росли, то погіршення економічної ситуації загрожує тим, що підвищення припиняться на довгий час. Середній рівень доходу громадян залишиться на колишньому рівні, а з часом і почне зменшуватися.

У той же час вартість багатьох товарів і послуг буде неухильно збільшуватися. Зокрема це стосується тих товарів, що прив’язані до долара і привозяться з інших країн. Виходить, що в цілому українці будуть тільки бідніти. Звичайно, якщо покладатися на прогноз політиків, то все буде вже дуже добре, але такий результат подій малоймовірний.

Багато економістів вважають, що в країні почнуться серйозні економічні проблеми, з якими можна буде впоратися тільки завдяки зовнішньому втручанню.

Правда, це не може відновити до колишнього рівня виробництво, оживити бізнес і все інше. Самим же українцям рекомендується зайнятися накопиченням певної “подушки безпеки”, яка являє собою суму фінансових коштів.

Справа в тому, що зараз від втрати роботи не застрахований ніхто, а тому експерти радять мати в запасах достатню кількість грошей для того, щоб на них можна було пару місяців спокійно жити, поки не знайдеться нова робота.

Виходячи їх усіх думок, можна зробити висновок, що прогноз економіки України на 2021 рік не такий вже й хороший, як хотілося б.

Прогнози політиків здаються чимось неймовірним, а ось сама економіка в сучасних реаліях буде ставати гірше і гірше. Звичайно, негативні наслідки можна буде згладити за допомогою реформ, перегляду бюджету і допомоги інших країн, кредиторів, але потрібно знати міру, щоб не загнати країну в ще більшу боргову яму.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.