UKRjizn.com
Image default
Економіка

експорт продуктів та добрив із Росії не порушує санкцій

Міністерство фінансів США опублікувало у четвер заяву з приводу експорту російських продуктів харчування та мінеральних добрив, запевнивши банки, судноплавні та страхові компанії у тому, що такі угоди не є порушенням санкцій, запроваджених Вашингтоном щодо Москви у зв’язку із вторгненням до України.

Дозвіл на експорт російських продуктів харчування та добрив було отримано в рамках спроби ООН та Анкари укласти пакетну угоду з Москвою, яка також дозволила б постачання зерна з Одеси, основного чорноморського українського порту, виходи з якого зараз заблоковані російськими силами.

Письмове роз’яснення з боку Мінфіну США надійшло наступного дня після того, як представники Росії, України, Туреччини та ООН зустрілися у Стамбулі для переговорів щодо відновлення експорту зерна з України. Туреччина оголосила, що сторони знову зустрінуться наступного тижня, щоб підписати угоду про угоду.

«Сполучені Штати всіляко підтримують зусилля Організації Об’єднаних Націй щодо виведення як українського, так і російського зерна на світові ринки та зменшення впливу нічим неспровокованої війни Росії проти України на світові запаси продовольства та ціни на продукти харчування», йдеться у повідомленні Міністерства фінансів.

Війна в Україні призвела до різкого зростання цін на зерно, олії, паливо та добрива, що спровокувало глобальну продовольчу кризу.

Едуард Зернін, голова Російського союзу експортерів зерна, назвав дії США «актом доброї волі» та «реальним кроком у боротьбі з голодом у всьому світі».

«Ми щиро сподіваємося, що інші зацікавлені країни наслідуватимуть цей приклад і видадуть необхідні роз’яснення та ліцензії, щоб зняти приховані санкції, що перешкоджають постачанню зерна до країн, що їх потребують», — сказав він агентству «Рейтер».

У заяві Мінфіну наголошується, що продаж та транспортування сільськогосподарської продукції, а також ліків та медичного обладнання дозволені і не є порушенням безлічі санкцій, які Вашингтон запровадив щодо Росії.

Вашингтон також наголосив, що США не вводили жодних санкцій щодо виробництва, продажу чи транспортування російських сільськогосподарських товарів, включаючи добрива, і що страхування чи перестрахування транспортування чи відвантаження цих продуктів не заборонено.

Американські санкції передбачають заборону на імпорт російської риби та морепродуктів у США.

У травні, коли під егідою ООН почалися переговори про відновлення експорту продуктів харчування з України та Росії, постпред США в Організації Об’єднаних Націй Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Вашингтон готовий дати письмові запевнення, відомі як «гарантійні листи», судноплавним та страховим компаніям, залученим в експорт продуктів харчування та добрив із Росії.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.