UKRjizn.com
Image default
Економіка

Федрезерв оголосив про чергове підвищення базових ставок

Федеральна резервна система в середу підвищила відсоткові ставки на три чверті відсоткового пункту, продовжуючи боротися із сильним сплеском інфляції за останні 40 років. У ФРС натякнули на подальше підвищення ставки помірнішими темпами.

Голова ФРС Джером Пауелл сказав, що зміна темпів підвищення ставок може відбутися відразу після наступного засідання Центрального банку, яке відбудеться в грудні, попередивши про невизначеність щодо майбутніх підвищень, що зберігається. За його словами, у результаті ставка може виявитися вищою за прогнози, зроблені керівниками Федрезерва під час останнього засідання, що відбулося у вересні.

Виступаючи на прес-конференції після рішення Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC), яке оголосило про четверте поспіль підвищення базової ставки на три чверті пункту, Пауелл заявив про те, що настав час переглянути темпи підвищення ставки.

«Це може статися вже на наступній чи наступній зустрічі, – сказав Пауелл. – Рішення ще не ухвалено. Напевно, ми обговоримо це на наступному засіданні».

У заяві FOMC йдеться про “доречність” постійного збільшення цільового діапазону ставки. Не виключаючи будь-якого рішення в майбутньому, представники ФРС заявили, що в майбутньому вони братимуть до уваги «сукупне посилення грошово-кредитної політики, тимчасові лаги, з якими грошово-кредитна політика впливає на економічну активність та інфляцію, і ситуацію в економіці та на фінансовому ринку».

У формулюванні визнаються широкі дебати, що розгорнулися навколо посилення політики ФРС, впливу, який він робить на економіку США і всього світу, а також небезпеки того, що підвищення ставок, що продовжується, може викликати навантаження на фінансову систему або спровокувати рецесію.

Комітет встановив цільову ставку за федеральними фондами на 0,75% у діапазоні від 3,75% до 4,00%, що є найвищим показником з початку 2008 року. Федрезерв підвищував ставки на останніх шести засіданнях, починаючи з березня.

У заяві ФРС йдеться, що офіційні особи, як і раніше, «дуже уважно ставляться до інфляційних ризиків», що відкриває можливості для подальшого підвищення.

Керівництво Федеральної резервної системи відзначає скромне зростання економіки зі стійким приростом робочих місць та низьким рівнем безробіття.

Сигнал про можливе закінчення циклу агресивного підвищення ставок спочатку спричинив зростання на ринках акцій та облігацій. Втім, незабаром зауваження Пауелла про те, що ставки, швидше за все, зростуть більше, ніж передбачалося раніше, спровокувало розворот на біржах.

Промисловий індекс Dow Jones втратив 39,72 пункти, знизившись на 0,12%, індекс S&P 500 знизився на 29,21 пункт або на 0,76%, а індекс NASDAQ втратив 135,12 пунктів (мінус 1,24%) за станом о 15:25 за часом Східного узбережжя.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.