UKRjizn.com
Image default
Нерухомість

Фібробетон – технологія довговічності підлог

Підлогове покриття будь-якого цивільного чи промислового об’єкта протягом терміну експлуатації зазнає різноспрямованого та змінного навантаження. Оскільки основний параметр стяжки – міцність на розтяг, важливо, щоб її складові компоненти показували високий рівень опору впливу зовнішніх факторів.

Фібробетон – технологія від компанії Ромекс-Бетон, яка дозволяє наділити основу всіма необхідними якостями.

Фібробетон склад

Особливості технології

Бетонні монолітні підстави дуже міцні, але згодом починають зазнавати поступового руйнування. Поява потріскування, вибоїн та інших дефектів псує зовнішній вигляд підлог у будинках комерційного та цивільного призначення, а на промислових об’єктах або в складських приміщеннях серйозно ускладнює умови праці. Вирішенням проблеми стало впровадження у будівництво нової технології – фібробетон.

Технологія полягає в додаванні мікроарматури в бетонний розчин, що дозволяє рівномірно армувати моноліт як горизонтальній, так і вертикальній площинах. Тим самим удалося:

  • відмовитися від використання арматурних каркасів та скоротити витрати на роботи;
  • уникнути появи тріщин у підлогах;
  • підвищити пожежну безпеку;
  • знизити вагу будматеріалу та, відповідно, полегшити працю будівельників;
  • формувати більш тонке покриття для підлоги, що знизило навантаження на грунт.

Види фібробетону

Класифікується матеріал на вигляд фібри. Група компаній “Основа” як наповнювач використовує металеву та неметалеву сировину. У першому випадку головним армуючим компонентом є сталь.

Діаметр сталевих волокон може бути різний, але, з огляду на великий розмір, такі сітки застосовуються в основному в залізобетонних конструкціях.

Серед неметалевих наповнювачів найбільш поширені базальт та поліпропілен. Базальтовий фібробетон дуже міцний і стійкий до деформації, має інертність до впливу хімічних агресивних речовин та вогнетривкості. Використання поліпропіленових волокон дозволяє підвищити стійкість до ударних навантажень та вологозахист основи.

Фібробетон на практиці показав свою надстійкість до механічних, фізичних, хімічних та кліматичних зовнішніх факторів. Головне, вибрати оптимальну фібромасу, а для цього необхідно врахувати передбачуване навантаження на основу.

Відповідно до розрахунків вибирається наповнювач, який замішується з цементним розчином у пропорціях, регламентованих Технічними умовами. Тому правильне закладання матриці матеріалу безпосередньо впливає на якість підлог.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.