UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Пенсія по інвалідності 2021 року

Одним з найактуальніших питань в Україні є нарахування пенсій, у тому числі пенсії по інвалідності. Сьогодні варто детально розібратися, який передбачений розмір пенсії по інвалідності в Україні в 2021 році, яка регламентована процедура і документи? Чи можливе підвищення у 2021 році суми нарахування?

Пенсія по інвалідності в Україні в 2021 році

Категорії інвалідності

Відповідна категорія і пенсія призначається, якщо у людини вроджена вада або травма, яка несумісна з працею, обмежує його можливості частково або повністю.

Цікаво! В Україні призначаються відповідні дотації непрацездатним людям в однаковій мірі з тим, чи була придбана травма на виробництво або ж громадянин вже народився з нею.

Державна допомога призначається при 3-з основних категоріях, які впливають на працездатність:

  1. Група поставлена комісією ЛТЕК, при якій українець не може самостійно пересуватися без супроводу, і вимагає догляду, відповідно працювати він також не має можливості.
  2. Зовні людина має народжений або придбання дефект, але може працювати в окремому режимі, зі спеціальними умовами, найчастіше Це інваліди дитинства.
  3. Люди інваліди або люди з обмеженими можливостями, після перенесеного сильного захворювання або травми, при якій вони можуть працювати.

При розрахунку відповідних державних дотацій, розглядається кожна група окремо.

Останнім умови призначення пенсійних дотацій в Україні це страховий стаж, який необхідний на момент призначення пенсії.

Якщо травма, що обмежує можливість працювати, була отримана в армії на військовій строковій на контрактній службі, в результаті поранень контузій, то розмір пенсії по 3 групі інвалідності в 2021 році в Україні та іншим категоріям буде призначатися незалежно від страхового стажу.

Варто розуміти що сама процедура призначення пенсії не залежить від того чи була отримана інвалідність з дитинства або це травма внаслідок аварії на дорозі, поранення на виробництві або професійних хвороб. Єдиною відмінністю буде призначена група і відповідно розмір державної дотації.

Сума пенсійної допомоги

У розрахунках конкретної суми безпосереднє значення має розмір пенсії за віком і страховий стаж, отже Допомога по інвалідності буде наступна:

  • перша група 100% від суми стандартних виплат;
  • друга група від зазначеного значення;
  • 3-я група 50% пенсії.

Інваліди 2 групи, які не мають можливості влаштуватися, незалежно від причини, можуть також претендувати на подачу заяви в ПФ. \ держава щорічно планують підвищення ,розраховують максимально можливий ” % ” індексації, щоб українці могли покрити свої витрати.

Розмір пенсії по інвалідності 2 групи в Україні, визнаним комісією категоріям призначається після досягнення пенсійного віку та інвалідам 3 групи, вони мають право за своїм вибором на формування відповідних держдотацій у розмірі стандартних вікових виплат.

Формула розрахунку

Спочатку необхідно дізнатися суму пенсії за віком, з якої вже можна розраховується державну допомогу. Сама формула визначається таким чином:

  • П=Зп * Кс

Заробітна плата, з якої обчислювалася стандартна пенсія множиться на коефіцієнт страхового стажу для певного віку та групи інвалідності.

Пенсії в Україні в 2021 році

Важливо! З 1 грудня 2020 року встановлена мінімальна пенсія в розмірі 1769 гривень, з яких в наслідок формується розмір пенсії по інвалідності 1 групи в Україні в 2021 році.

Процедура і документи

Незалежно від групи інвалідності та призначеної суми державної допомоги, процедура та необхідні документи будуть однаковими для всіх:

  1. Власноруч заповнена заява до відділення Пенсійного фонду за місцем проживання. Відповідну форму можна дізнатися у інспектора соціальної служби.
  2. Особисті документи, такі як паспорт свідоцтво про народження, індифікаційний код.
  3. Трудова книжка, яка зможе гарантувати правдивість інформації про стаж.
  4. Папери про середню заробітну плату.
  5. Висновок комісії ЛТЕК про інвалідність або довідка МСЕК, якщо інвалідність настала внаслідок війни.
  6. Для посвідчення потрібні фото.

У деяких особливих випадках можуть знадобитися додаткові документи, якщо мова йде про військовослужбовців строкової або контрактної служби. В такому випадку до мінімального пакету паперів слід додати свідоцтво хвороби, видане військовим комісаріатом про проходження служби.

Якщо ж тимчасова або часткова непрацездатність настала після проходження служби але була нею викликана, необхідно взяти папери з місця проходження служби, в яких буде вказано рік і дата і того що громадянин дійсно служив.

Після збору всіх необхідних паперів необхідно подавати зібраний пакет документів особисто до Пенсійного фонду, тим, хто є повністю непрацездатними варто скористатися послугами довіреної особи. В такому випадку необхідно знати, що довірена особа повинна мати підтверджений нотаріально документ.

Останнім часом в Україні розроблено безліч електронних онлайн пропозицій, особливо в умовах карантину, за допомогою яких можна подати документи до Пенсійного фонду. В такому випадку необхідно завчасно подбати про те, щоб засвідчити електронний підпис громадянина.

Можливі надбавки

Українці сподіваються на те, що в новому році влада розробить схему збільшення пенсії по інвалідності:

  1. Українцям з інвалідністю, хто має на утриманні дітей, які не досягли повнолітнього віку, держава пропонує надбавку в сумі 150 гривень за кожного малюка.
  2. Для одиноких інвалідів передбачена державою спеціальна надбавка у розмірі 50 гривень, які вони можуть витратити на послуги соціальних працівників для догляду.

Також для тих українців, хто відзначений нагородою ” за особливі заслуги перед країною» передбачені різні схеми, пільги по інвалідності та відсотки надбавок.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.