UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Фінансова криза 2019-2020 роки у світі

За прогнозами більшості експертів, в 2019-2020 роках, світ чекає новий фінансовий й економічна криза. Деякі аналітики вже охрестили його «суперкризисом».

Мировой финансовый кризис в 2020 году

Він буде настільки потужним, що навіть сильні країни зіткнуться з соціальними заворушеннями, а слабкі відчують дефіцит продовольства. Але чи дійсно все так серйозно і чи є передумови для пророкують колапс, у тому числі і в Росії?

Прогнози від Світового банку

Численні фінансові організації регулярно представляють аналіз майбутнього сучасної економіки. Найбільш достовірним і обґрунтованим вважається прогноз, що розробляється Світовим банком. Експерти цієї організації вважають, що в 2019 і в 2020 році, світу не варто чекати повномасштабної кризи.

У більшості країн, в т. ч і в Росії, буде спостерігатися економічне зростання, хоча і більш повільний, ніж в попередні роки. Він може скласти 2,9% в порівнянні з 3% в 2017-2018 рр. незважаючи на удаване благополуччя, подібні показники можуть стати першим індикатором прийдешнього економічної кризи. Про це свідчить колапс 2008 р. На те, що місця для оптимізму немає, вказує, на думку фахівців СБ, і модель десятирічного циклу розвитку.

Купюры 100 долларов и старинныее часы

Спираючись на аналіз минулого, коли кожні 10 років світ мав фінансові труднощі, аналітики Світового банку вважають, що колапс в найближчі кілька років неминучий.

Ймовірність світової кризи в 2019-2020 роки, тим вище, чим очевидніше можливість реалізації одного з наступних факторів:

 • Дефолт великих компаній;
 • Різке підвищення процентної ставки США;
 • Перенаправлення інвестицій в розвинені держави;
 • Волатильність і знецінення національних валют;
 • Протекціонізм;
 • Підвищення рівня інфляції.

Збіг декількох з цих факторів підвищує ризик рецесії в глобальному масштабі.

Чому фінансова криза вже близько?

Експерти обґрунтовують прогноз близького настання кризи не тільки моделлю десятирічного циклу. Провідний економіст Нуріель Рубіні опублікував кілька ознак, що свідчать про рецесії, що насувається в 2019-2020 роках:

 • Падіння інвестицій;
 • Високий показник інфляції в США і перегрів економіки цієї країни;
 • Складні відносини Вашингтона з ЄС, Китаєм, Канадою;
 • Негативні наслідки протекціонізму;
 • Зменшення прибутковості держоблігацій.
График отражающий финансовый кризис в мире

Звертає на себе увагу уповільнення економічного зростання в ЄС, прагнення інвесторів розпродати активи, цінні папери.

Головні передумови: прогнози експертів

Спеціалісти Інвестбанку JPMorganChase склали свою модель кризи, описавши очевидні того передумови:

 • Негативний баланс позикових і власних коштів, що характеризує фінансове становище лідерів ринку;
 • Значне завищення вартості активів великих компаній і одночасно дефіцит інвесторів, готових їх здобувати; Зменшення інновацій у фінансовій сфері;
 • Підвищення рівня дезорганізації на фондових ринках за рахунок великої кількості різних фондів, які залишилися без ефективного управління, а також все більшого впровадження комп’ютерних стратегій;
 • Малий обсяг ліквідності. Експерти вважають, що рівень ліквідності в більшості країн залишається досить низьким;
 • Зростання частки іпотечних кредитів, виданих небанківськими структурами, в США.

Подібні організації мають зазвичай невисокий рівень капіталізації, не можуть покрити ризики неплатежів. Експерти інших фінансових установ впевнені, що основним тригером нової фінансової кризи стане підвищення американської Федеральної Резервної Системою процентних ставок.

Більшість аналітиків також сходяться в тому, що на прийдешнє погіршення ситуації в 2019-2020 роки в економіці, вказує зниження основних фінансових індексів. Показники Nasdaq, Dow Jones впали в кінці 2018 р. і до теперішнього часу не відновилися до значень листопада-грудня.

Не сприяють стабільності і зменшення цін на сировину. Негативні тенденції спостерігаються на провідних сировинних ринках.

Додатковим фактором, що грає негативну роль, є нестабільність політичної ситуації в світі. Крім складнощів на Близькому Сході, дестабілізуючу роль грають майбутні вибори в США і Німеччині, протести у Франції, вихід Великобританії з ЄС.

Торгова війна між Китаєм і США

За прогнозом багатьох експертів, одне з явищ, яке здатне спровокувати кризу, – складні взаємини між двома провідними економічними державами – США і Китаєм. У 2018 р. країни обмінялися введенням взаємних мит, основною причиною яких став дефіцит в торговому балансі двох країн.

За статистикою Вашингтона, Америка купує у КНР на 540 млрд доларів товарів більше, ніж продає. Пекін посилається на різницю в 130 млрд. Яким би не був дефіцит, США послідовно підвищили митні тарифи до 25%, залишаючи за собою право реалізувати третій етап підвищення мит. Китай, в свою чергу, ввів торгові мита 5% і 10% на більш, ніж 5 тисяч товарів з Америки.

Передбачалося, що лідери двох країн зможуть врегулювати розбіжності до початку весни, але заборона американських властей продавати товари торгових марок ZTE і Huawei, а також тверда позиція КНР не сприяють поліпшенню відносин між державами.

Якою буде криза 2019-2020 року?

Активна політика протекціонізму характеризує не тільки взаємини Пекіна і Вашингтона. Після введення США мит проти ряду товарів з Європи, Мексики, Росії, зниження торгового обороту загрожує і цим країнам.

У РФ ситуацію погіршують постійно розширювані санкції через Україну, Сирію та Іран. З цієї точки зору, оцінити, чи буде прийдешня криза-локальним або світовим, складно. Відповідно до прогнозу деяких експертів, він торкнеться тільки Китай і деякі азіатські держави.

Інші впевнені, що економіка КНР надасть сильний негативний вплив на інші країни, особливо ті, бюджет яких поповнюється за рахунок продажу нафти, сталі, вугілля.

Під удар потрапить Росія, Бразилія, Індонезія. З урахуванням нестабільної ситуації в Туреччині, Аргентині, Венесуелі, постраждають і ці держави, а також ЄС.

Аналітики багатьох фінансових установ впевнені, що світ в 2019-2020 роках, випробує на собі вплив важкої економічної кризи. На це вказує циклічність розвитку економіки, ситуація на фондових, сировинних ринках. Негативну роль відіграє також політична нестабільність

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.