UKRjizn.com
Image default
Економіка

ФРС підвищила базову ставку ще на 0,75 базисних пунктів

Федеральна резервна система підвищила в середу базову облікову ставку на три чверті відсоткового пункту, прагнучи стримати найсильніший з 1980-х років сплеск інфляції. Глава американського центробанку Джером Пауелл сказав, що ще одне «незвичайно велике» підвищення ставки може бути доречним у вересні, якщо інфляційний тиск на економіку не ослабне до осені достатньою мірою.

«Інфляція залишається підвищеною, відображаючи дисбаланс попиту та пропозиції, пов’язаний з пандемією, зростанням цін на продукти харчування та енергоносії, а також ширшим ціновим тиском», – йдеться у рішенні Комітету з операцій на відкритому ринку ФРС, який сьогодні підняв облікову ставку до діапазону 2 ,25% – 2,50%.

У комітеті заявили, що ФРС, як і раніше, «дуже уважно» ставиться до інфляційних ризиків. Джером Пауелл ще раз сказав про це на прес-конференції, яка відбулася після публікації рішення ФРС про підвищення ставки, заявивши про важливість зниження інфляції.

За словами Пауелла, Федрезерв усвідомлює, які труднощі інфляція створює для простих американців, особливо для людей з невеликими доходами, і пообіцяв, що ФРС не послабить зусилля боротьби з інфляцією доти, доки не будуть представлені «переконливі докази» того, що темпи зростання цін почали знижуватися.

Цього року інфляція підскочила до максимуму за останні чотири десятиліття та більш ніж утричі перевищує цільовий показник, встановлений центральним банком на рівні 2%.

Незважаючи на стійке зростання нових робочих місць, у ФРС наголошують, що «недавні показники витрат і виробництва знизилися», вказуючи на те, що агресивне підвищення ставок, що почалося в березні, почало впливати на економіку.

Проте Пауелл заявив, що американська економіка продовжує демонструвати стійкість.

«Не думаю, що зараз США перебувають у рецесії», – сказав він, пославшись на рівень безробіття, який все ще перебуває на найнижчому рівні за останні півстоліття, а також на впевнене зростання заробітної плати та збільшення кількості робочих місць.

У Білому домі сьогодні також не погодилися з тим, що Сполучені Штати увійшли до рецесії або перебувають у «передкризовому» стані. При цьому речниця Білого дому Карін Жан-П’єр відмовилася коментувати на сьогоднішньому прес-брифінгу грошово-кредитну політику ФРС.

Починаючи з березня, ФРС підвищила облікову ставку на 225 базисних пунктів цього року. Базова облікова ставка в даний час перебуває на рівні, який, на думку більшості керівників ФРС, має «нейтральний вплив» на економіку. Таке значне зростання ставки фактично знаменує собою кінець епохи «дешевих грошей», які вливалися в американську економіку для боротьби з наслідками пандемії COVID-19.

Наразі ставка знаходиться у вищій точці попереднього циклу жорсткості монетарної політики, яку ФРС проводила з кінця 2015 року до кінця 2018 року, проте цього разу цей рівень було досягнуто лише за чотири місяці.

Оскільки останні статистичні дані свідчать про те, що річні темпи інфляції перевищать 2022 року 9%, інвестори очікують, що ФРС підвищить облікову ставку щонайменше на піввідсотка на засіданні, яке пройде з 20 по 21 вересня.

“Хоча на нашій наступній зустрічі може бути прийняте рішення про ще одне незвичайно велике збільшення ставки, рішення залежатиме від даних, які ми отримаємо за цей час”, – сказав Пауелл.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.