UKRjizn.com
Image default
Економіка

G7 вводитиме санкції щодо російської нафти у три етапи

Санкції «Великої сімки» проти Росії щодо нафти та нафтопродуктів вводитимуться у три етапи, заявив у вівторок високопоставлений представник міністерства фінансів США Бен Харріс.

Харріс, заступник міністра фінансів з економічної політики, повідомив на конференції з нафти в Женеві, що перший етап санкцій G7 буде спрямований на російську сиру нафту, наступні санкції будуть направлені на дизельне паливо, а потім на продукти нафтопереробки.

Покрокове введення санкцій призначене обмежити ненавмисні економічні збитки ЄС, одночасно обмежуючи кошти Москви на ведення війни в Україні.

Санкції «Великої сімки» мають набути чинності 5 грудня. ЄС, який надає перевагу двоетапній забороні, заборонить морські поставки російської нафти з 5 грудня і нафтопродуктів з 5 лютого.

Досі Москва в основному зберігала доходи від продажу нафти, оскільки високі ціни та зростання продажів до Азії, особливо до Китаю та Індії компенсували вплив санкцій Заходу.

За словами дипломатів, санкції ЄС також спрямовані на те, щоб відповідати граничному рівню нафтових цін, узгодженому країнами «Великої сімки».

Однак існує побоювання, що санкції ЄС призведуть до подальшого зростання цін на нафту та погіршать економічні проблеми в країнах, які ввели санкції проти Росії та які стикаються з рекордною інфляцією. США також хочуть захистити ринки, що розвиваються, від ефекту санкцій, сказав Харріс.

«…Обмеження ціни можна вважати запобіжним клапаном пакета санкцій (ЄС). Це перетворює заборону з абсолютної на умовну», – додав він.

Ціна, за якою буде обмежений продаж російської нафти, ще не визначена, сказав Харріс, додавши, що ліміт ціни буде достатньо високим, щоб стимулювати Москву підтримувати видобуток і буде вищим за граничні витрати видобутку для найдорожчої нафтової свердловини в Росії.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.