UKRjizn.com
Image default
Економіка

“Газпром” зупинить “Північний потік” на три дні через техобслуговування

Єдина робоча турбіна «Північного потоку» Trent 60 буде зупинена на три дні – з 31 серпня до 2 вересня – для проведення технічного обслуговування. У цей період транспорт газу газопроводом буде припинено, повідомляє «Газпром».

У липні «Північний потік» повністю зупинено на 10 днів у зв’язку з плановим ремонтом. Після цього «Газпром» скоротив прокачування газу газопроводом до 33 млн куб. м на добу – це 20% від проектної потужності. Причиною було названо плановий ремонт ще одного газоперекачувального агрегату.

Раніше «Газпром» пояснював скорочення постачання газу до Німеччини рішенням Канади через санкції заблокувати повернення до Росії на ремонт газових турбін фірми Siemens, які перебували в Канаді. За даними “Комерсанта”, 17 липня Канада відправила до Німеччини відремонтовану газову турбіну. Далі її мали доставити на поромі і суходолом через Гельсінкі на компресорну станцію «Портова» біля селища Торфянівка Ленінградської області.

3 серпня «Газпром» назвав неможливим повернення турбіни на компресорну станцію газопроводу через санкційні режими Канади, Євросоюзу, Великобританії та «невідповідність існуючій ситуації чинним контрактним зобов’язанням» виробника.

Турбіни Siemens, про які йдеться, виробляються корпорацією на заводі в Канаді та ремонтуються там же. Одну з них було відправлено для ремонту на завод перед запровадженням санкцій. Оттава спочатку відмовилася повертати двигун Росії після ремонту, але потім погодилася це зробити на прохання Німеччини.

Глава Siemens Energy Крістіан Брух заявляє, що на компресорній станції «Північного потоку» працює тільки одна турбіна, для 100-відсоткового завантаження необхідно п’ять.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.