UKRjizn.com
Image default
Економіка

Глава МЗС РФ вперше з початку війни зустрінеться із західними колегами на Балі

Міністри закордонних справ G20 у п’ятницю візьмуть участь у спільній нараді на найвищому рівні, на якій деякі з найжорсткіших критиків російського вторгнення в Україну будуть перебувати в одній кімнаті з главою МЗС Росії вперше за весь час війни, яка розпочалася після російського вторгнення 24 лютого.

Питання війни та її впливу на світову економіку домінували у процесі підготовки до засідання глав дипломатичних відомств G20 на індонезійському острові Балі. Представники країн Євросоюзу, США та Австралії наголошували, що захід не проходитиме так, ніби Росія нічого не робила.

Російське вторгнення затьмарило головування Індонезії у групі 20 найбільших економік світу цього року через чутки про можливий бойкот з боку деяких країн та акції протесту, які відбулися у квітні на зустрічі міністрів фінансів «Великої двадцятки» у Вашингтоні.

Міністр закордонних справ Індонезії Ретно Марсуді пізно ввечері в четвер заявила, що стороні, яка приймає, важливо «створити зручну для всіх атмосферу», а формат G20 надає можливість для просування вперед.

“Вперше з 24 лютого всі основні гравці будуть знаходитися в одній кімнаті”, – сказала вона, маючи на увазі дату російського вторгнення в Україну.

У четвер високопоставлений представник Держдепартаменту США заявив, що важливо запобігти «зривам чи затримкам» на порядку денному G20, при цьому не допускаючи нічого, що могло б надати легітимності «жорстокому поводженню» Росії з Україною.

У четвер міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг назвала дії Росії «незаконними, несправедливими та аморальними». Цю позицію вона викладе під час зустрічі на Балі.

Токіо також висловить своє занепокоєння у зв’язку з війною, заявив представник японського уряду, додавши, що він веде переговори з главами дипвідомств союзників, проте рішення про бойкот Росії ще не прийнято.

Російське вторгнення, яке в Кремлі називають «спеціальною військовою операцією», викликало серйозні збої у світовій економіці: блокада експорту українського зерна та санкції щодо російської нафти та газу призвели до продовольчої кризи та глобального стрибка інфляції.

На порядку денному п’ятниці – закрита зустріч голів дипломатії країн G20, включаючи Китай, Індію, США, Бразилію, Велику Британію, Канаду, Японію, ПАР, а також двосторонні переговори у кулуарах форуму. Очікується, що міністр закордонних справ України також виступить на зустрічі у віртуальному форматі.

У четвер міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, який прибув на Балі, зустрівся з китайським колегою Ван І. Під час переговорів Лавров похвалив Пекін, обрушившись з критикою на «відкриту агресію» з боку Заходу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.