UKRjizn.com
Image default
Календар

Графік робочого часу на 2022 рік для України

На початку вересня 2021 року Новини України опублікували підсумок засідання Кабміну, яке затвердило офіційно перенесення робочих днів у наступному році. КМУ прийняв розпорядження, в якому знайшов нормативне закріплення графік роботи на 2022 рік для України, вже опублікований раніше, але іменувався попереднім варіантом.

У ньому вказується, що в результаті перенесення вихідних з субот на робочі понеділки трудящі отримають довгі вихідні, названі на американський манер уїк-ендами.

Графік робочого часу на 2022 рік для України

Особливості відпочинку

Виробничий календар, перейменований в робочий, – документ, яким користуються керівники підприємств і організацій, бухгалтера і рядові трудівники, для отримання необхідних відомостей. Його складання проходить завчасно, але деякі дані згодом уточнюються.

У ньому наводиться режим роботи в Україні:

  • у кожному місяці, з різною кількістю вихідних і робочих днів, поквартально і протягом усього року;
  • норми робочого часу для 40-ка годинного тижня або трудового періоду з меншою тривалістю, 5-ти і 6-ти тижневої;
  • він складається відповідно до КЗпП, нормативних постанов міністерств соціального та економічного розвитку.

Зі стартом нового 12 – місячного періоду Виробничий календар використовується для складання графіків-праці та відпочинку, оплати лікарняних, посібників і зарплат, для визначення, скільки годин потрібно відпрацювати в місяці людям, у яких в тижні різну кількість годин. У ньому розміщується безліч цінної інформації-всі 12 місяців в альбомному форматі, у вигляді таблиці. У ній можна знайти 16 свят України, суботи та неділі, інформацію про перенесення і навіть деякі відомості про те, що означає Кожна дата, закріплена на державному рівні.

В Україні його друкує безліч сайтів, але деякі з них, з незрозумілої причини, оголошують його інтелектуальною власністю. Є й інші, де пропонується завантажити і використовувати у власних потребах, календарі за минулі, на наступаючий і навіть на майбутні роки.

Що змінилося після засідання Кабміну

З 365 днів року українське населення може відпочивати трохи менше третини – 116. Це Світські, релігійні свята, вцілілі з радянського часу і насильно введені у формуванні нової патріотичної ідеології. Опублікований раніше графік роботи на 2022 рік Україна в таблиці згадував, що:

  • на світлу неділю українці відпочиватимуть з суботи по понеділок-з 23.04 по 25.04-за українським законодавством, у разі збігу офіційного вихідного з недільним днем, він переноситься на понеділок;
  • на Новий рік, завдяки вдалому збігу, з 01.01 по 03.01-хоча в Україні вихідні тільки 1 і 2 січня;
  • у православне Різдво – за тим же Законом, що і Великоднем з 07.01 по 09.01, а на католицьке-2 дні, як і на Трійцю, коли неділю буде перенесено на понеділок.
Графік робочого часу для України

Затверджений графік роботи для України зберіг попередній варіант, але з деякими змінами, затвердженими Кабінетом Міністрів. Вони визнали, що раціональніше буде організувати працю і відпочинок населення, ввівши додаткові дні відпочинку, з подальшим відпрацюванням.

Свято жінок-8 березня випадає цього року на вівторок, як і День Конституції України. Тому, щоб не робити перерв між суботою з неділею і державним святом, 7 березня – понеділок і 27 червня, теж початок робочого тижня оголошені вихідними днями. Замість цього населення має відпрацювати в суботу 12 березня і 2.07.

Що ж стосується роботи фінансових установ, то тут прерогативи визначення їх графіка знаходяться у Національного банку.

Норми робочого часу

Неодмінно вказуються у виробничому календарі, який раніше і складався виключно для цієї мети. Людина з різною тривалістю робочого тижня закономірно повинен відпрацювати в місяць і квартал певну кількість годин. У поганий радянський час він не міг працювати понад покладене без додаткової оплати, зараз в Україні є люди, що працюють по 49 і більше годин.

У деяких організаціях і на виробничих підприємствах, збереглося табелювання, для якого ці дані необхідні. Ще одна цікава особливість українського законодавства – в ньому не передбачений короткий день перед кожним державним святом. Трудящі можуть піти на годину раніше перед 6 датами-Новим Роком та Різдвом, перед 1 травня, днем захисника і незалежності України.

У ЗМІ з’явилися повідомлення про перенесення Дня молоді, перейменування Дня захисника і введення ще одного святкового вихідного – Дня державності. Президент особисто вніс законопроект на розгляд, і, можливо в Україні з’явиться додатковий вихідний – 28 липня.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.