Графік робочого часу на 2022 рік для України
Побудувати плани на вихідні, святкові та робочі дні допоможе графік роботи на 2022 рік для України. Для ознайомлення з графіком необов’язково йти у відділ кадрів, досить ознайомитися з останніми змінами в законодавчих актах або новинами.

Свята в 2022 році
Під поняттям офіційне свято мається на увазі подія, яка дає можливість додатково відпочинку. Саме з цих причин працівники підприємств незалежно від форми власності люблять подібні нововведення.
Що стосується настає 2022 року, порадувати тривалими новорічними вихідними він не може.
31 грудня-вівторок, робочий день коротше на годину. Багато хто впевнений, що зазначеного часу достатньо для покупки забутих продуктів харчування для підготовки святкового столу.
- 01 січня – середа, законний вихідний. 02 січня знову на роботу.
- 07 січня – Різдво, офіційний вихідний.
- На цьому свята в січні закінчені. Українцям залишається запастися терпінням і чекати весни.
- 8 березня – свято всіх жінок, офіційний вихідний припадає на неділю. З цих причин, всім працівникам українських підприємств уряд пропонується відпочити ще один день – понеділок. У підсумку – 3 вихідних.
- 9 травня-День Перемоги цього року приносить 3 вихідних, один з яких переноситься на понеділок 11 травня.
- 7 червня – офіційне державне свято Трійця. У 2022 році відзначається в неділю. Тому жителі України зможуть насолодитися ще одним додатковим вихідним 8 червня (понеділок).
- 28 червня – початок тижня несе з собою офіційне свято День Конституції, вихідний. У вівторок знову на роботу.
- 24 серпня – День незалежності України, понеділок. Якщо додати суботу з неділею, кількість святкових днів збільшується до трьох.
- 14 жовтня-День захисника України відзначається в середу. Два дні роботи, останній з яких укорочений на годину, вихідний і знову два дні роботи то наступних вихідних. Тиждень вдався на славу!
- 25 жовтня – католицьке Різдво святкується в п’ятницю. Тому робочий день четверга на годину коротше.
Знання зазначених заходів дозволить розпланувати режим роботи в Україні, зробити його зручним для найманих працівників.

Затверджений графік роботи для України – хто скільки відпрацює?
Норма робочого часу – це кількість відпрацьованих працівником годин, яке не порушує вимоги законодавства. Згідно з останніми законодавчими нововведеннями затверджені графік роботи для України передбачає наступне кількість відпрацьованих годин.
- січень – 167 год.;
- лютий – 160 год.;
- березень – 168 год.;
- квітень – 167 год.;
- травень-161 годину.;
- червень – 160 год.;
- липень – 184 год.;
- серпень – 176 год.;
- вересень – 176 год.;
- жовтень – 167 год.;
- листопад – 168 год.;
- грудень-174 год.
При підсумовуванні зазначених даних виходить, що наймані працівники в обов’язковому порядку повинні відпрацювати за рік 2002 години. З урахуванням кількістю скорочених робочих днів зазначені норми виявляться іншими.
Законодавчі зміни графіка роботи на 2022 рік
В процесі року уряд України має право вносити власні корективи. Вони можуть бути пов’язані з введенням нових свят, збільшенням тривалості відпочинку трудящих. Незалежно від роду займаної діяльності, кожен українець розуміє, що свято має бути повноцінним. Саме з цих причин уряд приймає рішення про його продовження і відпрацювання вихідних днів в інший період. Як буде ситуація в наступаючому 2022 році, залишається для всіх загадкою.
Багато депутати впевнені, що графік роботи на 2022 рік Україна в таблиці не повинен перевищувати 100 днів, оскільки в країні спостерігається криза і складна економічна ситуація. Однак, одноголосності в зазначеному пропозицію не знайдено.
Кожен українець бажає зробити улюблені свята дійсно святковими. Швидше за все, спори призведуть до того, що кількість днів відпочинку в 2022 році буде набагато більше.
Якщо законопроект ухвалить інше рішення, Жіночий день 8 Березня перестане бути офіційним заходом. При цьому з’являться нові свята, такі як день народження Т. Шевченка.

Резюме
Затверджений графік роботи на святкові дні – стовідсоткова гарантія правильного планування вихідних. Поки що кількість свят і вихідних в країні набагато менше в порівнянні з 2019 роком. Як буде далі, стане відомо від прийнятого рішення урядом України. Ознайомитися з першими змінами і внести зміни в графік можна завдяки офіційному сайту країни.