UKRjizn.com
Image default
ВідпочинокКалендар

Графік відпусток на 2020 рік

Графік відпусток на 2020 рік – один з обов’язкових документів на будь-якому підприємстві. Він покликаний регулювати питання, пов’язані з наданням щорічного відпочинку всім співробітникам.

Океан. Пляж.

Даний нормативний акт, допомагає планувати робочий час, виплачувати відпускні, уникати накопичення невикористаних днів, своєчасно знаходити заміну відпочиваючому працівникові. За відсутність документа законодавством РФ передбачається штраф.

Строки та форма складання

Графік відпусток є локальним нормативним актом. Період складання документа визначено на законодавчому рівні. У 2020 році він має бути затверджений не пізніше 17 грудня 2019 р.

Для невеликих компаній скласти графік не становить праці, процес не займає багато часу. Для формування документації про відпустки, у великих підприємствах потрібен великий часовий проміжок.

Форма графика отпусков.

Документ містить таку інформацію:

 • Дані співробітників, прізвище, ім’я, по батькові, посада, табельний номер.
 • Дати планованого відпочинку кожного.
 • Загальна кількість днів. При наданні кількох відпусток у 2020 році, інформація надається по кожному.
 • Графа для внесення змін, якщо такі будуть необхідні.
 • Графа для підпису працівника з підтвердженням, що він ознайомився з локальним актом.
 • Реквізити документа – номер, дата, час, який він охоплює.

Зразок графіка відпусток на 2020 рік

При формуванні відпускного нормативного акта враховуються нові працівники. Вони набувають право на відпустку, пропрацювавши 6 місяців. До 2013 р. була прийнята спеціальна уніфікована форма.

Приказ об графике отпусков.

В даний час графік складається у вільному, зручному для підприємства вигляді. Документ зберігається у відділі по роботі з персоналом, бухгалтерії протягом року, тобто до 1 січня 2021 року. Додатково надається копія підрозділам, співробітникам для загального доступу.

Юридичні особи можуть бути оштрафовані на суму від 30 до 50 тисяч рублів, підприємці, посадові особи – від 1 до 5 тисяч рублів.

Перед складанням графіка

Процес формування нормативного акта, що визначає порядок і черговість надання відпусток в 2020 році, починається зі збору побажань співробітників.

Папка для хранения графиков.

Вони вказують бажаний місяць, по можливості, дати чи період – першу або другу половину місяця, кількість відпускних термінів. Побажання збирають керівники підрозділу, філій. Вони подають інформацію в кадрову службу, яка приступає до складання зведеного графіка, враховує всіх співробітників підприємства.

Вибір дати та тривалість відпустки

Відпустка надається у дати, визначені затвердженим графіком відпусток. При складанні враховується бажання працівника, можливість його заміни, виробнича необхідність. До обліку можуть прийматися невикористані дні з минулого періоду. Узгоджений документ передбачає, що працівник відправитися відпочивати в зазначений в ньому час.

Законодавством визначено кілька категорій працівників, які мають право на вибір будь-яких дат відпустки, що не залежать від сформованого графіка. До них відносяться:

 • Чоловіки, чиє подружжя знаходяться в декреті.
 • Дружини військовослужбовців.
 • Неповнолітні.
 • Багатодітні матері, діти яких не досягли 12 років.
 • Співробітники з дитиною до 18 років, яка має групу інвалідності.
 • Сумісник.
 • На додатковому місці їм надається відпочинок в той же час, коли і на основній посаді.
 • Почесні донори.
 • Ветеран.
 • Особи, які брали участь у ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС. Т

Тривалість основної відпустки у 2020 році становить 28 календарних днів на рік. Деяким групам, він надається в іншому обсязі. Інваліди мають право на 30 календарних днів, неповнолітні – 31, працівники служб порятунку – до 40, зайняті у виробництві хімічної зброї – до 56.

Відпочинок може бути розділений на кілька часових проміжків. Головна умова-один з них не повинен бути менше двох тижнів. Інші періоди відпочинку можуть тривати менше цього терміну.

Затвердження графіка відпусток

Погоджений локальний нормативний акт підписує керівник кадрової служби, після чого затверджується директором. За відсутності посадової особи затвердження провадиться уповноваженою особою. Якщо на підприємстві є профспілковий комітет, враховується думка цього органу.

Підтверджуючим документом є наказ. В затверджений графік при необхідності вносяться зміни. Обов’язкова умова – згода роботодавця і працівника. Оформлення змін проводиться наказом.

Допускаються зміни в наступних ситуаціях:

 • Відпустка в узгоджений раніше період призведе до негативних наслідків для підприємства;
 • Відкликання з причин виробництва;
 • Захворювання працівника;
 • Заява працівника, в якому зазначені причини змін.

За два тижні до настання узгодженого ВІДПУСКНОГО ПЕРІОДУ роботодавець повідомляє про це співробітника. Якщо повідомлення працівником не отримано, у нього з’являється право на перенесення.

Заява на відпочинок або перенесення писати немає необхідності, за винятком таких випадків:

 • Відпустка надається працівникові, який пропрацював менше 6 місяців;
 • Право на відпочинок планують скористатися пільгові категорії – почесні донори, неповнолітні, інші.

Формування графіка надання щорічного відпочинку – важлива частина документообігу на підприємстві. Документ дозволяє упорядкувати виробничий процес з урахуванням прав співробітників, дає їм можливість заздалегідь спланувати відпочинок.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.