UKRjizn.com
Image default
Економіка

Ілон Маск обіцяє поміняти роботу Твіттера

У п’ятницю вранці мільярдер Ілон Маск розпочав свій перший повний робочий день як власник Твіттера. Як його опоненти, так і шанувальники Маска з нетерпінням чекають новин про те, як найбагатша людина планети керуватиме однією з провідних світових соціальних мереж.

Після кількох місяців невизначеності та чуток заявку глави Tesla на покупку компанії Twitter вартістю 44 мільярди доларів було задоволено, і тепер користувачі змогли побачити його плани.

У четвер Маск написав у Твіттері: «Пташка на свободі», зробивши жартівливе відсилання на логотип соцмережі. До цього він написав, що зробив покупку, «щоб допомогти людству, яке я люблю».

Проте ідея про те, що Маск керуватиме Твіттером, стривожила активістів, які побоюються сплеску переслідувань та поширення дезінформації. Європейські політики поспішили попередити його, що на континенті діють власні правила для компаній, які працюють у соціальних мережах.

«У Європі пташка літатиме за нашими правилами», – написав у Твіттері комісар ЄС із внутрішнього ринку Тьєррі Бретон у п’ятницю у відповідь на твіт Маска.

Маск пообіцяв у четвер, що Твіттер не перетвориться на місце, де можна буде «говорити все, що завгодно без наслідків».

Раніше він пообіцяв відмовитись від модерації контенту. Окрім того, очікувалося, що він дозволить колишньому президентові США Дональду Трампу повернутися на платформу.

Ультраправі користувачі поспішили зрадіти купівлі Маском соцмережі, вважаючи, що правила модерації тепер будуть пом’якшені.

Серед перших дій Маска, який очолив компанію у четвер, стало звільнення генерального директора Парага Агравала та інших керівників Твіттера, хоча компанія не відповіла на запит AFP про коментарі, а Агравал, як і раніше, вказує себе як генеральний директор у своєму профілі у Твіттері.

Агравал раніше звертався до суду, щоб змусити Маска виконати умови угоди, і поглинання відбулося незадовго до останнього терміну, встановленого суддею.

Маск, який використовує для фінансування угоди власні гроші, кошти багатих інвесторів та банківські кредити, визнав, що переплачує за компанію, яка регулярно зазнає величезних збитків.

За даними самої компанії, до її послуг щодня вдаються 238 мільйонів користувачів, що менше, ніж у Фейсбука з його 2 мільярдами користувачів. При цьому Твіттер поки що не зміг монетизуватися так само, як його конкуренти.

Тим не менш, сервіс дуже впливає на громадські дебати, будучи улюбленою платформою для багатьох компаній, політиків, журналістів та інших громадських діячів.

Проте Маск висловив розчарування з приводу модерації контенту попереднім керівництвом компанії, і критики побоюються, що його прихід розглядатиметься як «зелене світло» для розпалювання ненависті та дезінформації.

Маск вже є головою автомобільної компанії Tesla і ракетної компанії SpaceX, і поки незрозуміло, якою є його роль у Twitter, хоча, за непідтвердженими даними, він може стати тимчасовим генеральним директором компанії.

Закриття угоди знаменує собою кульмінацію довгої суперечки між мільярдером та соціальною мережею. Маск кілька разів намагався відмовитися від угоди після того, як його непрошену пропозицію було прийнято у квітні, звинувачуючи Twitter у тому, що керівництво ввело його в оману щодо кількості облікових записів так званих «ботів» – фейкових користувачів.

Twitter відхилив його претензії, зрештою подавши позов, щоб змусити Маска дотримуватися угоди. З наближенням судового засідання непередбачуваний мільярдер капітулював і відновив свій план поглинання соцмережі.

Деякі співробітники вже звільнилися з фірми через поглинання її Маском, сказав співробітник, який побажав залишитися неназваним. «Але частина людей, зокрема я, готові надати йому презумпцію невинності на даний момент», – сказав співробітник.

Колишній президент Дональд Трамп привітав продаж Твіттера Ілону Маску, хоча і не відповів на питання, що цікавить усіх, про своє можливе повернення на платформу.

«Я дуже радий, що Твіттер тепер перебуває в здорових руках і більше не керуватиметься ліворадикальними божевільними та маніяками, які щиро ненавидять нашу країну», – написав Трамп на своїй платформі Truth Social.

Екс-президента було заблоковано в Твіттері після 6 січня 2021 року через побоювання, що він спровокує ще більше насильства з метою скасувати свою поразку на виборах.

«Тепер Твіттер має старанно працювати, щоб позбавитися всіх ботів і підроблених облікових записів, які так сильно нашкодили йому. Він буде набагато меншим, але кращим», – додав Трамп.

Втім, далеко не всі оглядачі задоволені майбутніми змінами. Відомий медіа-критик Джефф Джарвіс попередив, що негайне звільнення Маском керівництва компанії не віщує нічого доброго.

«Він не “здійснює прибирання”. Він очищає компанію від відповідальних дорослих із досвідом та знаннями», – написав Джарвіс.

Активістка та письменниця Емі Сіскінд сказала, що Маск може знизити популярність Твіттера, керуючи ним у «ручному режимі».

«Тепер ви перебуваєте у владі дитини-нарциса, чиє його роздувається диктаторами. Що може піти не так? – Написала вона.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.