UKRjizn.com
Image default
Популярні імена

Імена дівчаток по місяцях на 2022 рік

Молоді люди, які очікують поповнення сім’ї в наступному році, напевно будуть вибирати ім’я для своєї дитини. Їх, без сумніву, зацікавлять імена дівчаток по місяцях на 2022 рік за православним календарем.

Не секрет, що сьогодні все більше людей повертаються до своїх витоків і осмислено підходять до наречення своїх чад.

Які вибрати імена дівчаток

Як було раніше?

За часів язичництва багато імен відображали суть подій, що відбуваються навколо. З приходом християнства імена новонародженим дітям стали давати священнослужителі. Найчастіше вони були присвячені святим, яким поклонялися православні. Батьки зазвичай погоджувалися з вибором священиків.

Не секрет, що в ті часи вплив церкви був дуже великий. При виборі імені новонародженого служителі церкви дотримувалися рекомендацій спеціального календаря Святців. Саме в ньому були вказані всі дати шанування святих. Месяцеслов містив імена, як хлопчиків, так і дівчаток.

Згідно з християнством, після обряду хрещення дитини починає опікати його ангел-хранитель. Він захищає малюка від всяких неприємностей життя. Святці містять безліч імен. Кожне з них має різне походження. Серед них чимало:

 • старослов’янських;
 • єврейських;
 • грецьких;
 • слов’янських та інших імен.

Деякі імена зовсім незвичні сучасній людині. У той же час, там є назви, які говорять багато про майбутнє життя їх володарів. Наприклад, жіноче ім’я Феодосія означає, що дівчинка, названа ним, дарована Богом. Це важко зрозуміти з першого погляду, так як ця назва має грецьке походження.

Немає ніякого сумніву, що малятку з таким ім’ям уготована щаслива доля і її буде опікати сам Господь Бог. Інше ім’я-Федора теж незвично нашому слуху, але воно означає, що володарка його є подарунком Господа. Напевно, дівчинці з таким ім’ям нічого боятися. Від усіх поневірянь і негараздів її захистить Ісус Христос. Аналогічну смислове навантаження несе і ім’я Богдана.

Імена дівчаток по місяцях

Дитина, названий так, захищений від страшних страждань і великих поневірянь. Долати життєві перешкоди дівчинці буде сам Бог. Напевно, тепер вам стало зрозуміло, що від імені дитини дуже багато залежить і тому до його вибору варто поставитися з повною серйозністю.

Як правильно вибирати християнське ім’я?

За основу в даний час беруть, як і в колишні часи, Святці. Залежно від дати народження вибирається Божий угодник. Також може братися до уваги восьмий день від дати появи дитини на світ. Саме в цей день раніше проходив обряд наречення. Не виключають і сороковий день з дня народження.

В цей час за православними традиціями проводиться обряд хрещення. Таким чином, в ці дні або поруч вибираються святі, які шануються церквою. Після хрещення вони стають ангелами-хранителями дитини.

Церква не рекомендує батькам вибирати імена великих людей, особливо, якщо їх доля не дуже вдала.

Імена дівчаток по місяцях на новий рік

В цьому випадку вашому малюкові може бути уготована схожа життя. Вибір імені по святцях дає гарантію, що ваша дитина буде все своє життя перебувати під заступництвом святого.

Це з першого погляду важко зрозуміти, але дитина, а потім і доросла людина буде на духовному рівні відчувати турботу і опіку згори.

Чим відрізняється православне ім’я від мирського?

 Радянська влада в минулому столітті відокремила державу від церкви. Було заборонено багато релігійних обрядів, включаючи хрещення. Була порушена багатовікова традиція наречення підростаючого покоління.

У ті часи дітей називали на честь діячів революції (Вілор(А) — В.і. Ленін — організатор революції) або на честь видатних подій будівництва соціалізму:

 • Даздрасмигда — Хай живе смичка міста і села;
 • Ватерпежекосма — Валентина Терешкова — перша жінка-космонавт;
 • Динер(а) — дитя нової ери;
 • Дотнара — дочка трудового народу.

Багато імен епохи більшовизму носили комічний характер і ні до чого доброго не привели. Звичайно, в Радянському Союзі залишалися люди, які називали своїх дітей відповідно до стародавніх традицій. Однак, це нічого не давало, так як не відбувався обряд хрещення і вибір ангела-хранителя.

Слава Богу, комуністична влада Закінчилася. Наш народ поступово повертається до своїх витоків. Сьогодні можна здійснювати будь-які релігійні обряди і вибрати будь-яке ім’я своїм дітям, в тому числі і відповідно до багатовіковими традиціями.

В даний час не складає труднощів називати свою дитину мирським ім’ям і вибирати назву по святцях. Вибір ангела-хранителя допомагає дитині без проблем освоїтися з труднощами сучасного життя. Найкращим варіантом є випадок, коли мирське ім’я збігається з православним.

Що можна порекомендувати батькам?

 Сьогодні майбутні мами і тата найчастіше знають стать майбутньої дитини і приблизний час його народження. Вони можуть заздалегідь обміркувати ім’я свого чада, в тому числі і дівчинки.

Дівчатки народжені в новому році

Батьки, які бажають щастя і благополуччя своєму малюкові, повинні подбати, щоб його або її ім’я були обрані з Святц. Тільки в цьому випадку у дитини буде свій ангел-хранитель. Знаючи дату народження, молоді люди можуть заздалегідь вибрати імена святих, яких шанують в цей час.

Як вже зазначалося вище, в розрахунок може братися не тільки можлива дата народження малюка, але і восьмий день від цієї події. Можна також вибрати ім’я святого, виходячи з попередньої дати майбутнього хрещення дитини.

Молоді батьки можуть спочатку обговорити майбутнє ім’я між собою або в сімейному колі. Також не завадить рекомендації служителів церкви. Вони запропонують молодим батькам цілий список відповідних імен.

Підбираючи ім’я своїй дитині, потрібно не забувати, що він може запозичити ряд рис характеру, властивих обраним святим. Для цього краще заздалегідь познайомитися з історією життя Божих угодників. Якщо ви бажаєте, щоб ваша дитина повторив в якійсь мірі життєвий шлях конкретного святого, то можна зупинитися на його імені.

Як і коли святкують іменини?

Цей день збігається з датою шанування святого. Раніше в цей час люди йшли до церкви, щоб помолитися, поставити свічку біля ікони свого покровителя і попросити у нього благополуччя.

За давньою християнською традицією, перед цим носій імені святого повинен сповідатися, причаститися і лише потім, звертатися з якимись проханнями до свого ангела-хранителя.

Бувають випадки, коли іменини збігаються з великими християнськими святами. У цьому випадку день ангела відзначають в більш пізній час. До дат, коли не святкуються іменини, відносяться:

 • 01 – день Різдва Христового;
 • 01 – свято Хрещення;
 • 02 – Стрітення;
 • 08 – Успіння Пресвятої Богородиці.

Як правило, святкування іменин відрізняється від дня народження. Цей день проходить більш спокійно. У денний час іменинник повинен піти до церкви і помолитися біля ікони святого, на честь якого названий. При цьому потрібно запалити свічку і подякувати свого ангела-хранителя за турботу і опіку.

В цей же час можна попросити його допомогти в якихось справах або Ради, якщо іменинник відчуває труднощі в якихось питаннях. Під час цієї процедури можна попросити про здоров’я і сприяння в найважливіших справах. Увечері в день ангела зазвичай збираються найближчі люди. Вони приходять в будинок до іменинника не тільки для того, щоб привітати його з цим важливим для нього днем, але і для того, щоб подякувати святого за все, що він робить для свого підопічного.

Саме свято проходить без зайвого шуму. Зазвичай, воно супроводжується чаюванням і вживанням чогось смачного, наприклад, домашнього пирога або торта. У цей день допускаються подарунки у вигляді:

 • ікони;
 • християнської літератури;
 • натільного хрестика;
 • Біблії.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.