UKRjizn.com
Image default
Економіка

Індія може купити стільки російської нафти, скільки захоче, поза межами цінової межі

Сполучені Штати задоволені тим, що Індія продовжить купувати стільки російської нафти, скільки вона хоче, у тому числі за цінами, що перевищують встановлений G7 механізм обмеження цін, якщо вона не використовуватиме західні фінансові та морські послуги, пов’язані з обмеженнями. Про це у п’ятницю заявила міністр фінансів США Джанет Йеллен.

Обмеження, як і раніше, призведе до зниження світових цін на нафту та обмеження доходів Росії, сказала Йеллен в інтерв’ю агентству Reuters у кулуарах конференції, присвяченій поглибленню американо-індійських економічних зв’язків. Йєллен додала, що Росія не зможе продавати стільки нафти, як зараз, після того, як Євросоюз припинить імпорт, не вдаючись до обмеження ціни або значних знижок від поточних цін.

«Росії дуже важко продовжувати постачати стільки нафти, скільки вони виробляли, коли ЄС припинить купувати російську нафту, – сказала Єллен. – Вони активно шукатимуть покупців. І багато покупців покладаються на західні послуги».

Індія тепер є найбільшим покупцем нафти в Росії, крім Китаю.

Остаточна інформація про цінову стелю, яку буде введено країнами G7 та Австралією, все ще збирається разом до крайнього терміну, встановленого 5 грудня.

Існування обмежень дасть Індії, Китаю та іншим великим покупцям російської нафти можливість знизити ціну, яку вони платять Москві, сказала Єллен. Російська нафта «продаватиметься за прийнятними цінами, і ми раді, що Індія, Африка чи Китай уклали цю угоду. Все гаразд», – додала Єллен.

Йєллен повідомила агентству Рейтер, що Індія та приватні індійські нафтові компанії «також можуть купувати нафту за будь-якою ціною, яку вони оберуть, якщо вони не користуються західними послугами та знаходять інші послуги. І у будь-якому випадку це нормально».

Обмеження призначене для скорочення доходів Росії від нафти при збереженні російської нафти на ринку за рахунок відмови від страхування, морських послуг та фінансування, що надаються західними союзниками для танкерних вантажів за ціною, вищою за фіксовану межу в доларах за барель. Історична середня ціна на нафту марки Urals у Росії становить 63–64 долари за барель, що може стати верхнім кордоном.

Обмеження – це концепція, яку Сполучені Штати просувають з того часу, як у травні ЄС вперше виклав плани введення ембарго на російську нафту, щоб покарати Москву за вторгнення в Україну.

Настороженість Індії

Зауваження Єллен були зроблені після того, як міністр закордонних справ Індії заявив минулого тижня, що його країна продовжуватиме купувати російську нафту, тому що це вигідно Індії.

Міністерства фінансів та енергетики Індії не були доступні для коментарів щодо висловлювань Єллен, але інші офіційні особи заявили, що вони насторожено ставляться до неперевіреного механізму обмеження цін.

«Я не думаю, що ми слідуватимемо механізмом обмеження цін, і ми повідомили про це іншим країнам. Ми вважаємо, що більшості країн це зручно, і в жодному разі російська нафта не повинна видалятися (з ринку)», – повідомив агентству Reuters індійський урядовець на умовах анонімності.

Чиновник додав, що найважливіше стабільні поставки та ціни.

Роснефть ROSN.MM, найбільший російський експортер нафти, розширює свій чартерний бізнес, щоб покупцям не доводилося шукати танкери, страхування чи інші послуги, на які поширюється стеля нафтових цін.

Йєллен сказала, що навіть із російськими танкерами, китайськими танкерами та «тіньовим» флотом старих, виведених з експлуатації танкерів та суден під іншими прапорами, «їм (росіянам) буде дуже важко продати всю нафту, яку вони продавали не за розумною ціною».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.