UKRjizn.com
Image default
КалендарРелігійні свята

Календар постів 2022 року

Православна віра вважається однією з найчисленніших, більшість людей дотримуються християнства і Його заповідей. У церковному календарі міститься величезна кількість різноманітних свят і урочистих дат, всі вони мають велике значення для віруючої людини. Всі значущі урочистості відзначаються православ’ям з почестями і відповідними традиціями. У церковних храмах співаються подячні та молитовні служби. Протягом року в православ’ї є і пам’ятні дати, коли прийнято згадувати померлих родичів або знайомих. Жалобні дні відведені і в історичних подіях.

Але особливе значення для кожного віруючого має дотримання посту. Всього в православному році є 4 пости, кожен з яких приурочений до тієї чи іншої події. Піст передбачає за собою не стільки обмеження себе в звичному харчуванні, скільки душевне умиротворення. Протягом усього часу, поки триває певне випробування, віруючий повинен чітко усвідомити своє призначення в житті. В основу випробування входить зречення від людських бажань і звичних людям пристрастей, якщо людина зможе відмовитися від таких задоволень, то він отримає благодать небесну і щастя житія.

Православна віра

Православні пости в 2022 році мають різну тривалість, найтривалішим з них вважається Великий, він пов’язаний з великодніми урочистостями. Крім того, протягом церковного року мають місце бути і одноденні випробування, як правило, вони пов’язуються з певними датами православного життя і з церковними святами.

Відкриває рік Різдвяний піст. Він починається в минулому році, а ось закінчується він в сьогоденні. Коли починається піст у православних 2022? Свій початок різдвяне випробування бере 28 листопада, а закінчується воно перед святкуванням святого Різдва, а саме, 6 січня. Тривалість Різдвяного посту завжди становить 40 діб. Дане обмеження пов’язане зі знаком подяки народу перед Господом Богом за даровані блага і корисні плоди.

Випробування не вважається складним, в певні дні дозволяється їсти їжу, приготовлену з додаванням рослинної олії. У святі святкові дні віруючим дозволяється ласувати рибними продуктами. Дуже великим торжество є 19 грудня, коли православні відзначають день святого Миколая Угодника. А ось в Різдвяний святвечір важливо повністю відмовитися від їжі, а їсти дозволено лише з приходом першої зірки.

Великий піст

Православні пости 2022 вказують на дане випробування, як на найбільш значуще і відповідальне. У давні часи люди були схильні до різних підступів диявола, тому Христос став рятувати душі людей від гріхів і поганих помислів. Він прирік себе на тривале випробування пустелі, де не було їжі. У цьому місці Христос провів тривалий час, але він зміг спокутувати гріхи людей. Суворим обмеженням Ісус допоміг людям зрозуміти, що насправді сенс життя полягає зовсім не в людських благах і бажаннях, а в близькому зв’язку з Богом, Який є помічником і захисником людських душ.

Великий піст

Особливо найсуворішими тижнями прийнято вважати першу, а також і останній тижні зазначеного випробування. А сам пост пройде в 2022 році, починаючи з 07 березня, а закінчуючи 23 квітня.

Дане обмеження в їжі має безліч основ. Одним з головних правил є суворе утримання від м’ясної і тваринної їжі. Крім того, в певні дні не рекомендується їсти, а в деякі моменти дозволяється їсти їжу лише один раз на добу. Але в даному випробуванні існують і такі моменти, коли дозволяється ласувати дозволеними продуктами, наприклад, рибою. Такими днями вважаються святкові моменти православ’я, наприклад, Благовіщення або Вербне Воскресіння.

Петрівка

Випробування пов’язане з апостолами Петром і Павлом. Початок посту завжди різний, воно визначається моментом, коли православними відзначається день Світлого Великодня. А ось закінчення посту завжди припадає на Петрів день, який в календарі позначений 12 липня. Календар постів в 2022 році дане обмеження починає 4 червня, а його закінчення трапитися 11 липня.

Петрів піст завжди має різну тривалість, але початок даного обмеження завжди припадає на понеділок, на день Всіх Святих. Тривалість посту може триває і 8 днів і 6 тижнів, але закінчення випробування завжди припадає на православне торжество – Петрів день.

Апостоли Петро і Павло мають велике значення в житті будь-якого православного. У давні роки ці апостоли займалися заповідями Євангелія, а потім доносили свої знання і науки до звичайних людей. З найдавніших часів Петро і Павло були захисниками людей, вони молилися про їх благополуччя і праведного життя.

Успенський піст

Петрів піст не прийнято вважати досить складним. Їсти не дозволяється тваринну їжу, але зате дозволяється вживати масло. Днями сухоїдіння вважаються тільки середа і п’ятниця, а в інші періоди їсти дозволяється гарячу і відварну їжу. Рибні страви дозволяється куштувати в Великі торжества, що припадають на дні тривалості даного випробування.

Успенський піст

Подальший розклад постів 2022 пов’язано з Богоматір’ю, в честь її Успіння заснований Успенський піст. Діва Марія в житті завжди була рятівницею і захисницею всіх знедолених і нещасних людей. Перед своїм Успінням вона постилася і молилася. В даному випадку, смерть-це хороша подія для Діви Марії, адже під час свого життя вона прагнула наблизитися до Бога. Успенський піст триває завжди 2 тижні. У 2022 році його початок припадає на 14 серпня, а його закінчення трапитися 28 серпня.

Успенський піст відноситься до нескладних. У дні понеділка, середи та п’ятниці всі віруючі їдять тільки свіжі продукти, які не схильні до термічної обробки. У періоди вівторка і четверга дозволяється їсти страви, приготовані варенням або смаженням, в які не дозволяється додавати рослинні масла. А ось у вихідні дні можна поласувати різними стравами, в які додаються рослинні масла.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.