UKRjizn.com
Image default
КалендарСвята

Календар єврейських свят на 2024 рік

Єврейські свята в 2024 році за традицією відзначають згідно єврейським календарем. Складно знайти другий такий же релігійний народ, як євреї. Їх історія і звичаї знайшли відображення в неповторних святах. Коли найближче єврейське свято? Чим відрізняється Єврейський календар від григоріанського? Який рік за єврейським календарем 2024? Давайте розбиратися.

Календар єврейських свят

Особливості єврейського календаря

Календар ізраїльтян відіграє особливу роль в житті всіх віруючих. Єврейський календар відрізняється від звичного для нас григоріанського календаря. Їх календар базується на циклах Місяця. Щомісяця починається в молодик. Дати свят припадають завжди на один сезон і на одну фазу Місяця. У році буває 12 або 13 місяців, в кожному з них 29 або 30 днів.

Основна відмінність даної системи полягає в тому, що вона не періодична. Перші дні місяця, а також тридцяті дні мають наполовину святковий статус. Крім того, в Ізраїлі йде зовсім не 2021 р., а 5781 р. все тому, що відлік у них ведеться з 3761 р. До н. е.

Календар єврейських свят на 2024 рік

Для тих, кого цікавлять іудейські свята в 2024 році, нижче наводимо точні дати пам’ятних і урочистих днів.

Січень

14.01-Рош ходеш Шват або мале свято. Відзначають 1 швата. Місяць шват на відміну від січня не перший, а 11-й у році.

28.01-Ту бі-Шват або Новий рік дерев. Відзначають 15 швата. Вважається, що в цей час пробуджуються від сну дерева. Сприятливо висаджувати дерева, можна посадити дерево всією сім’єю.

Лютий

12.02-Йом-ха-мішпаха. Раніше був день матері, сьогодні-День сім’ї. Святкують 30 швата.

25.02-Пост Есфірі (Естер). Проходить 13 адара. Пост присвячений подіям Пурима, коли цариця Естер закликала юдеїв постити і молитися про порятунок.

26.02-Пурим. Відзначають 14 адара. Юдеї згадують про порятунок своїх предків від ворогів за часів царя Ахашвероша, який хотів винищити весь народ. Працювати в цей час не рекомендується.

Свято Пурим

27.02-Шушан Пурим. Святкують 15 числа місяця адар. У деяких містах, зокрема в Єрусалимі, Пурім святкують пізніше. Жителям цих міст дали додатковий час, щоб вони змогли захиститися від недоброзичливців, які прагнули їх погубити.

Березень

25.03-Пост первістків. Відзначають 14 нісана напередодні Песаха. Якщо випадає на Шаббат (суботу). Якраз в 2024 році свято перенесли з 14 на 12 число місяця нісан. Цей пост присвячений пам’яті чудесного порятунку єврейських немовлят від десятої єгипетської страти.

28.03-Песах або Єврейський Великдень. Святкують 15 нісана. Це свято, присвячене пам’яті виходу юдеїв з Єгипту. В Ізраїлі відзначають тиждень, а Діаспори святкують 8 днів. Перший і завершальний дні-повноцінні вихідні.

Квітень

04.04-Ісру хаг. Проходить після святкування Песаха, в Ізраїлі це вже не свято, але і не зовсім будній день. А ось для єврейських діаспор поза країною це продовження Песаха.

04.04-Мімуна. Це додаткове торжество після Песаха. Це свято символізує початок весни і можливість знову вживати ту їжу, яка була заборонена під час Песаха. Раніше Мімуну відзначали тільки вихідці з країн на півночі Африки, але сьогодні це по-справжньому загальноізраїльське торжество. Прийнято влаштовувати пікніки, де збираються всією сім’єю.

08.04-Йом а-Шоа. Відзначають 27 нісана. Це національний день жалоби для всіх євреїв, коли вшановують пам’ять жертв Голокосту.

Свято Йом а-Шоа

14.04-Йом ха-Зікарон або День пам’яті. Святкують 4 іяра. В цей час поминають всіх солдатів, загиблих у боротьбі за незалежність держави.

15.04-Йом ха-Ацмаут або День Незалежності Ізраїлю. Святкування проходить 5 іяра. Всі юдеї намагаються обов’язково відвідати синагогу. Ближче до вечора влаштовують концерти з феєрверками. Не тільки державні організації, а й багато звичайних громадян вивішують на вікнах державний прапор. Це вихідний для всіх.

26.04-Песах-Шені, Малий Песах або другий Песах. Відзначають 14 іяра. Це час спеціально для тих, хто з якихось причин не приніс Великодню жертву в Песах.

30.04-Лаг ба-омер. Проходить 18 іяра. Це 33-й день по Омеру (відлік днів від Песаха до Шавуота). В цей час люди відправляються на природу, де запалюють багаття. Біля вогню збирається вся сім’я, щоб помилуватися полум’ям. З даними святом пов’язано безліч легенд.

Травень

08.05-Йом Шихрур ве-Ацала або День порятунку. Відзначається 26 іяра. Це час для того, щоб молитися і дякувати Господу.

10.05 – День Єрусалиму. Відзначається 28 іяра. Народ святкує возз’єднання Єрусалиму після Шестиденної війни 1967 року.

День Єрусалиму

17.05-Шавуот. Відзначають 6 сивана на честь Синайського одкровення, коли Мойсею передали 10 заповідей. Крім того, закінчують з жнив пшениці. Перший коровай, приготований з нового врожаю, відносять в Храм. Для всіх громадян це вихідний.

Червень

27.06-Бейн ха-мецарім або Три тижні жалоби. Вони проходять між двома постами: пост 17 таммуза (день лих) і пост 9 ава (національний траур).

Липень

18.07-Дев’яте Ава. Всі віруючі нічого не їдять і не п’ють до заходу сонця. Не можна робити нічого, що приносить радість.

24.07-П’ятнадцяте Ава, Ту бе-Ав або День любові. У наші дні це аналог Дня Св. Валентина, який відзначають 14 лютого. Але здавна сенс був іншим, в цей час припинився мор, який знищував іудеїв, що вийшли з Єгипту. Це одне з найважливіших свят в році, незважаючи на те, що це не повноцінний вихідний.

Вересень

07.09 – 08.09-Рош ха-Шана або єврейський Новий Рік. Новий рік за єврейським календарем проходить саме восени, а не як у нас, взимку. Відзначають 1 і 2 тишрея – ці дні є вихідними. Вважається, що в цей період Бог вирішує долю кожної людини.

09.09 – Пост Гдалии. Відзначають 3 тишрея. Це час жалоби і посту з нагоди пам’яті про правителя Юдеї Гдалії.

16.09-Йом Кіпур або День Спокути. Святкують 10 тишрея. Завершується 40-денний період духовного очищення і 10-денний період каяття. Не можна працювати і займатися домашнім господарством. Це час для того, щоб думати про свої справи, аналізувати, згадувати і робити висновки. Віруючі читають молитви, поминають померлих родичів, обов’язково відвідують синагогу. Це загальний вихідний для всіх.

Йом Кіпур

21.09-28.09-Суккот або свято кучей. Відзначають з 15 травня. Вихідним днем є перший день семиденного свята. Народ згадує про те, як їхні предки блукали по пустелі і жили в кущах після результату. Також це свято символізує закінчення збору врожаю і початок періоду відпочинку від роботи на землі.

27.09-Хошана Рабба. Проходить 21 тишрея. Вважається, що Господь остаточно стверджує вирок для кожної людини.

28.09-Шміні Ацерет (завершення святкування Суккот) і Сімхат-Тора. Два свята починаються 22 травня. Шміні Ацерет-окреме свято, не є частиною Суккот. Вже не треба дотримуватися всіх правил свята Суккот. Сімхат-Тора святкують два дні. У цей час закінчується один річний цикл і починається новий цикл читання Тори. Це один з найбільш радісних днів у році і вихідний для всіх.

Жовтень

06.10 – 07.10-Рош ходеш Хешван. 30 тішрея і 1 хешвана юдеї відзначають “МАЛЕ свято”, що припадає на перший день кожного місячного місяця, крім тішрея.

17.10 – Йорцайт Рахель Имейну. На цей день (11 хешвана) припадає день відходу Рахель Імейну – проматері всього єврейського народу.

Листопад

29.11-Ханука. Починається 25 кіслева і триває 8 днів. Свято було встановлено в пам’ять Про очищення храму. В цей час прийнято балувати дітей солодким і давати їм гроші. Для державних організацій це вихідний.

Грудень

14.12-десяте Тевета, Асара бе-Тевет або День загального поминання. Треба дотримуватися поста. Колись давно в цей час почалася облога Єрусалиму, яка завершилася захопленням і руйнуванням міста.

Єврейські свята в 2024 році – знаменні дати за єврейським календарем. У ці дні влаштовують церемоніальні трапези і вимовляють молитви. Кожне свято характеризується своїми заповідями і ритуалами, які іудеї намагаються дотримуватися.

https://youtu.be/vtd-pnTWfoI

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.