UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Калькулятор індексації зарплати в Україні в 2022 році

В Україні процес нарахування індексації своєрідний і відрізняється від механізму, прийнятого на пострадянському просторі. Недавні зміни припускають, що він стартує, коли зростання ІСЦ досягає 103%. Дані про це в періодичних виданнях розміщує Держстат.

Нещодавно з’явилися повідомлення про внесення проекту, що скасовує механізм державної компенсації. Якщо він буде схвалений до кінця поточного року, калькулятор індексації зарплати в Україні 2022 знадобиться тільки для розрахунку аліментів і стипендій.

Калькулятор індексації зарплати в Україні в 2022 році

Про індексацію

Сайт Головбух у квітні поточного року розмістив докладні роз’яснення на наболілу тему. Індексація зарплати в Україні стала проводитися з деякими змінами, несуттєвими, всі базові складові залишилися незмінними протягом 28 років.

Цей процес має на увазі тільки трансформацію частини окладу, що дорівнює прожитковому мінімуму дорослої працездатної людини. У квітні все ще залишалися в силі благі наміри збільшити його двічі протягом року.

Перерахунок стартує з моменту, коли ІСЦ досягає 3% або коефіцієнта 1.03. Рівно через місяць після того, як кумулятивний ІСЦ досяг цього рівня (це відбувається тому, що рівень за поточний місяць стає відомим тільки в наступному), починається процес індексації. Кумулятивний показник знаходять перемноженням індексів за кілька місяців.

У деяких джерелах стверджується, що індексація — це приріст індексу споживчих цін, помножений на зарплатний показник і поділений на 100%. У суворій реальності це може визначатися простіше-бухгалтерам роздають типові таблиці, де вказана сума збільшення в залежності від зарплати, або доводиться займатися складними підрахунками – виокремлюється сума ПМ і з нею проводять необхідні маніпуляції.

Простому громадянину, щоб перевірити правильність проведених нарахувань, простіше використовувати калькулятор індексації зарплати в Україні: дебет кредит виводити не доведеться, після використання онлайн-пристосування, буде відразу отриманий точний результат.

Що знадобиться для використання

Знання двох основних параметрів не позбавить людину від труднощів. Доведеться відшукати прожитковий мінімум, актуальний для місяця проведення розрахунків і коефіцієнт зростання ІСЦ. Необхідний і деякі специфічні відомості-наприклад, що саме в його організації розуміють під базовим місяцем – старт року, час чергового збільшення зарплати або дата оформлення працівника на підприємство або в організацію.

Калькулятор індексації зарплати в Україні

Відкриваючи калькулятор індексації зарплати в Україні в 2022 році, гіпотетично можна зіткнутися з варіабельними ситуаціями:

  1. Звичної-відкриється сторінка, де в віконця потрібно ввести прожитковий мінімум, базовий місяць і рік, свою зарплату, і місяць, коли починається розрахунок індексацію. Іноді просять вказати початок періоду, його кінець і базовий місяць. Тут вкажуть суму індексації і зарплату після її нарахування.
  2. Нової-якщо в уряду знайдуться кошти на введення обов’язкового процесу (імовірно, в березні поточного року. Тоді розрахунок індексації зарплати в Україні 2022, калькулятор зробити не допоможе, тому що відсоток буде визначатися за іншим принципом. Є й друга ймовірність змін-ПМ збільшать, але відкріплять від проведення розрахунків, замість нього буде використовуватися щорічно затверджуваний коефіцієнт.
  3. Несподіваною – до ВРУ внесено законопроект, автори якого пропонують взагалі скасувати індексацію, залишивши її тільки для стипендій та аліментів. У пояснювальній записці вказується, що вона застаріла, і саме в ній криються всі непорозуміння і помилки. Раніше вона була необхідна, але це був складний економічний період. Зараз є інші механізми, що дозволяють компенсувати громадянам зростання цін і рівень інфляції.

У 2022 році останній варіант може стати суворою реальністю, якщо законопроект буде схвалений до кінця 2021 року. Це дозволить уряду в черговий раз заощадити чималі кошти, зняти з себе відповідальність. Такий намір цілком зрозуміло, якщо врахувати становище, що склалося в сфері економіки.

За реальними прогнозами, до кінця року інфляція складе 9,4% (зараз вона 10-11%), і навіть якщо орієнтуватися на офіційні дані, то це – від 5,5 %. Змінені показники в недавніх трансформаціях закону – вже 103% кумулятивного індексу, але навіть і це в нинішній ситуації не скасовує необхідності проводити підвищення щомісяця.

На такі заходи в уряду немає грошей. З цієї ж причини малоймовірний варіант з обов’язковою індексацією. Такий захід змусить враховувати річний рівень інфляції і закладати на нього в бюджет необхідні кошти. А знайти їх складно, якщо не неможливо.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.