UKRjizn.com
Image default
Новини

Калькулятор розмитнення мото в Україні в 2022 році

Зменшення акцизного збору-найсерйозніша зміна в законодавстві за останній час. Таке рішення призвело до спрощення порядку розмитнення транспорту. Тому багато хто цікавиться цим питанням і тим, скільки коштуватиме розмитнити мото в Україні.

Процес з мототехнікою майже не змінився через коригування за величиною акцизу для зарубіжних авто. Платіж зменшили тільки для легкових автомобілів, а вони представляють вже іншу категорію.

Калькулятор розмитнення мото в Україні в 2022 році

Розмитнення мотоциклів: опис загального порядку

Придбання кросового мотоцикла або скутера з-за кордону передбачає здійснення декількох дій з певною послідовністю

 1. Спочатку вивчають ТЕХНІЧНІ характеристики.
 2. Враховують не тільки вартість фактичного придбання, а й об’єм двигуна разом з країною імпортером. Це базові фактори, які визначають, у скільки обійдеться сама процедура.
 3. Далі звертають увагу на спосіб доставки, це окрема стаття в бюджеті. З популярних варіантів відзначають перевезення транспорту своїм ходом, використання послуг спеціальних служб і причепа, або лафера.

Покупець сам вирішує, як транспорт буде проїжджати через кордон. Самостійне перетин вимагає найменше витрат.

Тоді порядок дій буде наступним:

 1. У країні реєстрації транспорт знімають з обліку. Це максимально проста процедура, яка забирає мінімум часу.
 2. Далі йде документальне оформлення прав власності. Потрібно підписати всі відповідні документи.
 3. Оплата митних зборів. Суми розраховують самостійно, або звертаються за допомогою до митних брокерів.
 4. Отримання підтверджуючих паперів. Зазвичай це не тільки митна декларація, а й сертифікат, без якого потім неможливо стати на облік в органах ДАІ.

Які податки діють?

Існує кілька різновидів платежів і зборів обов’язкового характеру. Йдеться про мито, податок на додану вартість та акцизний збір. З розрахунком допомагає спеціалізований тематичний калькулятор розмитнення мото в Україні в 2022 році.

Відсутність обмежень, пов’язаних з роком випуску-приємний момент для тих, хто займається оформленням. Вік мотоцикла можна взагалі не учітиват.

При розрахунку акцизного збору відштовхуються від об’єму двигуна.

 1. 0,062 Євро платять при 500 см3.
 2. 0,443 – при обсягах від 500 до 800.
 3. 0,447 євро – якщо обсяг від 800 см3 і більше.

У більшості випадків сума дорівнює 0,062 Євро. Найдоступніший платіж для тих, хто володіє спортивними засобами пересування.

Розмитнення мото в Україні

Стандартний розмір мита-10% від суми покупки, незалежно від інших показників. ПДВ теж не змінюється, він складе 20% від загальної вартості, коли проходить розмитнення мото з Європи.

Які документи зажадають для завершення процедури?

Стандартний список включає такі позиції:

 1. Страхування.
 2. Водійські права.
 3. Технічний паспорт.
 4. Договір, який уклали відразу після покупки.

Максимум йде три-чотири години. Не більше, ніж за десять днів, транспорт повинні відправити на митницю, яка знаходиться найближче до поточного місця проживання власника. Мото з Європи без розмитнення 2022 року доставити в країну взагалі не можна.

Чи потрапляють мотоцикли під дію ЄВРО-5?

У законодавстві з цього виду техніки будь-які умови по ЄВРО-5 і посилання на нього відсутні. Значить, мотоцикли ніяк не пов’язані з даним стандартом. Але є Євро Асоціація, звідки приганяти транспорт завжди вигідніше.

У неї входять країни, які встановлюють знижені розміри для витрат і розрахунків, ставок. Краще звернутися до митних брокерів, щоб заздалегідь уточнити цікаву інформацію. Знижені мита в деяких випадках діють вже в даний час. Є версія, що через кілька років будь-які платежі взагалі будуть скасовуватися. Але купити мото без розмитнення не можна буде навіть у цьому випадку.

У чому різниця між основними класами?

Є кілька різновидів техніки, які отримали найширше поширення.

 1. Звичайні мотоцикли-двоколісні ТЗ, на яких можна їздити по дорогах загального користування. Робочий об’єм зазвичай перевищує 50 кубічних сантиметрів.
 2. Моторолер. Теж використовуються для стандартних доріг. Але головна відмінність-двигун, поміщений в окремому відсіку або кожусі. Перед відсіком двигуна є майданчик для ніг. Ще застосовують назву “скутерів”.
 3. Мопед. Тут двигуни ніколи не отримують обсяг більше 50 см3.

Як бути з квадроциклами?

Такі види транспорту забезпечені чотирма колесами і відносяться до категорії пристроїв для перевезення людей. Тому можна вважати їх представниками групи 8703-це те ж саме, що і звичайні легкові автомобілі. Відповідно, такі ж правила застосовують під час розмитнення.

Чи є пільги на електродвигуни?

Мито повністю скасували тільки по відношенню до електричних автомобілів. Значить, для мотоциклів цей збір продовжує діяти, не передбачено ніяких варіантів з пільгами. Але акцизний збір пов’язаний з особливістю – він завжди становить 22 євро.

З яких країн вигідніше возити?

Базові ставки завжди становлять 10% від вартості такого ТЗ. Але є варіанти, при яких існує додаткова економія. Наприклад, якщо техніку везуть з Європейської асоціації вільної торгівлі. У цьому випадку мито зменшується до 0-1, 7%. Йдеться про такі країни, як Ліхтенштейн, Швейцарія, Норвегія та Ісландія.

Приганяти мотоцикли з Євросоюзу теж вигідно. У наступні кілька років планується довести податкові ставки до нуля, вже зараз почала діяти перша черга зменшення.

Висновок

Рекомендується звертатися до професійних митних брокерів, щоб точно знати, якими будуть витрати на оформлення транспорту. Це допомагає заздалегідь розібратися і з тим, які документи знадобляться в тому чи іншому випадку. Адже їх список може відрізнятися в залежності від особливостей техніки і її власника. А сама процедура не відрізняється підвищеною складністю.

Порядок дій давно відпрацьований, тому кожне з них забирає мінімум часу. Потрібно тільки підготуватися заздалегідь, щоб все було в порядку.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.