UKRjizn.com
Image default
Новини

Кандидати в президенти Білорусі 2020 року

Далеко не всіх людей цікавить політика, будь вона внутрішня або світова. Для таких осіб ніякої ролі не грають глави інших держав і далекі конфлікти, що не стосуються нашої країни. При цьому є і ті, для кого політичні нюанси і важливі світові події мають велике значення. Таких людей цікавить все, в тому числі і як пройдуть вибори президента Білорусії в 2020 році. Втім, іншим росіянам теж буде корисно дізнатися все про цей момент, адже поки ще дружня країна може змінити ставлення до РФ після появи нового керівництва.

Кандидати в президенти Білорусі

Вплив президентів інших країн на політику Росії

Тільки зовсім недосвідченим особам може здатися, що зміна влади в інших державах ніяк не впливає на те, що відбувається в нашій країні. Принцип таких міркувань проста — у нас все залишилося як і раніше, а інші країни до нас відношення не мають.

Така логіка хибна, особливо якщо мова йде про держави, що мають з Росією спільні кордони. По суті наявність нетолерантного до РФ керівництва в цих країнах може призвести до натягнутості відносин або навіть до спроб спровокувати відвертий конфлікт. Тому особи, які цікавляться хто буде президентом сусідніх країн, зокрема Білорусі, вчасно дізнаються про ймовірні труднощі на політичній арені.

Варто знати! Світова спільнота скептично налаштована по відношенню до виборів у Білорусі. На думку політологів різних країн вибори в цій державі не в силах відповідати міжнародним стандартам у галузі виборчої цілісності.

Це важливо і для жителів Білорусі, і для росіян. До того ж не варто забувати, що в плані організації народного голосування у Білорусі на поточний момент явна плутанина. Центрвиборчком вже відзвітував про плани, але в цілому поки ситуація не стала зрозумілою.

Голова Центрвиборчкому про майбутні вибори

Нещодавно Лідія Єрмошина, яка є головою ЦВК (Центрвиборчком), в інтерв’ю дала роз’яснення, що стосуються питань призначення дати чергових виборів. Пані Єрмошина пояснила, що терміни будуть затверджуватися під час весняної сесії, що проводиться білоруським парламентом.

У компетенцію цього елемента влади входить визначення термінів виборів, але в зараз ситуація стала нестандартною. Аналітики, виявляючи коли вибори президента будуть найбільш актуальними, зазначили, що самі кандидати не схвалюють запропоновані парламентом дати. Це пов’язано з передбачуваним неякісним охопленням аудиторії передвиборчим «потоком».

Голова ЦВК вважає, що безліч виборців у момент безпосередньої агітації і в період проведення передвиборних дебатів буде банально відсутнім через відпустку. Це знизить шанси кандидатів, а також у підсумку зменшити явку на вибори навіть тоді, коли люди вже повернуться з відпочинку.

Тому спочатку передбачувана дата виборів 30 Серпня залишилася резервною. Інші варіанти ще знаходяться на розгляді. При цьому одна з дат теж була відкинута, але вже є і «лідер» серед пропонованих днів виборів.

президенти Білорусі

Варіанти дат проведення виборів президента

Потенційним днем виборів могла стати дата 7 листопада. Зараз цей день також відправлений в резерв через ймовірно низьку явку виборців. Це пов’язано з тим, що раніше було прийнято рішення в період з 7 по 10 листопада включно зробити вихідними днями. Тому висока ймовірність того, що багато громадян поїдуть в гості до родичів, відправляться на відпочинок за місто або просто вирішувати провести час з сім’єю або друзями, не відволікаючись на вибори.

Відштовхуючись від цього, ЦВК запропонував дату, близьку до попередньої. Мова про 17 листопада, що потенційно підходить для людей, політиків і організаторів виборів. Попередня субота є робочою, тому навряд чи громадяни поїдуть за місто, отже, явка виборців очікується високою.

Важливо знати! Поточні розмови про дату виборів можуть закінчитися в єдиний момент з-за перенесення голосування в парламент. Якщо вибори в ці органи влади будуть проведені в останні дні 2019 року або на самому початку 2020, то дата народного голосування за президента цілком може змінитися в останній момент.

Втім, навряд чи хтось піде на вибори в будь-яку дату, не знаючи за кого голосувати. Люди повинні мати хоча б найменше уявлення яким буде наступний президент, що він обіцяв народу і чим він раніше займався для політичної кар’єри.

Кандидати в президенти Білорусі 2020

Як такий список потенційних керівників країни ще не існує. В останні кілька років у Білорусі з цим питанням все складно — наявність якихось нових політичних осіб здатне впливати на розстановку сил у вищих розділах влади. Це майже стирає поняття демократії в країні, реально позбавляючи людей усвідомленого вибору.

Складно навіть сказати якими приблизно будуть кандидати в президенти Білорусі 2020, хоча одне ім’я вже відомо. Поточний глава держави заявив про своє бажання балотуватися на черговий термін, що з урахуванням мощі його впливу на внутрішні структури може вже говорити про дострокове виграші народного голосування.

Цікаво! Лукашенко виграв попередні вибори з розгромним «рахунком» в 83,49% голосів виборців. За фактом справжньої конкуренції не було, тому що друге місце посіла пані Короткевич, яка набрала всього 4,42% голосів.

На найближчому народному голосуванні правоцентристи двох партій вирішили висунути єдиного кандидата. Вони сподіваються уникнути «розсіювання» голосів виборців, що спостерігався на виборах минулих років. Передбачається, що об’єднання зусиль на виборах дасть шанс комусь іншому заявити про себе, продемонструвавши хоча б натяк на конкуренцію для поточної влади.

Деякі політологи крім поточного президента виділяють таких особистостей, що вважаються потенційними кандидатами на пост глави Білорусі:

  • Юрій Губарєв, що є главою “руху”.
  • Ганна Канопацкая, що представляє опозиціонерів.
  • Олег Гайдукевич, висунутий від Ліберально-демократичної партії.
  • Олена Анісім, голова об’єднання, присвяченого білоруській мові.

При цьому не варто забувати, що за правилами виборів кандидат буде претендентом лише у разі збору 100 тисяч голосів громадян. В іншому разі людина не може висувати свою кандидатуру на пост глави держави.

Якщо ж відкрито міркувати на тему Хто буде президентом в Білорусі, то варіантів не так багато. З високою часткою ймовірності змін у поточній владі не передбачається, відбудуться перевибори чинного глави держави. З іншого боку наявність певного Пласту незадоволених громадян і факт об’єднання зусиль опозиції може призвести до несподіваних результатів.

Вибори президента Білорусії в 2020 році для росіян теж важливі, втім, і інший світ буде стежити за зміною влади в цій країні. Хоча поточний розвиток подій говорить про те, що висока ймовірність відсутності будь-яких змін. Серйозних конкурентів у Лукашенка може і не бути, а його вплив досить сильне, здатне допомогти йому в черговий раз стати президентом країни.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.