UKRjizn.com
Image default
Освіта

Канікули в школі 2021-2022 Україна: шкільні вихідні

Школярі чекають канікул з початку навчального року, але останнім часом дітей постійно «радують» можливістю відпочити вдома, навчанням в домашніх умовах у зв’язку з продовженням карантинних заходів. Самим учням та їх батькам буде цікаво знати, як регламентовані шкільні канікули 2021-2022 навчального року в Україні, щоб грамотно спланувати роботу, навчання.

Канікули в школі 2021-2022 Україна: шкільні вихідні

Хто визначає канікули для школярів?

Сьогодні багато що залежить від зміни епідеміологічної ситуації в країні і регіоні, в тому числі навчання школярів, робота батьків. Хоча, Міністерством освіти регламентовані щоквартальні шкільні вихідні. Але при цьому протягом усього року, не включаючи літній відпочинок, канікули повинні бути не довше 30 днів.

Конкретні дати, коли дітки можуть не виходити в школу визначають завідувачі закладів. Не так давно, влада офіційно дозволила директорам шкіл і ліцеїв самостійно «рухати» час початку відпочинку, виходячи з обсягу вичитаного матеріалу, проведення іспитів і епідеміологічної ситуації. Багато факторів впливатимуть на канікули на навчальний рік в Україні, але ці дати будуть оголошені заздалегідь, щоб учні та вчителі могли сформувати робочий графік.

Важливо! Практично у всіх школах України встановлена навчальна система включає 4 чверті і 2 семестри (з 1 вересня по 25 грудня і з 9 січня по 31 Травня).

Коли почнеться відпочинок?

Незважаючи на конкретні дати виходу на відпочинок і навчального процесу, учні повинні відвідувати спеціалізований заклад в наступному часі:

 • Ліцеїсти зобов’язані відучитися – 1110 годин (випускні класи);
 • Зараховані до гімназії мають прослухати не менше (до 9 класу) – 890 годин;
 • Початкова школа (до 4 класу) – 720 годин.

Якщо розглядати докладніше, школярі зобов’язані відпочивати в залежності від сезону:

 1. Осінь-з 25 по 31 Жовтня 2021 року. Найпростіше в плані навантаження брешемо для школярів, адже вони ще сповнені сил після літнього відпочинку.
 2. Зима-з 25 грудня по 9 січня 2022 року. У цей період багато хто припускає, що може бути введений локдаун, а значить, для дітей буде надано додатковий відпочинок. Влада припускає зробити це відразу поле свят з 8 по 24 січня, щоб припинити поширення короновірусної інфекції, яка може бути передана після свят.
 3. Весна-з 28 березня по 3 квітня 2022 року. Весна – час поширення сезонних ГРВІ захворювань, щоб попередити погіршення ситуації в гімназіях в деяких областях можуть змінити дату виходу на канікули.
 4. Літо з 1 червня по 31 Серпня 2022 року. Якщо протягом навчального року програма не була повністю віднімана, літній відпочинок Для школярів може бути “відсунутий”, і термін навчального процесу на кілька днів продовжений.
Канікули в школі 2022 Україна

Якісний відпочинок, який був спеціально розрахований необхідно школярам і учням початкових класів, щоб діти змогли відновитися перед сприйняттям нового навчального матеріалу. В іншому випадку це може відбитися на якості навчального процесу, здачі іспитів і навіть здоров’я дітей.

Чи є додатковий відпочинок?

У країні встановлено загальнодержавні свята, які впливають на тривалість навчального процесу та шкільні канікули в Україні 2021-2022, а саме супроводжуються вихідними днями для школярів, ліцеїстів та всіх громадян країни. Це і новорічні свята, урочистості присвячені “святу весни” і великодні вихідні. Подібні розпорядження про вихідні дозволяють школярам і всім громадян України спокійно відпочити, побути в ці моменти з сім’єю, не переживаючи про уроки.

Залежно від потреб школи і самих учнів, «вірусної» ситуації в країні, регіоні графік канікул може коригуватися. Всі правила від Міністерства освіти України носять рекомендаційний характер. Крім коригування дати канікул і початку навчального процесу, через погіршення обстановки в країні школярів можуть перевести на дистанційне навчання.

Літній відпочинок

У деяких містах у червні триває навчання дещо довше, наприклад:

 • Суми продовжують навчальний рік до 11 червня;
 • У Львові діти навчаються до 4, 10 або навіть до 14 червня;
 • У Києві до 4 червня;
 • У Полтаві до 9 червня;
 • У Хмельницькому-11 червня останній день навчання;
 • Кропивницький продовжує читку до 7 або до 14 червня;
 • У Черкаській області до 8 червня;
 • У Харкові діти відвідують школи до 5 червня;
 • Херсон продовжує навчання школярів до 10 червня;
 • На Волині відкриті навчальні заклади до 4 або 16 червня, а іноді закриваються раніше-28 або 30 травня;
 • У Тернополі школи відкриті до 8 червня;
 • У Чернігові школярі навчаються до 4 червня;
 • У Дніпрі-до 11 червня, раніше – до 28 травня.

В Одесі самий «нестабільний» графік навчання, в залежності від конкретної ситуації, навчання може тривати до 4 червня або 7 червня. У деяких випадках навчальний процес закінчується раніше – 28 травня, і Канікули в школах України 2021-2022 дещо довше, ніж в інших регіонах.

Коли всі дати будуть затверджені, час навчального року і канікул остаточно встановлено можна з легкістю спланувати відпочинок Для дітей, поїздку в Дитячий табір і т.д. всі дані разом зі змінами будуть у адміністрації навчального закладу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.