Московський метрополітен за інтенсивністю експлуатації вважається найбільшим у світі після метро Шанхаю, Токіо, Сеула, Пекіна і Гуанчжоу. По довжині робочих ліній Московське метро входить в світові ТОП-5. На сьогоднішній день налічується 223 діючі станції – 40 з них є пам’ятками архітектури, а 44-м присвоєно звання об’єктів культурної спадщини. Підземка продовжує активно розвиватися. До 2023 року планується побудувати ще 35 станцій-15 відкриють вже в 2019 р., а в 2020 – му будуть доступні ще 12. Як буде виглядати карта метро Москви 2020 року з новими станціями, читайте і дивіться далі.
Найближчі плани метробудівників
На розвиток метрополітену в 2018-2020 рр .. урядом Москви виділена сума в розмірі, що перевищує 500 млрд рублів. На ці гроші планується побудувати кілька нових перегонів і прокласти нове транспортне кільце. Це дозволить розвантажити центральні відгалуження, які вже не справляються з нинішнім пасажиропотоком.
До 2020 року включно жителям і гостям російської столиці доведеться вивчити як мінімум 25 нових станцій, а протяжність электропути збільшиться майже на 82 км. Крокову доступність до метрополітену отримають жителі таких віддалених районів, як Лефортово, Кузьминки, Косино-Ухтомський, Некрасівка, Нижегородський, Рязанський та ін.

Будуть продовжені старі гілки і побудовані нові, продовжиться прокладка Великої кільцевої лінії (БКЛ). В найближчому майбутньому вона буде перевозити в 2 рази більше пасажирів, ніж нинішнє Московське центральне кільце. Протяжність нового контуру складе 68 км, а нова карта метро поповниться 31 станцією, серед яких 21 буде пересадковою. Зокрема, в 2020 р. планується ввести в роботу три ділянки БКЛ:
- Південно-західний – від “вулиці новаторів” до ” Аміньевского шосе”;
- Північно-західний – від “Хорошевської” до ” нижніх Мневників”;
- Південний – від “Каховської”до” вулиці новаторів”.
Схвалено будівництво і Рублево-Архангельської лінії метро в чотирма станціями загальною протяжністю 10 км.
Споруджувані станції
Будівництво нових відрізків Московського метрополітену не припиняється ні на день. У найближчій перспективі-презентація 4 об’єктів Сокольницької лінії, 8-некрасовської. Споруджувані станції вже є і на Великій кільцевій.
“Філатов луг”
Розташована в поселенні Сосенське, недалеко від однойменного садівництва і являє собою однопролітну станцію з острівною платформою. Будівництво стартувало в 2016 році з підготовчих робіт, а навесні 2019-го станцію Сокольницької лінії планується ввести в роботу. На створення дизайну розробників надихнули архітектурні форми старовинних залізничних вокзалів Лондона і Нью-Йорка. Перони будуть оформлені в білих тонах, виходи і каси – в жовтій і яскраво-червоній гамі.
“Прокшино”
У тому ж поселенні розташована ще одна станція Сокольницької лінії, яка отримала свою назву від розташованої неподалік села Прокшино. Будівельно-монтажні та архітектурно-оздоблювальні роботи були завершені в березні 2019-го. Згідно з планами метробудівників, перших пасажирів станція прийме в травні 2019. Транспортну архітектуру XIX століття будівельники втілили в ажурному каркасі перекриття пасажирської частини, виконаної з металоконструкцій. Висота стель становить майже 9 метрів, що в поєднанні з панорамними вікнами робить простір світлішим.
“Вільховий”
Навесні 2019-го нова карта метро Москви поповнилася ще однією станцією, розташованої у селищі комунарка, що на трасі Солнцево-Бутово-Видне. Вестибюль станції за формою повторює паперовий літак. Архітектурний стиль всієї споруди нагадує орігамі, запозичений у китайського мистецтва складання фігурок з паперу. Будова обладнано особливої підсвічуванням, а для обробки були використані натуральні матеріали – мармур для стін і колон, граніт – для підлоги.
“Комунарка”
Кінцевої Сокольнической лінії обіцяє стати ця станція. Тут же пасажири зможуть здійснювати пересадку на ст. “Столбово” Комунарської лінії. Колонна трипролітна станція почне свою роботу в травні 2019 року. Тут передбачено два вестибюлі з наземними павільйонами, облицьованими сірим і коричневим гранітом, з бічними стінами, виконаними зі скла.
План метро некрасовської лінії чекає поповнення вісьмома новими станціями. Їх відкриття заплановане на другу половину 2019 року.

“Нижегородська”
Пятипролетная колонна крос-платформа дрібного закладення названа по однойменній вулиці Нижегородського району Москви. По двох острівних платформах пролягають шляхи некрасовської лінії, а з боків від них – великий кільцевої. Відкриття станції для БКЛ планується в 2023 році, при цьому не виключено, що в майбутньому від неї буде прокладена нова лінія, що знаходиться на території Балашихи. Дизайн “Нижегородської” має відсилання до конструктора ” Лего – – такі ж великі різнокольорові елементи, що складаються в прості форми.
“Стахановський”
Назву отримала по однойменній вулиці Рязанського району Москви. Колонна трипролітна станція є структурною частиною ділянки “Авіамоторна– – “Некрасівка” і має в своєму розпорядженні двома платформами. Початок будівництва станції було заплановано ще на 2010 рік, проте з технічних причин було призупинено до вересня 2015 року. За задумом проектувальників, дизайн об’єкта повинен нагадувати Російський авангардизм XX століття, на 30-ті роки якого і доводиться розквіт стахановського руху.
“Окская”
Побратим “Стахановської” станції, розташований в тому ж Рязанському районі ЮВАО на перетині Окской вулиці з Новокузьминской. Станція має дрібне закладення і прийматиме пасажирів на двох платформах. Базові кольори обробки-сірий, чорний і синій з принтованими алюмінієвими панелями, що облицьовують стелю. На темно-синьому тлі стелі будуть розташовані світяться кільця, що символізують кола на воді.
“Південно-Східна”
Нове метро порадує і жителів Вихіно-Жулебіно – нова станція відкриється тут в кінці 2019-го. Будівництво об’єкта не обійшлося без форс-мажорів-у березні 2018 року стався провал ґрунту на вулиці Ферганській, що ускладнило роботу метробудівців. На “Південно-Східній” станції проектується однойменний транспортно-пересадочний вузол з одним вестибюлем. Особливість оформлення станції – світловідбиваючі плафони-купола, декоративна чорна штукатурка на стелі і травертин на стінах.
“Косино”
Нова станція, що зв’язує “Лермонтовський проспект” Таганско-Краснопресненській лінії, розташувалася на стику двох районів – Косино-Ухтомський і Вихіно-Жулебіно. Терміни відкриття станції були перенесені з 2014 року на середину 2019 з об’єктивних технічних причин. На створення дизайн-проекту оформлювачів надихнула місцева пам’ятка-Косинські озера. Ефект мерехтливої води створений на стелі, виконаному в глянсовому стилі. На самій платформі розташовуються панно, що світяться, із зображенням очеретів.
“Вулиця Дмитрівського”
Ділянка лінії метро на карті “Косино– – “Некрасовка” в 2019 році поповниться ще однією станцією метрополітену, названої по однойменній вулиці. Крім Вул. Дмитрієвського, передбачений вихід з вестибюля до житлової забудови мікрорайону Кожухово. Основними квітами в декорі станції стали світло-коричневий, сірий і бежевий, що символізують місячну дорогу. В оформленні вестибюля також передбачені світлодіоди, підсвічування і геометричний орнамент з граніту.
“Лухмановская”
Нова станція територіально розташована в Косино-Ухтомському районі, але частина виходів веде в місто Люберці. У 2021 році тут планується організувати велику транспортну розв’язку з автовокзалом, сучасними парковками, торгово-розважальним центром і офісно-діловим комплексом. Трипролітна станція дрібного закладення оформлена в натуралістичному стилі. У забарвленні переважають відтінки зеленого, сірого, коричневого і оранжевого, що символізують річку і захід.
Плановані станції
Розвиток метро 2019-2020 рр. передбачає будівництво ще десятки станцій, роботу над якими планується почати в кінці 2019 – початку 2020.
До них відносяться:
- “Потапово” – майбутня кінцева Сокольнической лінії;
- “Челобитьево” – станція Калузько-Ризької лінії, що виходить за МКАД;
- “Пихтіно – – складова ділянка зв’язки” Рассказовка–- ” Внуково”;
- “Внуково” – майбутня кінцева Солнцевської лінії, розташована на території аеропорту;
- “Вулиця 800-річчя Москви – – станція Люблінсько-Дмитрівської лінії;
- “Ліанозово – – буде побудована вздовж Дмитрівського шосе;
- “Фізтех – – майбутня Північна кінцева Люблінсько-Дмитрівської лінії;
- “Текстильники” – станція БКЛ, яка в майбутньому з’єднає її з Таганско-Краснопресненській лінією;
- “Друкарі – – майбутній транспортно-пересадочний вузол ділянки” Нижегородська вулиця–- ” Каширська”;
- “Нагатінський затон” – станція БКЛ, яку планують побудувати на півдні столиці у Москви-ріки;
- “Кленовий бульвар – – буде розташовуватися поблизу парку “Коломенське” між ст. “Каширська”і” Нагатинський затон”.
- Комунарська лінія найближчим часом поповниться станціями “Вулиця Новаторів”, “Університет Дружби народів”, “Вулиця Генерала Тюленєва”, “Слов’янський світ” і “Мамыри”.
Враховуючи грандіозність всіх планів інженерів-метробудівців, не виключені технічні та геологічні труднощі, які можуть не дозволити здійснити задумане. Відкриття багатьох новітніх станцій неодноразово переносилося, інші ж запускалися раніше запланованого терміну. Так, в березні 2019 було скасовано будівництво ст. “Волхонка”, яка повинна була з’єднати Калінінський і Солнцевський радіуси. Але безперервне розвиток метро російської столиці дає надію жителям віддалених районів отримати безперешкодний доступ до зручного підземного транспорту.