UKRjizn.com
Image default
Новини

Касовий апарат (РРО) у 2021 році в Україні

У другій декаді травня в ЗМІ з’явилися повідомлення про прийняття Кабміном низки змін до вже затверджених нормативних актів. Інформацію про це опублікувала прес-служба Міністерства фінансів. РРО для єдинників у 2021 році в Україні, визнаний обов’язковим до застосування для окремих категорій (з 2 по 4 групу) вже з початку нинішнього року.

Для інших їх введення відстрочено до аналогічного терміну в майбутньому. Спрощення торкнулися застосування електронної печатки та підпису, можливість видачі готівки через ПРРО.

Касовий апарат (РРО) у 2021 році в Україні

Передісторія подій

У засобах масової інформації з’явилися численні повідомлення, що ведення РРО 2021 в Україні нібито відстрочено на рік і стартує в січні 2022 року. Однак у листопаді минулого року Верховна Рада провалила законопроект, згідно з яким підприємці з певним розміром могли б і зовсім його не використовувати, а потім і інший, доопрацьований, з відстрочкою введення на рік дорогих пристроїв.

Незважаючи на протести під Радою і зіткнення мітингувальників з поліцією, поданий Зеленським новий законопроект про відстрочку мотивувався складними економічними умовами, викликаними коронавірусною пандемією. ВР в грудні минулого року, начебто пішла назустріч обуреним підприємцям і прийняла законопроект за №4439, незважаючи на ту обставину, що презентуючий документ назвав його недосконалим, що вимагає доопрацювання і не влаштовує ні депутатів, ні підприємців.

Терміни підтискали, і на удосконалення вже не залишалося часу, оскільки застосування РРО єдинниками мало розпочатися вже через місяць, а під будівлею, де засідали народні обранці, мітингували обурені натовпи ФОП.

Вжите формулювання дозволяє зажадати від кожного підприємця застосування касового апарату, оскільки виключення з перенесення склали представники сфер бізнесу, в якому є істотні ризики ухилятися від сплати повної суми податку. За великим рахунком, український уряд, з його цілеспрямованою політикою удушення малого і середнього бізнесу, лобіювання великих супермаркетів може віднести до неї єдинника будь-якої групи (крім першої), що перевищує 1 млн або 1,3 млн обороту.

Туманні роз’яснення

Введення РРО позиціонується, як засіб детінізувати доходи, що вислизають від оподаткування, збільшити потік надходжень до перманентно дефіцитного бюджету. Однак прості і програмні пристрої не потрібні єдиноподатникам 1 групи, незалежно від того, чим вони займаються, чи продають товари або послуги.

Система РРО в Україні

Зроблені Винятки для 2-4 груп, а в січні в список тих, кому потрібен касовий апарат, увійдуть всі підприємці, чий оборот більше 1,35 мільйона. Під це правило підпадають і ті, хто хоча б в одному кварталі 2021 року перевищив встановлений ліміт.

Обов’язкове застосування РРО для платників єдиного податку у 2021 році в Україні у таких випадках. Якщо:

  • минулорічний дохід перевищив мільйон гривень у 4 кварталі (роз’яснень по 1-3 немає);
  • у нинішньому році він склав 220 МЗП (по рівню з січня року, що настав, який фактично не відрізняється від встановленого в грудні 2020;
  • ФОП займається торгівлею ліками, медтоварами, ТСБТ, ювелірними виробами (розмір доходу в цьому випадку значення не має).

Поки всі інші єдинники 2-4 груп, підпадають в список тих, кому не потрібен касовий апарат в Україні. Починаючи з наступного року всім, хто потрапив під вибиту мітингами відстрочку.

Що робити

Наївні оптимісти в травні поточного року все ще вважають, що ситуація в країні може кардинальним чином змінитися. Однак надії на це мало, і ті, хто міцніше у фінансовому плані вже придбали апарати, оскільки не дочекалися повідомлення про відстрочку і твердо були мають намір продовжувати свою підприємницьку діяльність.

У таких людей є 2 виходи, які залежать від подальших дій, скоєних після придбання:

  1. Перший варіант виходу – якщо апарат не поставлений на облік в податковій, то залишити його в упакованому вигляді в затишному місці. Це річ дорога, її цілком можуть вкрасти і перепродати за половинну вартість нужденним.
  2. Другий, коли вже апарат зареєстрований – звернутися до фіскальної служби із заявою, щоб його тимчасово зняли з обліку. В цьому випадку доведеться звернутися ще й в сервісний центр, щоб його розпломбували після зняття з обліку.

Надії на скасування закону практично немає. Держава і влада зацікавлені в поповненні бюджету та реалізації касових апаратів. Відкат з придбання в країну вже отримано, тому депутати і не приймали так довго відстрочку впровадження. Після настання 2022 року, зміняться ліміти доходів, тому що в грудні буде підвищення МЗП, заплановане раніше на липень поточного року.

Якщо оплати через РРО вже проводилися, потрібно уточнити у фіскальних органах питання передачі даних з працюючого і відключеного апарату. У ЗМІ пишуть, що передавати не треба, але в Україні вірити ЗМІ не варто.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.