UKRjizn.com
Image default
Релігійні свята

Католицька Пасха в 2022 році

Великдень у віруючих католиків, так само як і у православних віруючих, вважається одним з найголовніших урочистостей кожного року. Святкування головної події означає щасливе Воскресіння Христа. Віруючі люди внесли чималу лепту в те, щоб Ісус воскрес з мертвих, про його повернення віруючі читали молитви, віддавали почесті і просили Небеса і благословення. Коли буде католицька Пасха 2022?

У наступаючому році така важлива подія для католиків трапитися 17 квітня. Однак дана дата позначена для католицької віри. Православ’я ж дане свято відзначає в інший день.

Католицька Пасха в 2022 році буде 17 квітня.

Католицька Пасха

Коли буде Великдень у католиків?

Помічено, що дати святкування православного і католицького Великодня істотно розрізняються. В деякі часи така відмінність становить близько 5-ти тижнів. Така відмінність спостерігається тому, що день відліку початку торжества проводиться за Юліанським і Грегоріанським календарем. Обидва календарі пов’язані з місячними фазами. В середньому помічено, що різниця святкування Світлого Великодня у католиків і православних віруючих різниться на 1 тиждень, але бувають і інші співвідношення за часом.

Вже на сьогоднішній момент точно можна вказати, Великдень в 2022 році якого числа у католиків. За календарними подіями це найважливіша релігійна подія трапитися 17 квітня. Католицька Віра більше слід принципам Грегоріанського стилю, тому світле торжество настає через один тиждень після весняного рівнодення і після першого повного місяця. Відзначається святкова дата обов’язково в неділю. Так чи інакше, торжество означає світлі моменти в житті кожної людини, єднання і загальну любов.

У давні часи урочиста літургія починалася напередодні святкування значущої дати, всі віруючі відвідували молитовну службу ввечері в Суботній день. Але деякий час назад звичаї трохи змінилися, з деяких часів і донині молитовне шанування Великодня проводиться в ранкову службу в недільний день.

Кожна католицька і православна Пасха в 2022 році відзначається з великим торжеством і шануванням. Багато людей знають, коли почнеться торжество, яким чином його потрібно проводити, але ось про те, як утворилося слово “Великдень”, знають не всі.

Великдень у католиків

Великдень в 2022 році якого числа у католиків

Існує кілька основних версій появи назви зазначеного свята. Якщо брати до уваги Єврейські основи, то слово “Великдень” означає повне позбавлення простого народу від болісного рабства і від різних прикрощів і бід. Як відомо, в біблійні часи ізраїльтяни перебували в суворому рабстві у жорстоких єгиптян. Зі звільненням народу і з’явився настільки знаменний день.

У православ’ї подія має дещо іншу основу. В даному випадку слово “Великдень” означає смерть і випробування. Свято присвячене тому, що Христос прийняв тяжкі муки для того, щоб ощасливити людей. Він страждав і був розп’ятий за свободу і благополуччя життя.

Традиції світлого свята у католиків

Як відомо, багато значущі релігійні торжества мають свої власні традиції і звичаї. Традиції святкування католицького Великодня 2022 цікаві і різноманітні.

Найголовнішою традицією даної події вважається благословення і освячення води і вогню. Починається даний обряд в Суботній вечір. У храм люди приносять воду і освячують її. Священна вода наділяється цілющими властивостями, щоденне її вживання допомагає кожній людині позбутися від сумних думок і від натисків нечистої сили. Вогонь також отримує свою велич. Причому, священний вогонь вважається потужною силою в боротьбі з недугами, хворобами і бідами. Обряд починається в храмі. Запалюється священна церковна свічка, потім читається молитва, після чого віруючий несе запалену свічку до себе в будинок і залишає її там до повного згоряння. Пахощі священного вогню в свічці допомагає усунути найстрашніші нечисті сили.

Традиції у католиків

У католиків перед святкуванням Світлого Великодня має місце бути піст. Дане утримання є не таким суворим в порівнянні з православ’ям. Католикам під час посту дозволяється за певними датами ласувати м’ясними та молочними стравами. Основна місія передвеликоднього посту полягає в очищенні духу від злих і недобрих думок. У день Великодня піст закінчується, а людина відчуває на собі дію священного ритуалу.

Безсумнівно, дата католицького Великодня в 2022 році безпосередньо пов’язана з фарбуванням яєць. Як і у православних віруючих на такий важливий святковий день в кожному будинку повинен бути накритий смачний стіл, де головними атрибутами теж служать великодні страви, зокрема, фарбовані яйця. Дуже важливо заздалегідь освятити всі приготовані страви. Тому з суботнього вечора приготований страви несуть в храм, проводять священний ритуал і приносять освячені вже страви додому. На наступний день, в дату найголовнішої події релігійного життя, можна ласувати смачними стравами, пригощати ними родичів і знайомих. Крім смакоти прийнято на Великдень дарувати самим ближнім своїм різні подарунки, це можуть бути, цукерки, натільні хрестики, квіти.

У той день, коли трапляється католицька Пасха в 2022 році, число свята завжди пов’язують з веселощами і великою радістю. Як правило, навіть природа радіє в цей чудовий день, на вулиці світить яскраве сонечко, а вся атмосфера повітря стає затишною і привабливою. У церковних храмах з самого раннього ранку починаються святкові молитовні служби, кожному католику рекомендується відвідати храм і взяти участь у співах. Обов’язково запалюються подячні свічки на честь спасіння і воскресіння Христа. Сам день проходить в святкових нотках, тому люди намагаються надіти красиві наряди, прикрасити свій образ за допомогою стрічок або бантів.

Для маленьких діточок Великдень є яскравим і барвистим днем, адже вони навіть великих дорослих радіють захоплюючим традиціям святкового дня. Малюки з радістю обмінюються пасхальними яйцями і різної випічкою, цілують і обіймають своїх батьків.

Великдень завжди проходить весело і урочисто, після свята у кожної людини залишається чарівний душевний настрій.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.