UKRjizn.com
Image default
Пророцтва

Кінець світу в 2020 році

Людей у всі часи цікавили не тільки нагальні проблеми, а й глобальні, такі як, наприклад, можливий наступ кінця світу. Цим питанням переймались почасти через страх втратити всі або для того, щоб мати можливість підготуватися до Апокаліпсису і пережити його. Вчені, люди, що володіють даром передбачення, представники стародавніх цивілізацій пророкували настання кінця всьому живому через природні катаклізми, космічних прибульців, ядерної війни та іншого. Зупинимося докладніше на їх прогнозах, які в підсумку не збулися. Визначимо ймовірність того, що в найближчому майбутньому всіх чекає неминуча загибель.

Що означає Кінець світу

Що означає Кінець світу

Найчастіше під кінцем світу мають на увазі припинення існування всього матеріального-людей, тварин, Землі, Галактик. Більшість чекає катаклізму вселенського масштабу, зоряних воєн, зіткнення з астероїдом, панування штучного інтелекту над людством і багато чого іншого.

Люди, що володіють альтернативною точкою зору, бачать в кінець світу не глобальне руйнування всього відчутного, а «перезавантаження» сприйняття людиною буття і перехід на більш високий рівень духовного розвитку.

Для атеїстів і оптимістів Кінець світу — це всього лише міф.

До речі, були придумані навіть «годинник Судного дня», які показують, скільки людству і всьому іншому залишилося часу до зникнення.

Передбачені Апокаліпсиси

Якщо приділити увагу всім існуючим передбачуваним датам зникнення всього живого, то матеріалу набереться на цілу книгу. Тому зупинимося на найбільш помітних з них.

Передбачені Апокаліпсиси

Друге Пришестя Христа

У першому столітті нашої ери (66-70 рік), через кілька років після смерті Христа юдеї, що входили в секту есеїв, пророкували його Друге Пришестя. Що сталося в цей час збройне повстання проти Римської імперії і уряду Юдеї, організоване Симоном Бар-Гіора, вони вважали заключним зіткненням перед кінцем світу. Про нього вони нібито вичитали в одкровеннях Іоанна Богослова. Але римляни захопили цього ватажка, повернули в Рим і стратили. Після такого ессеї зрозуміли, що моторошно прорахувалися.

Чергового Судного дня чекали вже через тисячу років після народження Христа — 1 січня 1000 року. Прийдешній Апокаліпсис був передбачений понтифіком Сильвестром II. Компанія з підготовки до кінця світу, пов’язана зі зміною тисячоліть і новим приходом Ісуса, призвела до того, що тисячі вірян вирушили в Єрусалим на месу, проводиться Папою.

Той факт, що передбачення так і не збулося, анітрохи Сильвестра II не збентежило і він змінив передбачувану дату апокаліпсису на 1033, відрахувавши тисячу років вже від дня смерті Христа. Передрік він цю подію в досить похилому віці, а сам так і не дожив до обіцяного дня.

1284 рік н. е.

Помилявся щодо загибелі світу і інший Папа Інокентій III, який пов’язав дату Апокаліпсису з 666-річчям заснування ісламу (1284 рік). Мусульман він розглядав як рабів Сатани, використовуючи це визначення для посилення віри християн. Однак, усвідомити свої прорахунки йому було не судилося, так як він помер за 50 років до цієї дати.

Великий потоп 1524

Астрономічна подія лютого того року – входження планет сузір’я Риб (водна стихія) було сприйнято в Лондоні як знак майбутнього планетарного потопу. Передбачалася неминуча загибель всієї цивілізації через відхід всіх материків і Островів під воду.

Жителі Лондона, сприйняли цю інформацію всерйоз, забиралися в той день на пагорбі, де в разі чого могли залишитися неушкодженими.

Однак, астрологи і інші люди зрозуміли, що глобальний катаклізм скасовується. Адже в місті в обіцяний день стояла на рідкість ясна і сонячна погода.

Чорна смерть в Лондоні

Йдеться про смертельну хворобу — бубонну чуму. Черговий її спалах в 17 столітті вбив тисячі європейців. Для Лондона в 1666 році низка фатальних подій, таких як загибель людей і сталася величезна пожежа, який спалював все на своєму шляху, стали трактуватися деякими релігійними сектами як Кінець світу. Але Лондон, на щастя, вижив. А життя в ньому поступово увійшла в свою колію.

Чорна смерть в Лондоні

1806 рік

Знаходилися і підприємливі шахраї, які вигадували різного роду фальсифікації для того, щоб залякати народ, створити сенсацію і заробити на цьому грошей. Однією з таких авантюристок була Марі Бейтман, що жила в 19 столітті. Вона оголосила всім, що її курка знесла яйця з написом, що розкривала точний час приходу Христа. Люди, які цьому вірили, приїжджали в місто Лідсі, де вона жила, щоб на власні очі побачити це незвичайне явище. Насправді ж це була звичайна підробка, на яйця вона і її помічник наносили напис спеціальним кислотним розчином і підкладали курці.

29 квітня 2007 року

Можливість дізнатися, чи настане крах всьому живому, людям випала ще два рази в 1982 і 2007 році. На цей раз Кінець світу передбачав Пет Робертсон в 1976 році. Але коли його прогноз не збувся, він зважився змінити його дату. Вона теж виявилася невірною. Чи зможе він ще раз щось передректи поки невідомо. Але він ще живий і, можливо, скоро він це зробить.

Як бачимо, практично всі пророцтва про кінець світу були спекуляціями на страху людей, адже провісникам було вигідно, щоб люди їм вірили. Кому-то вони дозволяли утримувати свій авторитет, іншим – просто наживатися.

Чи буде Кінець світу в 2020 році?

Спробою відповісти на питання про ймовірність настання кінця світу в 2020 році може служити звернення до все тим же прогнозам, але вже має розмитий характер. У таких прогнозах немає чіткої відповіді, чи буде Апокаліпсис, немає конкретних дат, не вказується точний час подій та вони зроблені в алегоричній формі. Вчені і просто ентузіасти ламають голову над працями Ностардамуса, намагаючись знайти в його словах щось певне і дізнатися, коли буде те чи інше подія. Не відрізняються точністю і пророцтва Ванги або Матрони Московської.

Астрономи розраховують можливу траєкторію руху астероїда «Апофіс», щоб визначити, чи загрожує Землі зіткнення з ним найближчим часом. Виявили його в 2004 році. Важить це небесне тіло близько 200 млн тонн. Зрозуміло, чому весь світ побоюється зіткнення з ним. Дати кінця світу, пов’язані з Апофісом кілька разів переносилися. Спочатку це був 2029 рік, потім 2036, а останні новини посилаються на 2068 рік.

Ще однією важливою передумовою для настання Кінця світу служить політичне протистояння світових держав. Високими темпами здійснюється переозброєння військових комплексів і створення нових видів зброї. Якщо агресія, зокрема Північної Америки не вщухне, то недалеко буде і до війни. А це прямий шлях до знищення всього живого на планеті.

Світові фінансові ринки зазнають труднощів, що імовірно призведе до чергової кризи. Він настане на думку аналітиків саме в 2020 році. США, на якій зав’язані всі світові Фінанси, понесе колосальні втрати. Яким чином ця країна зазвичай реагує на подібні ситуації? Як показує історія – розв’язуванням військових конфліктів. А такий розвиток подій вкрай небажано при нинішній хиткій обстановці в світі.

Правда чи брехня все що стосується Кінця світу вирішить для себе кожен самостійно. Але те, що є передумови для його виникнення заперечувати, напевно, не варто. Піде людство більш досконалому шляху розвитку або деградує залежить від кожного жителя планети, його ставлення до свого життя і життя тих, хто живе поруч.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.