UKRjizn.com
Image default
Економіка

Китайські компанії залишають Нью-Йоркську фондову біржу

За оцінками експертів, конфлікт між американським регулятором ринку цінних паперів і китайськими компаніями, які торгують своїми акціями на біржах у США, призведе до того, що п’ять великих державних китайських компаній незабаром покинуть Нью-Йоркську фондову біржу (NYSE), а в майбутньому кількість таких компаній може зрости.

Минулого тижня китайські компанії Sinopec, China Life Insurance Company, Aluminium Corporation of China Limited, PetroChina та Sinopec Shanghai Petrochemical оголосили про добровільне вилучення з лістингу NYSE.

Інвестори, які раніше придбали акції п’яти компаній, обміняють свої депозитарні розписки, що торгуються в США, на акції тих самих фірм, акції яких торгуються на біржі в Гонконзі. Однак, поки що не цілком зрозуміло, що цей догляд означає інвесторам, які володіють акціями сотень китайських фірм, які поки що присутні на американських біржах.

Після виходу п’яти компаній тільки China Eastern Airlines і China Southern Airlines залишаться великими китайськими державними фірмами, акції яких представлені на фондовому ринку США.

Деякі інші великі китайські компанії або виключили свої акції з лістингу в США, або планують це зробити. Didi, що базується в Пекіні, компанія на замовлення таксі, була виключена з лістингу під тиском уряду КНР на початку цього року. Цього тижня мережа фаст-фуду Yum China Holdings оголосила про перетворення своїх поточних вторинних лістингів акцій у Гонконгу на первинний лістинг, що спростить вилучення акцій із біржового списку. Минулого місяця гігант електронної комерції компанія Alibaba зробила такий самий крок.

У недавньому інтерв’ю CNBC колишній президент NYSE Том Фарлі сказав, що з економічної точки зору відхід п’яти китайських державних компаній — це не подія. За його словами, ці компанії не ведуть широку торгівлю в США.

Однак Фарлі додав, що цей крок має дуже важливе значення, оскільки це відкриває двері для відходу з американського фондового ринку приватних великих китайських концернів, включаючи Alibaba та JD.com.

У грудні минулого року Комісія з цінних паперів та бірж (SEC) завершила розробку нових правил, які дозволили агентству заборонити торгівлю акціями китайських фірм, які не відповідають вимогам регулятора.

Нові правила були написані для реалізації Закону про притягнення іноземних компаній до відповідальності від 2020 року, який був прийнятий Конгресом з явним наміром змусити китайські фірми, акції яких торгуються на американському фондовому ринку, доводити, що вони не контролюються урядом Китаю, і примушувати їх до дотримання правил, які вимагають прозорості ведення бізнесу.

Станом на 7 серпня SEC помістила 162 китайські фірми до списку компаній, яким загрожує заборона торгівлі акціями через недотримання закону.

Заборона на лістинг у США набирає чинності лише після того, як буде встановлено, що та чи інша компанія порушує вимоги до звітності протягом трьох років поспіль, починаючи з 2023 року.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.