UKRjizn.com
Image default
Новий рік

Китайський Новий Рік 2022

Китайський Новий Рік («Чунь цзе») – найулюбленіше і очікуване свято в Піднебесній. Ще його називають святом весни, а відзначається він кожен раз в різний час.

Китайський Новий Рік
к

Як визначити дату настання китайського Нового року? У яких числах він відзначається в 2022 році і скільки днів тривати? У чому особливості даного торжества і як його святкують в Китаї?

Які страви новорічного столу принесуть в сім’ю удачу? Що таке “конверти Хунбао” і чому вони користуються такою неймовірною популярністю в китайських сім’ях?

Дати святкування Китайського Нового року

У жителів Піднебесної прийнято відзначати Новий рік двічі. Перший, в ніч з 31-го грудня на 1-е січня, згідно з григоріанським літочисленням, тобто також як і у нас.

Другий же обчислюється за місячним календарем і завжди знаходиться в межах між 21 січня і 21 лютого. Щоб визначити, коли починається і закінчується святкування, необхідно заглянути в місячний календар.

Друге молодик після зимового сонцестояння і є день, з якого починається святкування почав нового року в Китаї.

У 2022 – му році, коли кермо влади дістаються білого металевого Щура, Новий рік в Китаї починається 25 січня, а закінчується з настанням свята ліхтарів-10 лютого. Точний час настання нового року в Піднебесній за часом Пекіна — 05:03 год/м (по Москві це 00:03 год/м).

Як відзначають Китайський Новий Рік

Цікаво те, що в Китаї це вже буде 4718 рік, адже відлік було розпочато з моменту приходу до влади імператора Хуан-ді. Сталося це в 2637 році до н.

Символи Нового року в Китаї

Китайський Новий рік, він же Свято Весни, символізує собою єднання трьох складових: дванадцяти зодіакальних тварин, п’яти стихій і п’яти колірних відтінків, два з яких мають кілька варіацій. Цікаво те, що комбінація: тварина – стихія – колір збігаються тільки один раз в 60 років.

Так склалося, що 60-ти річний цикл починає Зелена дерев’яна Щур (нове коло почався в 1984 році) і закінчує чорна водяна Свиня (закінчення чинного циклу в 2044 році).

Як відзначають дане торжество?

У Піднебесній святкування тривати 15 днів, при цьому офіційними вихідними є тільки перші 7 днів. На всі інші дні, скільки триває Китайський Новий рік, співробітники компаній і фірм намагаються взяти відпустку, щоб вдосталь насолодитися відпочинком.

Цікаво: у Китаї найкоротша офіційна відпустка в світі – 2 дні на рік.

Ялинку, яка в Росії, вважається символом Нового року, в Китаї замінює мандаринове дерево. Мандарини в Китаї не ростуть, тому ці дерева, що приносять багатство і процвітання, вирощують штучним способом. Колір мандарин-оранжево-жовтий, вважається кольором щастя.

Новорічні традиції

Феншуй-давня філософія східних мудреців, яка в змозі надавати позитивний вплив на людину, його сім’ю і будинок.

Китайський Новий Рік

Якщо дотримуватися всіх правил даної філософії, то життя може кардинально змінитися в бік поліпшення. Що ж з себе представляють феншуй-традиції на Новий рік в Китаї:

  • Перш за все, необхідно налаштуватися на позитивний лад, відігнати злі помисли і неприємні спогади.
  • Для того, щоб потоки позитивної енергії проникли в будинок, слід провести генеральне прибирання житлового приміщення. Підмітання кімнат здійснюється за принципом: від дверей до центру.
  • Зустрічати свято слід тільки в новій обновці.
  • Варто пам’ятати про рідних і по можливості зустріти свято в колі найближчих людей.
  • Новий Рік, якого числа він не настав би, завжди повинен бути гучним і яскравим: хлопавки, петарди, феєрверки, запалені бамбукові полички створюють незвичайну атмосферу тепла, світла і затишку.
  • Особливу увагу варто приділити прикрасі будинку і вибору одягу. Тут повинен домінувати той колір, який символізує майбутній рік.

Подарунки на свято

Одними з найбільш бажаних і вагомих подарунків в Китаї на Новий рік є червоні конверти Хунбао, в яких знаходяться грошові знаки. Дітям зазвичай кладуть суму в 100-500 юанів (1 юань – 0,14 у.е), а дорослим — від 500 до 2000 юанів.

Новорічний стіл в Китаї

Головним застіллям за весь період свята є «вечеря возз’єднання», на який напередодні Нового року збирається вся сім’я. Для даної вечері готуються страви, інгредієнти, назви і зовнішній вигляд яких, мають особливо значення.

Риба, приготована на пару, а це може бути карась, короп або сом, вважається «родзинкою» святкового столу. Святковий стіл в китайських сім’ях прийнято накривати в усі дні святкування Нового року. І кожен раз на ньому має бути достаток традиційних частувань, які повинні сподобатися гостям.

Як зустрічати Новий 2022 рік?

У Китаї на Новий Рік насамперед протягом декількох годин лунають канонади феєрверків і петард, які супроводжуються вереском автомобільних сирен і сигналізацій.

Гуркіт, шум і гам покликані відлякати злих духів і залучити в будинок добрі божества. Також треба ще знати, як правильно запускати феєрверки і петарди, на які щорічно витрачаються колосальні гроші.

Адже це не так просто зробити. Щоб і безпечно було, і за традицією… серед розваг в Китаї на Новий Рік актуальними є: пісні, танці, конкурси на спритність і кмітливість. Зустріти Новий Рік безпосередньо в самому Китаї дороге задоволення, і далеко не всякий бажаючий може дозволити собі відправитися в Піднебесну.

Але є інтернет. Святкові фотографії та картинки з всесвітньої павутини, допоможуть хоча б віртуально зануритися в дивовижну атмосферу свята.

Що заборонено робити в період торжества?

Багато що з того, що можна робити, а чого не можна в традиціях Китайського нового року співзвучно з урочистостями, які святкуються в Росії.

Зокрема, бажано провести цей день в колі сім’ї, не сваритися, не лихословити і розрахуватися з боргами. При цьому є дивні і вельми незвичайні традиції, яких слід дотримуватися, щоб не упустити удачу в майбутньому році.

Отже, що не можна робити в Свято?

Не можна вбиратися в одяг чорного (символізує невдачу) або білого (траурний наряд) кольору.

  • Мити голову і користуватися ножем в першу добу торжества.
  • Зустрічати Новий рік в спальні і вітати один одного там же.
  • Не варто згадувати про минулий рік і за столом вимовляти слово «чотири», адже так в перекладі з китайської називається «смерть».
  • Якщо в будинку плаче дитина, то його потрібно якомога швидше заспокоїти, Бо сльози немовляти можуть принести невдачу.

Привітання З Новим роком

Особливі побажання і привітання зі святом в цей день звучать по всьому Китаю.

Батькам бажають здоров’я і довголіття, співробітникам по роботі – стрімкої кар’єри і процвітання в бізнесі, студентам – прогресу в навчанні, а рідній родині – щастя і благополуччя.

У неформальній обстановці з найближчими людьми в привітаннях можна і пожартувати. “Щастя тобі і добра! Давай мені мій червоний конверт!”Китайський Новий рік – це саме сімейне, найгучніше (від гуркоту салютів і петард) і наймасштабніше торжество в Китаї, яке щорічно відвідують понад сотні тисяч туристів з усього світу.

Адже свято має бути справжнім святом. Веселим, барвистим і незабутнім! І кожен Новий Рік Китаю вдається здивувати світ по-справжньому…

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.