UKRjizn.com
Image default
Календар

Класна година 1 вересня 2022–2023 навчального року

Класна година 1 вересня 2022--2023 навчального року-особливий захід, що проводиться для учнів усіх загальноосвітніх закладів. Йому в рамках шкільної програми приділяється особлива увага, так як це важливе вступне заняття, що виконує кілька функцій. У статті розповідається про особливості проведення, завдання та тематику класної години.

Суть класної години

Класна година, що влаштовується у всіх школах в День Знань першого вересня – це не зовсім урок, що проводиться в навчальному стандартному форматі. У цю дату всі учні повертаються в загальноосвітні установи після літніх тривалих канікул, а першокласники тільки вступають на шлях навчання і знайомляться зі шкільними правилами.

Класна година проводиться з виховними та ознайомчими цілями, щоб педагоги і учні побачили один одного, влилися в освітній процес після тривалої перерви, а також обговорили актуальні проблеми, що стосуються Росії і всього світу в цілому.

Суть класної години

Історія і традиції класної години

Класний час був введений ще за часів СРСР і вперше відбувся в школах в 1984-му році. З того часу перше вересня стало офіційно не навчальним днем, а загальновиховним, ознайомчим. Далі класний час став щорічним і фактично обов’язковим, його головними напрямками були знайомство учнів з педагогами, налагодження соціальних зв’язків і контактів в колективах, настроювання на навчальний лад.

Класна година стала доброю традицією і почала об’єднувати учнів шкіл, сприяти згуртуванню. Захід тепер влаштовується регулярно щороку. Під час його проведення прийнято піднімати питання, що стосуються батьківщини, становлення особистості, сім’ї, отримання знань.

Завдання класної години

Педагог в ході проведення класної години повинен досягти кілька ключових важливих цілей:

 • Налаштувати учнів на навчальний лад і робочу хвилю. Після тривалих канікул школярі розслаблені, тому важливо дати їм зрозуміти, що почалося навчання, і пора ставати більш дисциплінованими.
 • Знайти з учнями спільну мову, налагодити контакт. Педагог повинен продемонструвати позитивний настрій і лояльне ставлення, але при цьому не підірвати авторитет.
 • Об’єднати всіх однокласників, згуртувати колектив. За літо учні одного класу відвикли один від одного, можливо, знайшли нових друзів або знайшли нові захоплення. Класний керівник може запропонувати спільну справу, актуальні для всіх заняття.
 • Прищепити правильні моральні якості, норми моралі і життєві принципи.
 • Обговорити актуальні для суспільства і країни проблеми, побічно або безпосередньо стосуються школярів.
 • Пояснити основні обов’язки кожної людини перед собою, близькими людьми і сім’єю, батьківщиною і державою.

Досягнення цих цілей – головне завдання класного години, адже школа – це місце, в якому підростаюче покоління не тільки навчається, а й розвивається як особистість, пізнає світ, набуває життєві принципи і обзаводиться друзями.

Визначення тематики

Вважається, що тематику класних годинників повинні визначати класні керівники. Але насправді вибір здійснюється з урахуванням рекомендацій російського Міністерства освіти і глобальних світових проблем. Єдиний класний час проводився у всіх загальноосвітніх установах до 2018-го року: теми задавалися Міносвіти і були обов’язковими для російських шкіл. Але з 2018-го року міністром Ольгою Васильєвої було прийнято рішення скасувати загальні і стандартні для всіх щорічні тематики.

Тепер право вибору тем класних годин надається безпосередньо педагогам, є класними керівниками і займаються організаційними моментами на рівні класів. Але, як правило, вчителі погоджують обрану тематику із завучем або заступником директора з виховної роботи. Нерідко підключаються шкільні психологи.

Завдання класної години

Важливо! Щоб класний час пройшов з користю для учнів, на ньому повинні підніматися актуальні теми і глобальні питання, важливі для всіх росіян, особливо шкільного віку.

Корисна інформація! Тематика класних годин може визначатися або коригуватися на рівні місцевих муніципалітетів. Іноді в школи подають запити установи, що не мають прямого зв’язку зі сферою освіти. Так, якщо в регіоні склалася особлива небезпечна обстановка, то це питання неодмінно буде підніматися під час класних годин.

Теми класних годин

Теми класних годин різноманітні, і при виборі слід враховувати не тільки актуальні для країни питання та глобальні проблеми суспільства, але й інтереси учнів, а також їх вікову категорію. Нижче в таблиці представлені загальні тематики для школярів з розподілом по класах:

Вікова категорія школярів

Зразкові тематики класних годинників

 • З 1-го класу по 4-ий
 • «Дружба і друзі», «Урок миру», «Моя батьківщина – Росія», «Я і моя сім’я», «ОБЖ: правила безпеки і поведінки в школі та вдома», «Я і школа: знайомство зі знаннями».
 • З 5-го по 7-ий клас
 • “Я-патріот«,” про важливість сім’ї та сімейні цінності”, “Історичні подвиги Росії”, “Пам’яті героїв країни і міста”, ” Спорт, ти-життя!«,» ЗСЖ: у здоровому тілі – здоровий дух«, “мої здібності і таланти”.
 • 8-ий і 9-ий класи
 • «Світ сповнений добрих справ», «Голуб миру», «Волонтерство і суспільство», «Моє місце в суспільстві: чим я буду в нагоді», «Шкідливі звички: захисти себе від небезпеки», «Мої права і обов’язки».
 • 10-ий, 11-ий класи
 • “Про професії: ким я бачу себе в майбутньому” « “що очікує після закінчення школи: початок дорослого життя”,» Війна і світ: конфлікти і мирне врегулювання«,»Росія – моя країна”.

Особливості проведення та структура класної години

Класна година – це не стандартний звичайний урок, а заняття поза навчального формату, яке повинно проходити оригінально і цікаво для учнів. Структуру і форму визначає класний керівник. Це може бути формат живого обговорення, бесіди, оповідань відомих людей, конкурсу або вікторини, дискусії або навіть екскурсії. Найголовніше, щоб виконувалися ключові завдання, і всі школярі зацікавилися і отримали щось нове для себе.

Структура класної години включає:

 • Привітання учнів з Днем знань. Педагог може висловити свої побажання і озвучити напутні слова.
 • Організаційні моменти: знайомство школярів один з одним (якщо клас тільки сформований) та з педагогом, оголошення ходу заняття і основних тез.
 • Безпосередньо обговорення основної теми класної години.
 • Важливо! Зазвичай вчитель розробляє певний сценарій заняття і дотримується його. Але якщо педагог бачить, що учні не зацікавилися, то він може використовувати запасний план або імпровізувати, враховуючи настрій і думки школярів.

Коли пройде класний час?

Традиційно День Знань відзначається першого вересня, яке може випасти на будь-який день тижня: в 2022--2023-му році це неділя. У зв’язку з цим виникає питання: чи будуть переносити 1 вересня? За регламентом неділя є вихідним днем, в який ніякі заняття не проводяться. З цієї причини в більшості шкіл класна година відкладеться на 2 вересня 2022--2023 року.

Але класна година не є повноцінним уроком в традиційному розумінні, тому в деяких загальноосвітніх установах перше вересня стане датою його проведення. Питання про дату заходу має вирішуватися на рівні школи директором.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.