UKRjizn.com
Image default
Податки

Коди УКТВЕД в Україні в 2020 році

Ведення торгівлі з іншими країнами зараз є невід’ємною умовою існування будь-якої держави. Багато компаній ведуть зовнішньоекономічну діяльність і їх робота, перш за все, спрямована на світовий ринок. При укладанні угод будь-яким подібним підприємствам або установам обов’язково доводиться використовувати УКТЗЕД – спеціальний класифікатор, за допомогою якого можна визначити код будь-якого товару. Тому підприємцям обов’язково потрібно знати, зміняться з 1 січня 2020 коди УКТЗЕД в Україні, і що взагалі являє собою цей класифікатор.

Коди УКТВЕД в Україні

Детальніше про зовнішньоекономічну діяльність та про сам класифікатор

Зовнішньоекономічна діяльність являє собою сукупність виробничих і торгових операцій з боку підприємств, установ і фірм, що спрямовані на співпрацю на світовому ринку згідно раніше розробленої і встановленої стратегії. В Україні зовнішньоекономічна діяльність почала розвиватися наприкінці 1980-х років. Під час укладання угод кожен товар або певний вид робіт отримує свій спеціальний код відповідно до Класифікатора, який і називається УКТЗЕД.
УКТЗЕД-це українська класифікація товарів для зовнішньоекономічної діяльності.

Даний перелік був складений на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів, послуг і робіт, що використовується у всьому світі. Веденням і доопрацюванням українського класифікатора займається відповідний орган виконавчої влади, обраний представниками Кабміну. При цьому орган відповідає за оповіщення структур при зміні класифікатора, поширення інформації про його правильному застосуванні, деталізацію всієї системи на національному рівні і не тільки.

Де використовуються ці кодування?

Існує ряд випадків, де саме використовується сам класифікатор, а також коди, які містяться в ньому. Перш за все, даний документ використовується при митному оформленні товарів, а також при нарахуванні мит, податків, різного роду платіжок. Водночас Класифікатор необхідний для складання договорів, встановлення походження товарів, наприклад, при переробці.

работа бухгалтера

Коди незмінно використовуються при складанні документів на експорт або ж імпорт різного поду продукції і при заповненні накладних.

Виходить так, що класифікатор стане незамінним помічником при веденні справ на міжнародному ринку. Якщо планується розвивати співпрацю з іноземними компаніями та установами, а також вести з ними постійну торгівлю, то без УКТЗЕД не обійтися.

Коди УКТВЕД в Україні в 2020 році

Згідно з останніми даними, в класифікатор поки не будуть вноситися будь-які зміни, а тому коди УКТЗЕД в Україні в 2020 році залишаться колишніми, як і сама структура документа. Коди, які даються товарам, можуть складатися з чотирьох, шести або навіть десяти цифр. Наприклад, код 0703 має ріпчасту цибулю, часник, порей і шалот. Сам УКТЗЕД складається з 21 розділу, в кожному з яких є групи, а в групах містяться коди певних видів товарів. Структура коду виглядає наступним чином:

  1. Перші дві цифри – товарна група.
  2. Перші чотири цифри – товарна позиція.
  3. Шість перших цифр – товарна підпозиція.
  4. Десять цифр коду – товарна підкатегорія.

Виходить так, що будь-який вид товарів має свій певний код, завдяки чому в торговому обороті він сприймається однаково будь-якими країнами, незалежно від комерційної назви. Саме тому правильне визначення коду і використання УКТЗЕД при веденні зовнішньоекономічної діяльності має настільки велике значення.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.