UKRjizn.com
Image default
Релігійні святаСвята

Батьківський день 2022 року

Напевно, багато хто чув про цей день. Однак, не всі знають про сенс і призначення цього свята. У народі його називають другий Великоднем і призначена вона для найближчих людей, які пішли в інший світ. Коли буде Батьківський день 2022 і, як правильно його відзначати, ця стаття.

Батьківський день

Виникнення свята

Це торжество має глибоке коріння. Наші предки з давніх часів віддавали данину поваги померлим предкам. У цей день в язичницькі часи влаштовувалися веселі святкування. У різних місцях свято має різні назви.

В одних-свято називають Радоницею, в інших Радуницею або Радовницею. Як стверджують історики, така назва невипадкова, і пов’язана зі словом радість. У цей день покладається радіти і розділяти цей настрій з померлими людьми.

Після приходу християнської релігії ця традиція не зникла, незважаючи на те, що церква намагалася усіляким чином викорінити в пам’яті народу це торжество.

З часом народні традиції, які прожили століття, були інтерпретовані по-новому. Зараз православна церква вважає, що в цей день всі віруючі повинні поділитися радістю Воскресіння зі своїми померлими родичами. Звідси назва-друга Пасха. Єдине проти чого виступає церква, це надмірне веселощі з вживанням алкогольних напоїв.

Якого числа Батьківський день 2022?

 “Великдень для мертвих” не має фіксованої дати. Вона залежить від часу світлої неділі. Як відомо, воно постійно змінюється. Батьківський день відзначається на дев’ятий день від пасхальної неділі.

Щоб дізнатися конкретну дату в 2022 році, необхідно заглянути в православний календар і дізнатися, коли буде Великдень. Відрахувавши 9 днів, отримаємо дату головного батьківського дня. Радониця завжди відзначається у вівторок.

Батьківський день - Радониця

Отже, в 2022 році:

  • 02.05.2022 (Пасха);
  • Батьківський день відзначається 11.05.2022.

Батьківський день, згідно з церковним статутом

Православна церква не вважає Радуницю святом. У цей день в храмах не проходить особливе богослужіння. Проте, заупокійну молитву можна почути під час служби. Спів літії за покійними припиняється у Великий четвер і поновлюється саме на Радовницю.

Після Великодня, згідно з церковними канонами, настає Фоміная тиждень. Вона починається з Антипасхи, яка відзначається в наступну неділю після Великодня.

У народі цей день називають ще червоною гіркою. Фоміная тиждень стартує в 2022 році 09.05.2022 року і триває до суботи. Основні поминальні заходи проходять саме у вівторок на Радоницю.

Як прийнято відзначати Батьківський день?

В різних регіонах Росії цей день проходить по-різному. Практично повсюдно в цей день люди приходять на кладовище, щоб вшанувати своїх померлих родичів.

Перед святом прийнято заздалегідь прибрати могили предків, очистити від зайвої рослинності, сміття, опалого листя і т.п. якщо є необхідність, могили оновлюються або фарбуються свіжою фарбою.

Згідно язичництва, людина до кінця не вмирає. Гине тільки тіло. Душа переміщається в інші світи і завжди може повернутися на Землю, щоб відвідати спадкоємців. Зазвичай, це відбувається раз на рік.

З цим пов’язана традиція залишати на могилах їжу і виливати на землю вино. Православна церква не поділяє таку точку зору. Вона не пов’язує цей день із загробним життям і виступає проти пияцтва на могилах.

У православних вважають, що краще віддати їжу нужденним, ніж залишати її на могилах. Згідно з церковними законами, перед тим, як відправитися на кладовище, потрібно обов’язково сходити в храм. Там необхідно причаститися і замовити панахиду. Тільки після цього можна вирушати до могил предків.

Що прийнято готувати на Радоницю?

 В цей день готують ті ж страви, що і на справжній Великдень. Обов’язково фарбують яйця і печуть паску. У деяких регіонах роблять і кутю.

У Батьківський день стіл повинен рясніти найулюбленішими і смачними стравами сім’ї. Наші предки з небес повинні бачити, що ви раді життю і користуєтеся всіма її благами.

Церква пропонує частиною їжі поділитися з жебраками і нужденними. У деяких місцевостях люди несуть крашанки, кутю і паски на могили, щоб порадувати померлих предків.

Що дозволено і чого не варто робити в батьківський день?

Цей день не є вихідним і святом в православ’ї, тому не існує заборони на важку працю. У Батьківський день потрібно сходити до церкви і помолитися за покійних родичів. Якщо такої можливості немає,то в храм можна сходити в будь-який день тижня. Це період з 09.05.2022 по 16.05.2022.

Можна також знайти кілька хвилин для молитви вдома біля образу. При цьому потрібно обов’язково запалити свічки. У деяких людей також може не бути можливості відвідати могили близьких.

Це також можна зробити протягом тижня після Червоної гірки. Головне, заздалегідь прибрати після зими могили до важливих православних свят: Великодня та ін.Вам буде дуже незручно перед сусідами, які побачать недоглянуті могили.

Увечері можна всією сім’єю зібратися за круглим столом, запалити свічки і згадати всіх своїх померлих родичів. У цей день не дозволено зловживати алкоголем і лаятися. Вашим предкам точно не сподобатися така поведінка.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.