UKRjizn.com
Image default
Фінанси

Коли буде черговий транш МВФ для України в 2020 році, останні новини

Ситуація в Україні залишається як і раніше нестабільною. Населення турбується, що ж буде далі, чого їм чекати. Всіх цікавить, що ж зробить нова влада для позитивних зрушень. Адже досі залишається відкритим питання, коли буде транш МВФ для України в 2020 році.

транш МВФ для України

Чи дадуть Україні транш у 2020 році?

Відповідно до нововведеної програмою МВФ, транш повинен був надійти ще до кінця 2019 року в розмірі двох млрд. доларів. У 2020 і 2021 роках очікувалися приблизно схожі суми.

Національний банк України повідомив про це в соціальній мережі, на їх сторінці в Facebook. Там говорилося про те, що Україна дуже потребує співпраці з МВФ на тривалий термін, у сумі від 5 до 10 млрд. доларів. Адже нова програма означатиме зелене світло багатьом інвесторам. Це відкриє для вітчизняних підприємців багатьох зарубіжних партнерів.

Якщо все це станеться, як і планують, то реформи триватимуть. Також Нацбанк заявив про те, що зараз міжнародний резерв достатній для того, щоб згладити коливання на валютному ринку і виконати зобов’язання уряду.

Якщо транш від МВФ для України все-таки відбудеться, то держава візьме на себе нові зобов’язання, згідно обраної програми. Кажуть, що угоди не будуть значно змінені від тих, що були раніше. Адже в 2018 році, Україна стала співпрацювати з МВФ за новою програмою, яка називається stand-by. Програма була терміново замінена, і вона відрізняється від звичайного фінансування розширеного характеру для країн, які переживають кризу і тут же потребують коштів.

Нова партнерська програма підходить тільки для країн, які мають збалансовану і зростаючу економіку, але не можуть впоратися з деякими питаннями самостійно, і яким потрібна підтримка. Дана програма може надати Україні 4 млрд. доларів, якщо Київ звернеться з таким проханням до весни в 2020 році.

Зараз найбільша проблема України це борги за попередні роки. Національний банк України підрахував планові валютні виплати на цей рік, сума складає близько 17 млрд. доларів.

транш МВФ для Украины

Передумови траншу 2020 року

Візит представників МВФ в Україну, що відбувся в перші тижні нового правління, повинен був розставити на свої місця всі питання про надання чергового траншу Україні. Експерти повинні були обговорити всі деталі траншу, який становить 1,4 млрд. доларів за програмою stand-by. Але хід процесу змінила також і нова влада. Адже експерти МВФ вирішили покинути столицю України вже на другий день після приїзду. Тоді вже було відомо про призначення глави Адміністрації президента, А. Богдана і про те, що президент зібрався розпускати Раду. Але пізніше, інформація була спростована самими представниками МВФ.

Ще більше розохотив усю ситуацію олігарх Коломойський, який дав президенту України раду, оголосити дефолт у країні, через неможливість розрахунку за боргами із закордонними кредиторами.
Тоді МВФ заявили, що не дадуть Україні транш у розмірі 1,4 млрд. доларів до того часу, поки не запрацює новий уряд. Поки Україна виконує умови програми, можлива і співпраця.

Коли дадуть транш?

«За оптимістичним сценарієм, якщо нове сформований уряд запрацює у вересні, то транш можна буде отримати вже до кінця 2019 року», – повідомляє Рожкова. Вона також сказала, що Україні потрібно буде погасити за 2019-2020 рік значну суму грошей державного боргу.

Україна зараз дуже потребує траншу, який просто необхідний для підтримки фінансової стабільності в країні. Якщо ситуація не стабілізується, може наступити навіть технічний дефолт. Це ситуація, при якій країна не може розрахуватися за кредитними обов’язків. Так що дата траншу МВФ для України в 2020 році ще невідома. Співпраця з МВФ для України, зараз ключова, але вона залежить від багатьох факторів.

Сюди також належать і судові позови колишніх власників Приватбанку, які вони подавали в суд з приводу його націоналізації.
Протягом 2019 року Україна повинна була отримати 2 транші, але влада України не зовсім дотримувалися рекомендацій МВФ з приводу встановлення ліберальних цін в країні на газ. Дослідники з американського холдингу, який займається аналітикою світових фінансів, обгрунтували, чому отримання траншу по вищезазначеній програмі дуже малоймовірно. Але точне рішення МВФ ще не відомо.

зарплата

Але один з піків погашення боргу Україна вже пройшла в 2019 році, наступний призначений на вересень, тоді потрібно буде виплатити 1,6 млрд. доларів власникам єврооблігацій і МВФ. Якщо ж умови програми не будуть дотримані, то скоріш за все траншу МВФ для України в 2020 році не буде.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.