UKRjizn.com
Image default
Фінанси

Коли буде черговий транш МВФ для України в 2021 році?

Транш від МВФ-основний предмет сподівань прийнятого народними обранцями державного бюджету на поточний 2021 рік. Основні надії уряду, що знаходиться під зовнішнім управлінням і вже не приховує своєї залежності від західних партнерів, були на чергову порцію коштів. Зовнішній борг країни вже досяг катастрофічних розмірів.

МВФ та Україна

Жаданий транш

За скромними підрахунками, кожен українець, який не брав грошей в борг у Міжнародного валютного фонду, вже повинен двадцять тисяч доларів тільки за відсотки, які доведеться виплачувати не дітям, так онукам. Патріотичні сайти відкритим текстом визнають, що нинішньому уряду просто нізвідки взяти гроші на витрати, передбачені бюджетом-2021, прийнятим після довгих дебатів. Міністр фінансів, даючи інтерв’ю проукраїнському виданню, заявив відкритим текстом, що транш МВФ для України – базовий сценарій, причому єдиний для нинішньої влади, і без нього країні буде вкрай некомфортно.

Кількома тижнями раніше голова фінансового комітету Д. Гетманцев повідомив, що без траншу прожити буде складно, але можна, катастрофою це не стане. У багатьох новинних виданнях ця фраза стала цитатою дня. Подальші обіцянки були залишені за кадром, і не випадково, оскільки вкрай оптимістично налаштований політик обіцяв країні виконання нездійсненних бажань-стабільність фінансової, валютної та гривневої маси.

Про переговори, що завершилися з негативним результатом, він висловився категорично: мовляв, незважаючи на всі грошові потреби, незалежна Україна повинна вступати в співпрацю з міжнародними партнерами так, щоб не обмежувати інтереси простих українців. Нагадаємо, що цей політик розробив закон Про лібералізацію штрафів за неофіційне працевлаштування, щоб не вбивати бізнес. Але зусилля виявилися марними, оскільки підняли мінімалку. А грошові санкції в Україні вимірюються прожитковими мінімумами або мінімальними зарплатами.

Що відомо

Й. Люнгман, який очолює представництво МВФ на території країни, повідомив, що йому невідома точна дата траншу МВФ для України в 2021 році. Немає інформації і про приблизні терміни майбутнього виділення. Цьому перешкоджає низка питань, які МВФ має намір з’ясовувати у Києва.

Борги України

Нагадаємо, що наприкінці першого півріччя 2020 року, Міжнародний валютний фонд затвердив для України спеціальну програму:

  1. Її дія була розрахована на півтора року.
  2. Перший транш був негайно виділений і склав 1,2 мільярда.
  3. Другий, на який передбачалося покрити деякі бюджетні витрати, очікувався в лютому поточного року.

В кінці зими програма була переглянута, і у виділенні другої порції грошей відмовили, через недостатність економічного прогресу.

В рамках звичайної риторики, властивої фінансовим організаціям такого роду, Й. Люнгман заявив, що МВФ не має наміру відмовлятися від співпраці і буде підтримувати Україну, але на питання, коли буде транш МВФ для України в 2021 році, ні у нього, ні у присутніх не знайшлося жодної відповіді.

Цікаві факти

НБУ повідомило “Економічній правді” про те, що за 6-ти річний період країна неодноразово перераховувала гроші МВФ. Серед проведених мільйонних виплат є 65 млн доларів за транші, яких за фактом не отримала (не вибрала). Право на переказ чергового грошового переказу (хоча б для того, щоб компенсувати виплачену комісію), можна отримати за умови виконання деяких вимог:

  • провести анулювання скасування КС України низки антикорупційних законів, що не відповідали законодавчим нормам країни (з цього приводу розгорілася битва президента з вищим органом конституційного контролю країни);
  • щодо драконівських поборів і збільшення оподаткування все ще є розбіжності, правда, вже ” несерйозні»;
  • МВФ не влаштовує судова реформа, ціни на газовому ринку і вартість електроенергії для населення;
  • якщо всі ці вимоги не задовольнити, траншу МВФ для України в 2021 році не буде.

Марченко заявив, що Уряд працює над формулюванням майбутніх зобов’язань. Це означає, що Д.Гетманцев або надмірно наївний, або недооцінює можливостей своїх побратимів при владі за ступенем бажання прогнутися за гроші. І. Уманський, екс-міністр фінансів, характеризуючи реальну ситуацію в економіці сьогоднішньої України, додав вагомі факти до цього опису.

За його словами, показаний у бюджеті прибуток на 50 мільярдів-результат блокування білого ПДВ саме на таку суму. Якщо її відминусувати, то податкові збори не збільшилися, а просіли. Нинішня політика влади-закриття поточних проблем. На думку Уманського, більшість політиків діє подібним чином, тому що не бачить іншого виходу, а ще тому, що сподівається, що заварену кашу будуть розсьорбувати вже інші люди.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.