UKRjizn.com
Image default
Гороскоп

Коли буде День бабусь і дідусів у 2022 році?

Бабусі печуть найсмачніші пиріжки, і вміло розповідають дивовижні казки. З дідусями завжди можна сходити на риболовлю, або малювати красиві картини. Ці люди – єдині, чиє слово багато значить для батьків.

Бабушка и дедушка с внуками

Старше покоління, здатне допомогти порадою, мудрою настановою, і просто теплим словом. Бабусі і дідусі заслуговують на наявність власного свята!

Коли буде День бабусь і дідусів у 2022 році?

 Піднести вітальні листівки, сказати добрі слова в урочистий день хочуть всі, хто любить і поважає пенсіонерів. І мова йде не про літніх громадян, а про тих, у кого є онуки. Вік тут значення не має, на перший план виходить наявність онуки або онука, а то і правнуків.

Необхідно дати відчути рідним, як вони багато означають, і яку роль відіграють у Вашому житті. Щороку свято відзначається в одне і те ж число, його дата фіксована, 28-го жовтня не залежить від зовнішніх факторів, і не змінюється з роками.

У 2022 році, в Росії, День бабусь і дідусів припадає на середу, 28 жовтня. Ця святкова дата, що випадає на кінець жовтня не тільки в РФ, але і в інших, більш ніж в 30-ти державах, наприклад, це свято також зазначається:

 • В Білорусі та Україні.
 • Канаді.
 • Фінляндії.
 • Італії.
 • Німеччини.
Праздник отмечается в 30 странах мира

Трохи історії

Розглянуте свято виникло порівняно недавно, і вважається відносно молодою. Для російських дідусів і бабусь торжество прийде лише в четвертий раз.

Якщо дивитися по світових рамках, то в 2019 р. настав ювілей, 10 років, у 2022 році відповідно буде 11 років. Але навіть малий термін життя не робить День менш значущим, і за роки встигли скластися гарні традиції. Насамперед, ключовий подарунок-Квітуча кімнатна рослина в квітковому горщику. Це символ радості, і бажає він довгих років життя.

Адже квітка не зрізана, а продовжує рости. Ініціаторами появи цього свята, вважаються квіткарі з Голландії. За ідею створити свято з такою тематикою зачепилися голландці, що входять в Квіткове Бюро Голландії, як професіонали, так і аматори.

Вони запропонували влаштувати в кінці жовтня масову акцію, і при цьому дарувати дідусям і бабусям по одній квітці в горщику.

Что подарить бабушке и дедушке?

Символізм подарунків зводився саме до живих рослин, і припав до душі всім, хто займається розведенням квітів. Акція пройшла настільки успішно, і хвиля захоплення продиктована повторенням свята.

У підсумку дарчий захід отримав свій день – 28 жовтня. Слідом за голландцями ідею підхопили європейці, в Швеції та Німеччині. Через пару років американці підхопили акцію, але число вже змінювалося по ходу переходу між країнами.

Нестандартне для себе торжество росіяни прийняли набагато пізніше за інших, і перша акція пройшла в Москві. Зі столиці Захід перейшов і в інші міста, обростаючи традиціями і звичаями.

Традиції свята в Росії

Некоректним вважається злиття Дня літньої людини і Дня бабусь і дідусів, адже не у всіх престарілих людей є онуки.

У деяких громадян похилого віку немає навіть дітей, в силу життєвих обставин. Тому урочистості прийнято розмежовувати, встановлюючи окремі дати для всіх пенсіонерів, і тих, хто виховує потомство.

Бабушка и дедушка играются с внуком

Слід зазначити, що 28 жовтня – не державна, а більше сімейна дата. Громадський рівень обмежений заходами формальної властивості, і лише в колі сім’ї його відзначають тепло і щиро.

Казенні привітання, і допомога бабусям і дідусям більше нагадують чистий формалізм, і навіть надана допомога виглядає показною. Для всіх винуватців торжества намагаються влаштувати:

 • Концерти.
 • Ходять по домівках.
 • Розсилають листівки.
 • Говорять теплі слова.

 Святкування в інших країнах

Як говорилося вище, витоки вшанування дідусів і бабусь пішли з Голландії, чия квіткова індустрія володіла неймовірною душевною теплотою. Адже літні громадяни не завжди можуть собі дозволити покупку квітів, і обділені красою живих рослин. Дивіться також: День державного прапора РФ в 2022 році

Європа не стала відставати, і теж підхопила дивну традицію дарувати старим у цей день квіти в горщиках. Робиться це з глибоким змістом, щоб відійти від асоціацій з в’яненням і смертю:

 1. Найбільш активно святкування проходить в Японії, де культ поваги старших бере початок з ранніх років цивілізації. У країні Висхідного Сонця батьків вшановують щодня, але для урочистих подій передбачений третій вересневий понеділок.
 2. Не відстають від азіатів жителі Франції, правда, у них прийнято вітати тільки бабусь. Але зате у свята встановлено національний статус, а дата призначена на 4 березня. Французькі бабусі отримують знижки в магазинах і турагентствах, їм влаштовують розіграші призів і подарунків.
 3. Іспанці не обділяють дідусів, і вітають представників обох статей, 26 липня.
 4. Скандинави теж поважають людей похилого віку, а поляки виділяють виключно дідусів, і відбувається це 22 січня.
 5. Для жителів Молдови, 29 вересня – день бабусі, а от в Іспанії торжество проходить 9 вересня, не розділяючи його за гендерною ознакою.

З настанням старості у багатьох людей з’являються онуки, і відкриваються нові душевні перспективи. Хочеться віддавати більше турботи і ласки малюкам, проявляти турботу про дітей. Тому важливо, щоб у бабусь і дідусів був свій персональний день в календарі 2022 року.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.