UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли буде День бармена в 2022 році?

У всі часи люди любили випити, але звичайні посиденьки з гранованими склянками давно залишилися в минулому.

Бармен во время работы

Сьогодні прийнято балувати себе коктейлями, які змішує професіонал – бармен. Даний фахівець займає робоче місце за барною стійкою, подає клієнтам закладу замовлені напої.

При уявній легкості, праця ця вимагає неймовірних зусиль, а майстерність доводиться відточувати роками. Тому приємніше подвійно, що для барменів заснували свій персональний свято.

Коли буде День бармена в 2022 році?

 Звичайно, до розряду державних це торжество не відноситься, і святкують його у вузьких колах. На офіційний вихідний в 2022 році, також розраховувати не варто. Серед пострадянських країн, свято барменів відзначають в Молдові, Україні та Росії.

Статус у заходи давно міжнародний, тому дуже часто на урочистих вечорах влаштовуються конкурси між майстрами з різних держав. Що стосується дати веселощів, то вона строго фіксована, що не характерно для професійних торжеств.

У 2022 році, міжнародний День бармена святкуватиметься в четвер, 6 лютого.

Коктейли - шоты

А ось американські колеги теж святкують схожий свято, але він відзначається в першу грудневу п’ятницю. Відзначимо, що всі сучасні бари і ресторани просто не обходяться без зони подачі напоїв. За барною стійкою завжди стоять майстра високого рівня, віртуозно виготовляють унікальні коктейлі. Нелегку працю барменів відзначений професійним святом.

Історія свята

 Найпершими вітати барменів почали в Києві, і в українській столиці відбувся вечір на базі рокерского клубу «Докер Паб». Ініціатива виходила від міжнародного барменского центру, де влаштовували курси з освоєння цієї віртуозної науки.

У 2009 році разом з київським клубом традицію підхопили і в інших містах, а там вже подія сталася за кордону, перейшло і в Росію, потім – Європу і СНД. Чим довше живе ідея святкування, тим масштабнішими стають урочисті заходи.

Бармен делает коктейли

З’явилася навіть зв’язок з релігією, через День святого Аманда. Католики здавна згадують цього святого саме 6 лютого. Є версія, по якій цей діяч став першопрохідцем барменского мистецтва на європейській території.

Паралельно Аманд визнаний покровителем усіх виноробів. Коли майбутньому святому виповнилося 20 років, він оголосив сім’ї про своє рішення постригтися в ченці, хоча рідні висловилися різко проти.

З Франції хлопець взяв курс на Рим, після опинився в Німеччині, присвятив себе місіонерства. Відпрацювавши довгий час в барах, молодий чоловік був зведений в сан єпископа. Безумовно, перетин з релігійним святом є досить умовним, і зв’язок ледь помітна. Адже міжнародний день бармена прижився в православних країнах, де католицькі святі не займають ключових позицій.

Коктейли Маргарита

 Традиції святкування

Для всіх барменів 6-го лютого, їх керівники зазвичай готують особливі привітання. Особливо щедрі боси вручають грошові премії, підписують грамоти, дарують почесні грамоти. У сам урочистий день або напередодні проводяться майстер-класи від кращих фахівців зі змішування незвичайних коктейлів.

Запрошуються майстри для читання тематичних лекцій, запускаються курси підвищення кваліфікації. Успішні ресторатори часто влаштовують зустрічі з колегами, розповідають свої секрети успіху. Шоу-програма включає дегустацію рідкісних вин, виступи віртуозів, концерти з піснями і дискотекою до ранку. Працівники барної стійки показують свою майстерність, змагаються між собою, демонструє імпровізацію, швидкість і спритність. Журі оцінює красу подачі і смак напоїв.

 Кілька цікавих фактів

Свято всіх барменів зобов’язаний своєю появою такого явища, як золота лихоманка. Тоді, в 19 столітті припав пік на розливну випивку. Господарі магазинів зі спиртними напоями побачили вигоду в реалізації алкоголю в роздріб, і послуга швидко набула популярності.

У торгових залах поділяли зону торгівлі від території відпочинку, для чого і придумали барну стійку. У 19 столітті, був випущений перший трактат про коктейлях від Джеррі Томаса. Жінка, яка увійшла в книгу рекордів, як найстарша з працюючих за барною стійкою, носить ім’я Доллі Севіля. Їй 90 років, а функції бармена вона виконує вже більше 70 років!

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.