UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли буде День бібліотекаря в 2022 році?

З моменту появи перших книг виникли і ті, хто відповідав за їх збереження, пізніше названі бібліотекарями.

Открытая книга и цветы в корзине

Ці люди покликані берегти друковані видання, допомагати читачам знаходити нові знання, пізнавати світ. Тому здорово, що у цих провідників в сфері наук і фантазій є свій офіційний свято!

Коли буде День бібліотекаря в 2022 році?

Повністю назва розглянутого торжества звучить, як Всеросійський день Бібліотек, і він має фіксовану дату – 27 травня.

У календарі російських заходів він відзначений червоним кольором, але не є неробочим. Виняток становлять варіанти, при яких свято випадає на суботній або недільний день. У 2022 році, День бібліотекаря в Росії, випадає на середу, 27 травня.

Молодой библиотекарь

Як будь-яке свято, день бібліотечних працівників має свої історичні корені, традиції і звичаї святкування. Як зберігачі цінних знань, ці фахівці заслуговують найвищих похвал, і мають право на великі грошові премії.

Трохи історії

У радянські часи професія бібліотекаря користувалася небувалим попитом, і була дуже популярною. Однак, установа урочистого статусу відбулося не дуже давно, в 1995 році. Сталося це під впливом Указу, виданого президентом – Борисом Єльциним.

Ініціатором створення свята виступила Зайцева – керівник Національної бібліотеки РФ. Під впливом цього громадського діяча РНБ отримала:

  • Безліч інновацій.
  • Були відкриті книгосховища.
  • Будівлі з новітніми стелажами.
Качества характера библиотекаря

Бібліотекарі почали освоювати комп’ютерну техніку, отримувати сучасні видання популярної літератури. Дата, обрана для торжества, не є випадковою, і має певні історичні передумови. Так, указом Катерини Другої в 1795 році заснували Імператорської Публічну Бібліотеку.

З цього моменту почалося будівництво, і став накопичуватися бібліотечний фонд росіян. З початком 18 століття з’явилися активні розробки проектів про доступність книг для всіх імперських жителів.

Планувалося зробити бібліотеку майданчиком, покликаної з’єднати людей з усіх станів, які бажають набути наукові знання. Але для реалізації амбітних планів потрібно надзвичайно багато грошей, і знадобилося більше сотні років для отримання фінансування.

Відкрита бібліотека пропонувала збори видань з Речі Посполитої, кількість яких перевищувала 400 томів! Трофейна книжкова колекція була повернута полякам на початку 20 століття. З приходом до влади Олександра Першого з’явився указ, який диктує додавати до імперської бібліотеці будь-яке видання, надруковане в Імперії. При цьому, жанр і обсяг фоліанта не мав значення, і указ охоплював як наукові праці, так і газети з бульварним чтивом. У 1814 році імператор особисто здійснив відкриття бібліотечного закладу, і тим самим зробив російський книжковий фонд одним з найбагатших у світі.

 Про традиції святкування

Свято 27 травня вшановує не лише самих бібліотекарів, а й має посвяту всім читачам. Великого розмаху святкові веселощі не має, однак, важливі традиції у нього є.

Серед обов’язкових заходів значаться урочисті вечори, виставки та ярмарки, пов’язані із зустрічами з критиками і письменниками.

Суть проведених подій полягає в підігріванні читацького інтересу, показу книжкових новинок, висвітлення роботи бібліотекарів. Оскільки бібліотеки внесли неоціненний вклад в освітній прогрес, важливо підкреслити значущість свята.

Уряд намагається нагородити всіх активних працівників почесними грамотами, преміями та пам’ятними подарунками. Весь день проходить в атмосфері веселощів, завжди заздалегідь продумуються сценарії концертів. Винуватцям торжества влаштовують вікторини, конкурси, банкети.

Подарунки для бібліотекарів

Презент для бібліотекаря, обраний на честь професійного свята, повинен показати, що праця оцінили по достоїнству. Тому дуже важливо вибрати такий презент, який послужить приємним сюрпризом, і залишиться в пам’яті.

Якщо бібліотекар жіночої статі, їй слід піднести щось витончене і красиве: біжутерію, мініатюрне дзеркало, чохол для гаджети, і обов’язково – букет квітів.

Для співробітника чоловіки варто придбати елітний алкоголь або оригінальну запальничку. Цікаво виглядає миша для комп’ютера, розписана особливими візерунками.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.